150 piłkarzy
10 grudnia 2004
Piłka nożna jest na Bialołęce zapewne najpopularniejszym sportem amatorskim. Młodzi zapaleńcy mogą wybrać kilka ośrodków, w których warto trenować.
- Mamy obecnie drużyny w rocznikach 1987, 1988, 1990-91, 1992, 1993 i rozpoczynamy tworzenie rocznika 1994 - mówi trener Marek Papszun. - W grupie seniorów mogą grać wszyscy starsi. Jest to kategoria open.
Stowarzyszenie Sportowe "Białołęka" jest spadkobiercą Zakładowego Klubu Sportowego "Polfa". Treningi i niektóre mecze odbywają się na boisku przy ul. Fleminga 2. Jak podkreśla Marek Papszun jest to jedyne pełnowymiarowe i posiadające dobrą nawierzchnię boisko do gry w piłkę nożną na Białołęce. Problem w tym, że leży ono na obszarze należącym do "Polfy", a firma ta zamierza sprzedać teren.
- Próbujemy zainteresować władze Warszawy zakupem terenów sportowych przy ul. Fleminga 2. Mogłyby one zostać przekazane w administrowanie dzielnicy Białołęka. Są takie szanse, ale pewności, co do rozstrzygnięcia sprawy nie mamy - mówi Papszun.
Piłkarze grający w "Białołęce" to w większości chłopcy, którzy trenują już kilka lat. Wiele drużyn ma spore osiągnięcia - m.in. wicemistrzostwa Mazowsza roczni-ków 1988 i 1987.
W sezonie jesienno-zimowym treningi prowadzone są na obiektach Biało-łęckiego Ośrodka Sportu. Oczywiście za wynajem hal trzeba płacić. Stowarzyszenie "Białołęka" utrzymuje się ze składek zawodników.
Do gry w piłkę mogą włączyć się wszyscy zainteresowani piłkarze ze wspomnianych wyżej roczników, jak również seniorzy. Informacje dotyczące treningów i zasad uczestnictwa w nich można uzyskać u trenera Marka Papszuna (tel. 0-503-165-565, marek.papszun@neostrada.pl) oraz trenera prowadzącego Bernarda Kapuścińskiego (0-604-610-699). Stowarzyszenie nie posiada obecnie stałej siedziby i telefony służą nawiązaniu kontaktu, żeby umówić się na spotkanie informacyjne na terenie BOS-u. Grać może każdy. Nie prowadzi się selekcji.
Grzegorz Cielecki