REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


11.02.2019 15:57 #Jaroslav
A ja dla odmiany wezmę w obronę "strażników środkowego i lewego pasa". W mojej opinii problem leży w organizacji ruchu i projektowaniu dróg w Polsce. Nie wszyscy są mistrzami kierownicy a na pewno nie od razu. Wielu z kierowców o przeciętnych i słabych umiejętnościach, w tym przede wszystkim początkujący i tzw. niedzielni kierowcy, mają duży problem ze zmianą pasa ruchu. Słabe oznakowanie i częste przypadki "kończenia się prawego pasa", powoduje że słabsi kierowcy zajmują inne, w ich rozumieniu, bezpieczniejsze pasy ruchu. Na zachodzie drogi są tak projektowane, aby prawy pas nigdy się nie kończył! Jest to podstawa bezpieczeństwa dla tych słabych, którzy też chcą lub muszą jeździć a i nauczyć się kiedyś muszą. Z pomocą przyszła by tu z pewnością zmiana prawa o ruchu drogowym, która dawałaby pierwszeństwo pojazdowi zmieniającemu kończący się pas ruchu. Dlatego trochę więcej empatii na drodze panowie kierowcy i więcej wymagajmy od organizatorów ruchu aby jeździło się bezpieczniej!
11.02.2019 18:32 #hiki
Prawe pasy są też zazwyczaj w opłakanym stanie, pełne dziur, pofalowanego asfaltu. To za sprawą ciężarowek, autobusów i innych ciężkich pojazdów. Nie dziwota, że kierowcy trzymają się środkowego pasa bo komfort jazdy też się liczy. Na prawym pasie jazda nie jest płynna, bardziej nerwowa, z cżestymi hamowaniami. Więc idealnych sytuacji nie ma. Co innego na autostradzie, tam trzeba wykorzystywać prawy pas.
12.02.2019 09:52 #Pio
Mówimy tu o S8 i obwodnicy Warszaw w ogóle. Nie ma tam dziur na prawym pasie. Tylko w niektórych miejscach jazda prawym pasem jest uciążliwa - tam gdzie są krótkie zjazdy z trasy i wjazdy na trasę. 80% obwodnicy Warszawy to trzy eleganckie pasy. Natomiast na całej obwodnicy, w szczególności na S8, "Strażnicy środkowego pasa" po prostu jadą sobie na środku, jednostajnie, niczym karawana. Taki sobie "Strażnicy" styl wyrobili. Nie zgodzę się, że wynika to z mniejszych lub przeciętnych umiejętności lub słabej organizacji ruchu. Oni po prostu tak jadą bo tak chcą.

Ja przyjąłem taktykę wariata. A więc trąbię na każdego kto jedzie środkowym lub lewym pasem a nie musi. Cała rodzina już się przyzwyczaiła, że trąbnę jak wyprzedzam "Strażnika". Tylko jakieś 10% się reflektuje i zjeżdża. 80% utwierdza się w swoim przekonaniu, że nie zjadą. 10% rusza za mną w pościg ;)

Generalnie tragedia.
12.02.2019 11:41 #Nierozumiem
A jaki problem, skoro :
-Można wyprzedzać z prawej strony na jezdni jednokierunkowej z wyznaczonymi pasami ruchu. Dopuszcza się taki manewr w obszarze zabudowanym oraz w niezabudowanym.
-Można wyprzedzać z prawej strony na jezdni dwukierunkowej, jeżeli jezdnia ma co najmniej dwa pasy ruchu w tym samym kierunku na obszarze zabudowanym, lub trzy pasy ruchu w tym samym kierunku poza obszarem zabudowanym.

Nie umiem wyprzedzać - nie wyprzedzam. Umiem i koniecznie jest mi to potrzebne - wyprzedzam z której się da. Zamiast zmieniać innych (niewykonalne) najpierw zmieńmy siebie.
12.02.2019 11:47 #S8367
#Pio napisał(a) 12.02.2019 09:52

Mówimy tu o S8 i obwodnicy Warszaw w ogóle. Nie ma tam dziur na prawym pasie. Tylko w niektórych miejscach jazda prawym pasem jest uciążliwa - tam gdzie są krótkie zjazdy z trasy i wjazdy na trasę. 80% obwodnicy Warszawy to trzy eleganckie pasy. Natomiast na całej obwodnicy, w szczególności na S8, "Strażnicy środkowego pasa" po prostu jadą sobie na środku, jednostajnie, niczym karawana. Taki sobie "Strażnicy" styl wyrobili. Nie zgodzę się, że wynika to z mniejszych lub przeciętnych umiejętności lub słabej organizacji ruchu. Oni po prostu tak jadą bo tak chcą.

Ja przyjąłem taktykę wariata. A więc trąbię na każdego kto jedzie środkowym lub lewym pasem a nie musi. Cała rodzina już się przyzwyczaiła, że trąbnę jak wyprzedzam "Strażnika". Tylko jakieś 10% się reflektuje i zjeżdża. 80% utwierdza się w swoim przekonaniu, że nie zjadą. 10% rusza za mną w pościg ;)

Generalnie tragedia.
Jakby na mnie ktoś zatrąbił to potraktowałbym go jak takiego małego szczekajacego za siatką pieska. W przypadku otwarcia furtki - ucieka. I te statystyki nie są takia jak mówisz - powiem CI jak jest:
10% zjeżdża bo widzi że jedzie ktoś kto nie ogarnia samochodu i potrzebuje dwóch pasów do wyprzedzenia
80% ma Cie gdzieś - skoro nie umiesz wyprzedzać to nie wyprzedzaj
10% reaguje prawidłowo - ale nie za to że ich pouczyłeś tylko za trąbienie.
Jak ktoś na mnie trąbi to reaguje w inny sposób niż opisano. Widocznie nie mieliśmy okazji się spotkać.
REKLAMA
13.02.2019 13:21 #Kolon
Na pewno jest wielu strażników środkowego pasa. Jednak po sobie wiem że np. jak jestem w Poznaniu .... to właśnie jestem takim strażnikiem bo nie znam tam infrastuktury i nie wiem jak za chwilę będe musiał skręcić , a ze środkowego najłatwiej albo przeskoczyć na prawy albo na lewy pas. S8 znam b. dobrze i cały czas śmigam prawym pasem ....ale znam ją ta pamięć i wiem jak jechać. Jakiś czas temu znajomym tłumaczyłem że jeśli chcą do mnie jechać (Pyry) to niech kierują się z S8 na ...... Sandomierz. Takie mamy wspaniałe oznaczenie !
14.02.2019 12:37 #lazik
Obwodnica Marek - jadę z przepisową prędkością środkowym pasem, przede mną kolejne samochody, na prawym paise komplet samochodów samochodów i co? mam się na siłę wbijać na prawy pas? Jak ktoś chce mnie wyprzedzić prosze bardzo. Pienią się Ci, którzy chcą jechać 150 tam gdzie można 120. Każdy manewr na drodze szybkiego ruchu jest niebezpieczny, a płynna jazda, bez miliona manewrów uspokaja ruch.
14.02.2019 14:18 #zgred
"Ale afera" rozdmuchana przez strażników lewego pasa, którzy jada nim do końca a potem robią korek przy skręcie w prawo(rozjazd przy Grota w kierunku Pragi). Jeżdżąc przepisowo 50 km/h jestem nieustanie "nauczany" przepisowej jazdy bo co rusz na pustej drodze mnie jakiś "baran" wyprzedza i hamuje przede mną.
14.02.2019 15:07 Marseli
Zapomnieliście jeszcze o szeryfach drogowych. O ile strażnicy środkowego pasa są niedogodnością - da się ich wyprzedzić, to taki szeryf jest po prostu upierdliwy i całkowicie blokuje ruch.
___________________________________
stolik kawowy

 1074/3762 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Stolica


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

 REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Nauka
 Skutecznie nauczę Cię niemieckiego przez Skype Dzień dobry/Guten Tag przeczytaj moją historię nauki niemieckiego przez Skype. Zajmie Ci to 2 minuty. Nazywam się Jolanta i jestem pasjonatką/lektorką niemieckiego przez Skype. Prawdopodobnie jesteś w jednej z tych czterech grup: 1. Uczysz się niemieckiego 2. Uczyłeś/aś się niemieckiego 3. Nigdy nie uczyłeś/aś się niemieckiego 4. A może jesteś w czwartej grupie o której nie wiem? Być może powiesz, że to po prostu kolejny lektor języka niemieckiego. Myślałam tak jak Ty aż do momentu kiedy poprowadziłam pierwszą lekcję sama. Wcześniej uczyłam się niemieckiego przez Skype w Niemczech i wiedziałam, że to możliwe. Napisz do mnie: jolanta.niemiecki@interia.pl Zadzwoń: 790-701-508 Wyjedź na stronę: www.niemiecki-skype.pl

Różne
 Pełen dostęp do zasobów serwisowych, oprogramowania regulacyjnego, oprzyrządowania pomiarowego oraz niezbędnej aparatury kontrolno pomiarowej gwarantuje Państwu usługę na najwyższym poziomie. Jeśli Twój aparat bądź obiektyw nie działa prawidłowo jak najszybciej zgłoś się do nas! Kraków ul. Szlak 26/6 tel. 733130085 www.naprawafotovideo.pl

Kursy, szkolenia
 Do not use all of these Private Money Lender here.They are located in Nigeria, Ghana Turkey, France and Israel.My name is Mrs.Ramirez Cecilia, I am from Philippines. Have you been looking for a loan?Do you need an urgent personal or business loan?contact Fast Legitimate Loan Approval he help me with a loan of $78.000 some days ago after been scammed of $19,000 from a woman claiming to be a loan lender from Nigeria but i thank God today that i got my loan worth $78.000.Feel free to contact the company for a genuine financial call/whats-App Contact Number +918929509036 Email:(fastloanoffer34@gmail.com)

Turystyka
 NOCLEGI W MIASTECZKU GALICYJSKIM - Atrakcyjne Ceny 2019 Hotel Nowy Sącz dla szukających niepowtarzalnego galicyjskiego klimatu Gościniec Galicyjski to klimatyczne pokoje gościnne zlokalizowane trzy kilometry od centrum Nowego Sącza, w niezwykłym miejscu, jakim jest Miasteczko Galicyjskie. Tworzące je budynki są wiernym odwzorowaniem małomiasteczkowej galicyjskiej zabudowy z przełomu XIX i XX w., dlatego spędzone tu chwile będą prawdziwą podróżą w czasie na austro- węgierską prowincję sprzed lat.Nasze pokoje czekają na wszystkich Gości, którzy swój pobyt w Nowym Sączu chcą uczynić wyjątkowym i szukają hotelu, który spełni ich wysokie oczekiwania. Zapraszamy na naszą stronę internetową https://miasteczkogalicyjskie.pl


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA