REKLAMA

Targówek

wypoczynek »

 

10 tys. widzów oglądało turniej w parku

  14 czerwca 2013

alt='10 tys. widzów oglądało turniej w parku'

Najstarsza cykliczna impreza plenerowa o tematyce historycznej w Warszawie obchodziła swoje 18 urodziny. Turniej Rycerski rozegrany został tradycyjnie w parku Bródnowskim i uczestniczyło w nim ok. 10 tysięcy widzów. Tematem przewodnim była "Odsiecz wiedeńska 1683 - 2013" w związku z przypadająca w tym roku 330 rocznicą wiktorii Króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem.

REKLAMA

Tytułowym motywem historycznych prezentacji był Turniej Bojowy Szabli Polskiej rozgrywany w szrankach przed sceną główną. Równocześnie na wyspie parku Bródnowskiego odbywał się Turniej Łuczniczy.

Oprócz walk widzowie mogli podziwiać imponujące prezentacje grup rycerskich, które przybliżyły publiczności historię odsieczy wiedeńskiej, ukazały jej mniej znane oblicze i zapomnianych bohaterów. Było też sporo zabawy dla publiczności, z której artylerzyści rekrutowali ochotników w celu puszkarskiego przysposobienia i niełatwej sztuki chędożenia armaty. Po raz pierwszy w historii imprezy, tegoroczny Turniej zaszczycili swoją obecnością Sokolnicy z Wyborowej Chorągwi Pancernej "Falco" z Szydłowca, prezentujący ulubioną sztukę łowiecką Króla Jana III Sobieskiego. Ich polowy pawilon z groźnymi sokołami był jednym z najbardziej obleganych miejsc.

Równolegle, przez cały czas trwania turnieju odbywał się Jarmark Rzemiosł Dawnych, Rękodzieła Ludowego i Archeologii Doświadczalnej, gdzie wystawionych zostało ponad 35 kramów, stoisk i warsztatów.

W bloku muzycznym na scenie zaprezentował się zespół Klezmafour łączący tradycje klezmerskie z potężną dawką bałkańskiego szaleństwa.

Najmłodsi uczestnicy korzystali z bloku atrakcji dla dzieci, zorganizowanego przez Dom Kultury "Świt", wśród których znalazły się eksperymenty mające na celu uchylenie rąbka tajemnicy XVII-wiecznych alchemików. Oblegane było stoisko robotyki, gdzie mali konstruktorzy budowali m.in. cybernetycznego wojownika sumo. Pracownia plastyczna przeprowadziła dwuetapowy konkurs plastyczny, którego finałem było wielkie malowanie na płótnie dzieła pt. "Jan III Sobieski - rycerz niezłomny". Nie zabrakło również gier rycersko-plebejskich, podczas których najmłodsi mogli wykazać się zręcznością w łapaniu Tatarzyna na arkan czy też precyzją w cięciu jabłka toporem.

Imprezę zwieńczył pojedynek armatni.

(red)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA