REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Nowa galeria handlowa? Niedaleko stacji metra
REKLAMA

REKLAMA

Nowa galeria handlowa? Niedaleko stacji metra

Centrum handlowe i ośmiopiętrowe bloki mogą stanąć między Batalionów Chłopskich a Górczewską. Jedną z zainteresowanych tym terenem firm była... Ikea.

REKLAMA
REKLAMA
Chrzanów będzie jak Wilanów? Plan wyłożony
Chrzanów będzie jak Wilanów? Plan wyłożony Szeligowska pełna sklepów, miejskie place, szpalery drzew i oczywiście metro. Tak już za 5-10 lat może wyglądać zachodni kraniec Warszawy.
czytaj

Informacja, że zapowiadany od dawna sklep szwedzkiej sieci jednak nie powstanie w dawnym Forcie Wola, była jedną z najpopularniejszych spośród opublikowanych na naszym portalu od początku roku. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Ikea była zainteresowana także działką znajdującą się naprzeciwko Decathlonu, niedaleko ronda na skrzyżowaniu Górczewskiej z Lazurową. Ostatecznie Szwedzi postawili na Blue City, ale temat centrum handlowego niedaleko przyszłej stacji metra Lazurowa wciąż jest w grze.

Gmina za inwestycjami

Przewaga czteropiętrowych bloków, gdzieniegdzie dominanty dochodzące do 11 pięter, partery pełne sklepów i restauracji, place miejskie i dwa kościoły - tak wyglądają tereny między Batalionów Chłopskich, Lazurową, Połczyńską i trasą S8 w projekcie planu zagospodarowania Chrzanowa. Jednak nie tylko w warszawskim ratuszu trwają prace nad intensywną zabudową pól, znajdujących się na zachodnim skraju Warszawy.

O tym, jak przebiega granica między stolicą a gminą Stare Babice, najłatwiej zorientować się idąc Batalionów Chłopskich w stronę trasy Obrońców Grodna (S8). Praktycznie zaraz za skrzyżowaniem z Coopera można już zauważyć inny wzór tabliczek z nazwami ulic. Administracyjnie poza Warszawą znajduje się duży, trójkątny teren między Batalionów Chłopskich, trasą S8 i Górczewską, a także wspomniany Decathlon "przy Górczewskiej". Jego poprawny adres to Warszawska 6, Blizne Łaszczyńskiego. Co istotne, od granicy Starych Babic do stacji metra Lazurowa będzie zaledwie ok. 200 metrów, natomiast do stacji Chrzanów - 650 metrów. Wójt Krzysztof Turek chciałby wykorzystać ten atut gminy.

- W ostatnich latach właściciele gruntów wielokrotnie zwracali się do gminy o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tych terenów, zgodnie z potrzebami rynku - czytamy w kwietniowej "Gazecie Babickiej", wydawanej przez urząd gminy. - Jednym z takich warunków jest dopuszczenie budowy budynku handlowego powyżej 2000 m2. (...) W ostatnim czasie do gminy zgłosili się przedstawiciele kilku inwestorów z szeregiem propozycji dla tych terenów.

Pomysł jest prosty. Na części terenu mogłoby powstać centrum handlowe (według naszych nieoficjalnych informacji inwestycją interesuje się m.in. Leroy Merlin), na pozostałej - bloki o wysokości do ośmiu pięter. Propozycja zmian w dokumentach planistycznych została już przegłosowana przez radnych gminy Stare Babice.

Aktywiści z Warszawy protestują

- Duże centrum handlowe tuż za rogatkami miasta oznacza zwiększony ruch na Górczewskiej-Warszawskiej i Lazurowej - piszą "Bemowiacy". - Grupa mieszkańców, która zainteresowała nas sprawą, ale także dyskutanci w facebookowej grupie "Mieszkańcy gminy Stare Babice" przywołują szereg argumentów przeciwko lokowaniu tak dużej inwestycji usługowo-mieszkaniowej w omawianej lokalizacji. Podnoszą, że jak dotąd gmina była wolna od wysokich bloków mieszkalnych.

Argument, że Stare Babice były wolne od wysokich bloków, jest manipulacją. Jeśli patrzeć na granice gminy bez uwzględnienia np. trasy S8, jest to oczywiście prawdą. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że omawiany teren jest całkowicie oddzielony od pozostałej części gminy za pomocą drogi szybkiego ruchu, przez co powinien być traktowany jako całość raczej z Chrzanowem, niż resztą Starych Babic. Wśród innych argumentów przeciwko zabudowie terenu można wymienić spodziewane korki. Przeciwnikiem inwestycji jest m.in. burmistrz Bemowa Michał Grodzki, który zapowiedział na antenie Radia dla Ciebie, że "w razie potrzeby" poprosi o interwencję wojewodę Zdzisławę Sipierę (obaj panowie należą do PiS).

Stare Babice chcą inwestycji

Wójt Turek zwraca uwagę, że zarządzana przez niego gmina ma poważny problem z pozyskiwaniem inwestycji, a co za tym idzie - pieniędzy z podatków. Powód? Znaczna część jej terenów to otulina Puszczy Kampinoskiej.

- Nasza gmina jest bardzo ograniczona w rozwoju inwestycyjnym ze względu na to, że dla około 80% jej powierzchni dopuszcza się ograniczoną zabudowę - pisze. - Jeżeli znalazł się jednak teren, który niezależnie od nas, za pomocą oddzielenia trasą S8, mógłby przynieść gminie wiele korzyści, to uważam, że powinniśmy się nad tym pomysłem pochylić.

Zdaniem wójta Turka proponowana zabudowa ma taki sam charakter, jak sąsiednie bloki na Chrzanowie czy Decathlon, więc nie widzi problemu. Liczą się też oczywiście pieniądze. Dziś Stare Babice dostają w podatkach od tego terenu ok. 250 tys. zł rocznie. Jeśli pojawi się zabudowa, zyski wzrosną ponad 50-krotnie, do 14 mln zł.

- Dla naszej gminy to wielka, o ile nie jedyna, szansa na zdobycie takich kwot do budżetu - pisze wójt. - Najwięcej korzyści otrzymają mieszkańcy w wyniku budowy nowego układu komunikacyjnego, który będzie musiał zapewnić inwestor zgodnie z zapisami w nowym planie. Będzie konieczne zbudowanie bezkolizyjnego skrzyżowania Gościnnej z Warszawską, będzie poszerzona droga serwisowa wzdłuż S8, będzie wybudowana funkcjonalna, miejska ul. Gościnna.

Radni Starych Babic przegłosowali już zmiany, pozwalając na budowę centrum handlowego i bloków.

(dg)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

Nowa galeria handlowa? Niedaleko stacji metra

12.06.2018 06:59 #AniaG
"Liczą się oczywiście pieniądze-wójt Gminy Babice."Czyli gmina Babice , ma się wzbogacić kosztem mieszkańców Bemowa(zwiększony ruch samochodów na lokalnych ulicach, hałas, przepełnione szkoły, przedszkola, przychodnie)?Wy macie domki z ogródkiem,ciszę, walczycie o szeroką Górczewską (wiadomo szybki dojazd do pracy w Warszawie klimatyzowanym autkiem fajny jest) a co w zamian proponujecie mieszkańcom Bemowa?
12.06.2018 14:16 #Bolek i Lolek
Nic nie muszą proponować. Skąd w ogóle pomysł, że powinni?
12.06.2018 16:11 #robson82
centrum handlowe zakorkuje batalionów chłopskich i okoliczne ulice doszczętnie..... a to tylko wpłynie na spadek jakości życia w tej czesći warszawy. stanowczo nie !!!!
12.06.2018 22:35 #jkk
Póki co, to mieszkańcy tej części Bemowa korzystają z terenu Gminy Babice czego przykładem choćby samochód na zdjęciu parkujący na "ulicy" Batalionów Chłopskich po babickiej stronie podobnie jak to dzieje się z wielu innymi pojazdami na odcinku od Św. Mikołaja do S8.
Teren przyszłej inwestycji, zawarty między Batalionów Chłopskich, S8, Warszawską (przedłużenie Górczewskiej za granicą miasta) oraz Gościnną traktować trzeba jako zwierciadlane odbicie terenu Chrzanowa na północ od Batalionów - dla Chrzanowa wyłożono właśnie plan miejscowy zakładający dość intensywną zabudowę mieszkaniową. Obszar przyszłej inwestycji w pobliżu Warszawskiej to z kolei odbicie zwierciadlane terenu z Decathlonem. Na pocieszenie zostanie Babicom, częściowo już zabudowany, wąski pasek między Batalionów, Gościnną, Warszawską i Św. Mikołaja - mieszkańcy którego są zapewne głównymi przeciwnikami zmian przeznaczenia terenu. Wydaje się, że proponowane zmiany w takim lub podobnym kształcie są nieuchronne, to tylko kwestia czasu kiedy zostaną wprowadzone.
26.07.2018 15:57 #asssswwww
Super, w weekendy i święta i tak 90% z tej okolicy jedzie do łojców, nie ma co się bać korków :)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
LINKI SPONSOROWANE

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

GIEŁDA SĄSIADÓW - ODDAM ZA DARMO
 Pilna oferta kredytowa między osobami fizycznymi Nazywam się Rybska Bronislawa, dyrektor instytucji finansowej Przyszedłem poinformować, że mam kapitał, który zostanie wykorzystany na udzielenie pożyczki krótko- i długoterminowej udzielamy naszych pożyczek od 3000 do 50 000 000 euro nasza stopa procentowa wynosi 3% Proszę odpowiedzieć bezpośrednio na następujący adres e-mail, jeśli i naprawdę potrzebujesz finansowania kredytowego mail: rybskabroni@gmail.com

Dom sprzedam
 Nowy segment Choszczówka, ul. Orchowiecka 607-083-000

Nauka
 Zapraszamy na BEZSTRESOWE, profesjonalne, jednodniowe szkolenie motorowodne zakonczone egzaminem na: - PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO (cena 500 zl) - MORSKIEGO STERNIKA MOTOROWODNEGO (cenna 990 zl) - lub LICENCJA NA HOLOWANIE OBIEKTÓW PLYWAJACYCH (cena 400 zl). Szkolenia odbywaja sie co tydzien w soboty (w okresie wakacyjnym równiez w srody)na Mazurach w MIKOLAJKACH. Mozliwosc odbycia szkolenia w innym terminie po uzgodnieniu. Kurs na bardzo bezpiecznej, zadaszonej, duzej lodzi: AM 620 Cena nie obejmuje egzaminu, koszt egzaminu 250 zl.(mlodziez uczaca sie 50% znizki czyli 125 zl) Wiecej szczególów www.krolyacht.pl lub pod tel. 513 630 313

Dom i ogród
 Mycie tarasów kostki brukowej 517538992


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
Nowości do -45%
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA