REKLAMA

Targówek

Wypoczynek

 

Tak się bawi Targówek. "To skrajnie niebezpieczne!"

  6 stycznia 2016

alt='Tak się bawi Targówek. "To skrajnie niebezpieczne!"'
Zamarznięte jezioro stało się dzikim lodowiskiem.

Chodzenie z małymi dziećmi po zamarzniętym jeziorze i wspinanie się na zamkniętą wieżę - mniej odpowiedzialna część społeczeństwa ma nowe zabawy, którym oddaje się na Elsnerowie.

REKLAMA

Nowy teren rekreacyjny przy Bardowskiego spodobał się mieszańcom Targówka, Zacisza i Ząbek, ale zaskakująco dużo osób wykorzystuje go niezgodnie z przeznaczeniem i z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Latem mieszkańcy kąpali się w niezdatnej do tego wodzie, zimą wykorzystują zamarzniętą taflę jeziora jako lodowisko. W ciągu doby temperatura wzrosła o 10 stopni, co nie daje żadnej gwarancji, że lód wytrzyma nacisk chodzących i jeżdżących po nim osób, ale niektórzy nie mają żadnych oporów i bawią się tam razem z małymi dziećmi. Są już także pierwsze doniesienia o osobach, które wchodziły na nieoddaną do użytku wieżę ze ścianką wspinaczkową.

- Zalew przy Bardowskiego nie jest ślizgawką - przypominają urzędnicy z bródnowskiego ratusza. - Każdy zamarznięty zbiornik wodny może stanowić potencjalne zagrożenie. Przypominamy, że głębokość zbiornika przy Bardowskiego sięga 2 m. Ochrona została zobowiązana do powiadamiania straży miejskiej oraz policji w przypadku wchodzenia na lód dzieci oraz osób dorosłych. Jeśli macie Państwo chęć poślizgać się na łyżwach, zapraszamy na lodowisko zlokalizowane przy Ośrodku Sportu i Rekreacji przy Łabiszyńskiej 20.

Dominik Gadomski

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy