REKLAMA

Targówek

Inwestycje

 

"15 postulatów dla trasy Krasińskiego"

  7 stycznia 2016

alt='"15 postulatów dla trasy Krasińskiego"'
źródło: materiały prasowe

Kilka stowarzyszeń z Targówka, Pragi Północ i Żoliborza wypracowało wspólne stanowisko w sprawie mostu i trasy Krasińskiego. Chcą m.in. priorytetu dla tramwajów i węższych jezdni.

REKLAMA

Forum Rozwoju Warszawy; Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców "Michałów"; Ruch Sąsiedzki - Targówek, Zacisze, Bródno; Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze i Stowarzyszenie Nowy Żoliborz wezwały warszawski samorząd do zaprzestania prac nad obecnym projektem mostu i trasy Krasińskiego.

- Zamiast licytować się głosami "za" i "przeciw", trzeba zwrócić uwagę na jakość planowanej inwestycji - piszą aktywiści we wspólnym oświadczeniu. - W obecnej formie nie przyczyni się ona do poprawy jakości życia w żadnej z dzielnic, których bezpośrednio dotyczy, a w przyszłości ­głównie przez swój tranzytowy charakter wręcz ją pogorszy, bo jeszcze więcej użytkowników samochodów zostanie zachęconych do wjazdu do centrum.

Podstawowym postulatem jest ograniczenie skali inwestycji, polegające na zwężeniu pasów ruchu do 2,75 m i wprowadzeniu dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Przedłużenie mostu w kierunku Odrowąża powstałoby jednocześnie z przeprawą i miało dwa pasy ruchu i liczne przejścia dla pieszych, zaś tramwaje miałyby absolutny priorytet. Aktywiści proponują też, by PKP Polskie Linie Kolejowe rozważyły przesunięcie stacji SKM Praga pod planowany wiadukt, zaś samorząd natychmiast przystąpił do pracy nad planem miejscowym dla terenów pokolejowych na Bródnie.

Samorząd Warszawy wciąż nie podjął ostatecznej decyzji w sprawie mostu. Pierwsze spotkanie w ramach tzw. okrągłego stołu z udziałem samorządowców z trzech dzielnic nie zakończyło się wypracowaniem wspólnego stanowiska.

Dominik Gadomski

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# mieszkam_na_włochach

07.01.2016 17:02

Ja, lat 18 mieszkający we Włochach i podróżujący po całej Warszawie zbiorkomem zwolennik mostu jestem bardzo za. Przykład nowoczesnego myślenia o mieście i kompromisu zarazem.

# wnyk

12.01.2016 18:03

Postulaty, postulatami a życie życiem. Radni Targówka planują ,,Między Wysockiego a torami kolejowymi może powstać osiedle dla nawet 9 tys. mieszkańców. Kolejarze już sprzedają działki''
i po to jest potrzebny im most tylko co na to mieszkańcy Zoliborza ?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy