REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Ja, Bielańczyk

11.09.2014 18:55

Materiał jest tendencyjny i niesprawiedliwy. Odpowiadając na ostatni akapit cyt. "ile przez cztery lata zainwestowano wokół nas - każdy widzi" informuję autora o takich "drobiazgach" jak: oddanie do użytku Mostu Północnego, remonty ulic Arkuszowej, Barcickiej, Kleczewskiej, Przybyszewskiego, drugich nitkach Kasprowicza oraz Reymonta (już otwarte), przebudowie Bielańskiego Serka, eko parku na Chomiczówce i wielu, wielu innych miejsc, o których, żeby było śmieszniej jest sporo właśnie na tutejszej stronie! Pozdrawiam i więcej obiektywizmu życzę, a mniej zacietrzewienia.

# eRDe

11.09.2014 20:08

Z przebudową "Serka" to akurat niezbyt trafiony przykład. Inwestycje związane z mostem północnym służą raczej tarchominowi i gościom z jeszcze dalszych okolic.

# jotzet

12.09.2014 11:06

Zaskakująco trafny i obiektywny artykuł. Wyjątkowego jednak tupetu i cynizmu trzeba panie "#Ja Bielańczyk" aby szczycić się tak "potrzebnymi" Bielanom inwestycjami jak Most Północny, bezsensowną przebudową "Serka" czy też ronda na Arkuszowej w najgorszej z możliwych lokalizacji (zresztą inwestycje ogólnomiejskie), bo reszta to rzeczywiście drobiazgi. Dodajmy do tego jeszcze śmierdzący "Śmietnik Warszawy" w postaci rozbudowy przetwórni odpadów na Radiowie oraz wysypiska a także dwuletnia demolka Marymonckiej i mamy obraz waszych "osiągnięć" panowie v-ce burmistrzowie "z tutejszej strony".
O "pracy" radnych PO w Dzielnicy z litości zamilczę .
Ta kadencja dla Bielan w zakresie własnych lokalnych inwestycji jest najgorsza w całej historii samorządu . Pod względem nakładów z tego tytułu w latach 2011-2014 jesteśmy jedną z dwóch ostatnich dzielnic w Warszawie - ok. 450zł. na mieszkańca.
Pierwsze miejsce zajmuje Wilanów ok.4850 zł. na mieszkańca ,a więc ponad dziesięciokrotnie więcej!!! Tak, jesteśmy pośmiewiskiem całej Warszawy a zapracowali na to solidarnie:Prezydent HGW , radni m.st. Warszawy z koalicji PO-SLD oraz Zarząd i radni Bielan z tej samej koalicji PO SLD. "Podziękujmy" im przy urnach wyborczych.

REKLAMA

# Też z Bielan

12.09.2014 12:04

Do Ja, Bielańczyk - Piszesz że wyremontowali ul. Przybyszewskiego, fakt 50 metrów, pozostałe 95% Przybyszewskiego, jak był wertep tak jest do dziś, następnie wymieniasz drugą nitkę ul. Kasprowicza, kolejna porażka, kolejny rekord Świata na czas jej budowy, w 2011 zaczęli przebudowę zbiegu ulic Reymonta, Kasprowicza i Wolumen, a jest rok 2014 i końca nie widać. Takie inwestycje np. w Niemczech realizuje się przeciągu jednego sezonu budowlanego.
A wszystko po to żeby zmniejszyć koszty społeczne których te .... do dziś nie potrafią policzyć. Serek przebudowany z idiotycznymi dwoma rondami, jedno obok drugiego, kuriozum na skalę europejską. Kto to wymyślił? I ile to nas kosztowało?
Barcicka - to mogło spokojnie jeszcze poczekać, lepiej było wyremontować właśnie ul. Przybyszewskiego na której jest co najmniej 20 krotnie większy ruch niż na tej Barcickiej. Swoją drogą to ciekawe kto na tej ulicy mieszka że tak łatwo przepchnęli remont tej ulicy?

# fiozo

13.09.2014 21:42

"Ja, Bielańczyk" - a budową szpetnego chodnika na Dewajtis za 850 tysięcy i zabraniem ludziom deptaka po drugiej stronie się nie chwalicie?
Należałoby tam ustawić tablicę z nazwiskami Dubiel, Miastowski i Fabisiak aby ludzie wiedzieli komu zawdzęczają ten bezprecedensowy obciach.

# Znudzony

15.09.2014 13:14

A ja zrobię wiecznej koalicji bielańskiej PO-SLD dowcip i zagłosuję sobie na Warszawską Wspólnotę Samorządową. Dwie rzeczy są pewne- jeszcze nic nie rozkradli oraz muszą to być ludzie stąd, z dzielnicy, bo inaczej ich kandydowanie z tej listy nie miałoby sensu...

REKLAMA

# adamb

15.09.2014 15:20

Ja Bielańczyk to pewnie pracownik Urzędu Bielany albo ktoś związany z samorządowcami z PO ;) tak fatalnej władzy samorządowej jak jest na Bielanach nei ma żadna inna dzielnica...gdzie jest druga jezdnia ulicy Wólczyńskiej od Żeromskiego przynajmniej do ronda z Arkuszową? po co było rozwalac Serek Bielański skoro nie można nad tunelem budowac budynków? za to przystanek autobusowy przeniesli sobie bezpośrednio pod Urząd nie wiadomo po co a przejście na drugą stronę Żeromskiego to wyścig dla zdrowych i młodych, wystarczy popatrzeć jak pod Urzędem ludzie starsi albo inwalidzi przechodzą przez Zeromskiego...trzeba być w niezłej kondycji żeby samochód człowieka nie rozjechał bo te światła są bardzo krótkie ale tego urzędnicy ze swoich okien jakoś nie widzą ;)
a już chwalić sie Mostem Północnym który budował Ratusz a nie Bielany to juz tzreba mieć wyjątkowy tupet...i jaki jest efekt dla Bielan? uliczki na Bielanach pozatykane samochodowami z drugiej strony wisły i totalnie zapchane metro od samych Młocin...zapchana Conrada bo dopiero od niedawna zaczęła się budowa Reymonta w kierunku Kasprowicza i cały ruch z Mostu Północnego wali przez Chomiczówke...mam nadzieje że mieszkańcy pogonią całkowicie tych samorządowców!

# memorys

16.09.2014 00:08

Warto przypomnieć dorobek pewnego pana - etatowego działacza
http://www.zm.org.pl/?a=kepa_potocka_przetarg-1992

# R17

16.09.2014 09:53

#adamb napisał(a) 15.09.2014 15:20
Ja Bielańczyk to pewnie pracownik Urzędu Bielany albo ktoś związany z samorządowcami z PO ;) tak fatalnej władzy samorządowej jak jest na Bielanach nei ma żadna inna dzielnica...gdzie jest druga jezdnia ulicy Wólczyńskiej od Żeromskiego przynajmniej do ronda z Arkuszową? po co było rozwalac Serek Bielański skoro nie można nad tunelem budowac budynków? za to przystanek autobusowy przeniesli sobie bezpośrednio pod Urząd nie wiadomo po co a przejście na drugą stronę Żeromskiego to wyścig dla zdrowych i młodych, wystarczy popatrzeć jak pod Urzędem ludzie starsi albo inwalidzi przechodzą przez Zeromskiego...trzeba być w niezłej kondycji żeby samochód człowieka nie rozjechał bo te światła są bardzo krótkie ale tego urzędnicy ze swoich okien jakoś nie widzą ;)
a już chwalić sie Mostem Północnym który budował Ratusz a nie Bielany to juz tzreba mieć wyjątkowy tupet...i jaki jest efekt dla Bielan? uliczki na Bielanach pozatykane samochodowami z drugiej strony wisły i totalnie zapchane metro od samych Młocin...zapchana Conrada bo dopiero od niedawna zaczęła się budowa Reymonta w kierunku Kasprowicza i cały ruch z Mostu Północnego wali przez Chomiczówke...mam nadzieje że mieszkańcy pogonią całkowicie tych samorządowców!

No tak plusu za most północny nie dostaną bo to miejska inwestycja ale minusa za inne miejskie jak Wólczyńska czy Serek dostać już mogą? Nieuczciwy jesteś nie dlatego, że to dobre władze ale dlatego iż wszystko co wymieniasz to sprawa władz miejskich łącznie z Reymonta. To miasto daje na inwestycje i dzielnica może zgłaszać pomysły i dostanie lub nie. Dzielnice to wydmuszki władzy, bo niewiele mogą. A dwa niedawno dopiero zaczęto Reymonta, hmm jednak Kasprowicza poszerzyli i za kilka miesięcy oddadzą Reymonta więc coi to za zarzut? Ciężko w mieście zbudować od razu wszystko. I most i trasę do niego a do tego drugą nitkę Reymonta,Wólczyńskiej i Broniewskiego a trasa mostu bez wylotówki to też do kitu. Tak się po prostu nie da. Jeśli zarzutem jest że ruch poszedł w Conrada to władze miasta/dzielnicy powinny dostać od ciebie plusa, że zaraz będzie szedł w całości Kasprowicza i w Reymonta właśnie. Ale nie za to też minus.

REKLAMA

# Tomcio P.

16.09.2014 10:11

#R17 Nieuczciwy jesteś nie dlatego, że to dobre władze ale dlatego iż wszystko co wymieniasz to sprawa władz miejskich łącznie z Reymonta. To miasto daje na inwestycje i dzielnica może zgłaszać pomysły i dostanie lub nie.
Artykuł jest o nieskuteczności radnych miasta, czyli także o tym, że nie potrafią ugrać więcej kasy na miejskie inwestycje na Bielanach. To nie jest artykuł o władzach dzielnicy.

# Tomcio P.

16.09.2014 10:52

# Ja Bielańczyk
Most Północny jest osiągnięciem tej kadencji? No chyba tylko dlatego, że jego oddanie było opóźnione o rok.

# R17

16.09.2014 12:05

#Tomcio P. napisał(a) 16.09.2014 10:11
Artykuł jest o nieskuteczności radnych miasta, czyli także o tym, że nie potrafią ugrać więcej kasy na miejskie inwestycje na Bielanach. To nie jest artykuł o władzach dzielnicy.

A ja nie odnoszę się nie do artykułu a do wpisu kolegi wcześniej. "tak fatalnej władzy samorządowej jak jest na Bielanach nei ma żadna inna dzielnica"
Radni Bielan to nie władze dzielnicy więc pisał nie o tym. a dalej pisze, że chwalą się Mostem a to inwestycja nie dzielnicowa a miejska czyli pisze o władzach dzielnicy a nie radnych dzielnicy ido tego się odnosiłem a nie do artykułu.

REKLAMA

 Dyzma

16.09.2014 21:43

Na podstawie powyższego artykułu możemy ze 100% pewnością stwierdzić,ze na Bielanach przyszedł czas na zmianę. Nie może być tak j, żeby radny w ciągu 4 letniej kadencji złożył jedynie 2 lub 3 interpelacje. Czekam na spotkania z nowymi ( nie skompromitowanymi l pracowitymi ) kandydatami z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.

# Stary SUbiekt

17.09.2014 07:29

Ale to tylko i wyłącznie mieszkańcy Bielan powinni wziąć sprawy w swoje ręce. Zamiast kolejny raz głosować na PO czy inna partię, która wykonywać będzie jedynie odgórne polecenia, niech mieszkańcy Bielan wybiorą kogoś kto będzie o ich interesy dbał i znał ich problemy. W tych wyborach alternatywą jest np. WWS, więc możliwości na zmiany są, ciekawe tylko jak będzie z chęciami wyborców.

# R17

17.09.2014 10:32

WWS i ludzie od Guziała? Dajcie spokój z tą promocją jego stowarzyszenia to żadna alternatywa. Tu potrzeba zmian ale WWS? Bez żartów Guział to karierowicz nic więcej. PO z chęcią bym zastąpił i mam nadzieje, że tak się stanie ale mając wybór między PO a WWS to jednak wybrałbym PO. Zmiana dla zmiany jest bez sensu trzeba zmieniać na coś lepszego. Jest jeszcze czas i nadzieja, że jakieś opcje się pojawią. Ale WWS to nie jest opcja.

REKLAMA

# Bystry

17.09.2014 14:47

#Znudzony napisał(a) 15.09.2014 13:14
A ja zrobię wiecznej koalicji bielańskiej PO-SLD dowcip i zagłosuję sobie na Warszawską Wspólnotę Samorządową. Dwie rzeczy są pewne- jeszcze nic nie rozkradli oraz muszą to być ludzie stąd, z dzielnicy, bo inaczej ich kandydowanie z tej listy nie miałoby sensu...

Gratuluję braku zaskoku! Ps. Nie wiedziałem, że pan Guział jest z Bielan, vide billboard na ul. Wólczyńskiej

# Hanka z Kleczewskiej

17.09.2014 14:51

#Też z Bielan napisał(a) 12.09.2014 12:04
Do Ja, Bielańczyk - Piszesz że wyremontowali ul. Przybyszewskiego, fakt 50 metrów, pozostałe 95% Przybyszewskiego, jak był wertep tak jest do dziś, następnie wymieniasz drugą nitkę ul. Kasprowicza, kolejna porażka, kolejny rekord Świata na czas jej budowy, w 2011 zaczęli przebudowę zbiegu ulic Reymonta, Kasprowicza i Wolumen, a jest rok 2014 i końca nie widać. Takie inwestycje np. w Niemczech realizuje się przeciągu jednego sezonu budowlanego.
A wszystko po to żeby zmniejszyć koszty społeczne których te .... do dziś nie potrafią policzyć. Serek przebudowany z idiotycznymi dwoma rondami, jedno obok drugiego, kuriozum na skalę europejską. Kto to wymyślił? I ile to nas kosztowało?
Barcicka - to mogło spokojnie jeszcze poczekać, lepiej było wyremontować właśnie ul. Przybyszewskiego na której jest co najmniej 20 krotnie większy ruch niż na tej Barcickiej. Swoją drogą to ciekawe kto na tej ulicy mieszka że tak łatwo przepchnęli remont tej ulicy?

Kłamiesz jak najęty. Dzisiaj sprawdziłam. Wyremotowali nie 50 m, ale 250 m od Żeromskiego do Księgarzy. Ps. I po co kłamać i wprowadzać innych w błąd? Wstyd.

# antydrwal

17.09.2014 23:26

Kwintesencją jakości tych radnych, burmistrzów i całgo tego towarzystwa jest nowy kawałek Lindego - niczym wjazd na autostradę, kosztem WYCINKI LASU! Po jaką cholerę komu tam taka szeroka jezdnia! Skoro zaraz znów się zwężą. Za dużo mamy drzew? Za takie coś nikt z obecnej ekipy nie powinien dalej rządzić. Pisowska opozycja też się nie popisała - nic nie zrobiła by temu zapobiec. Dziękujemy! Czas na zmiany!

REKLAMA

# Znawczyni

18.09.2014 15:25

#antydrwal napisał(a) 17.09.2014 23:26
Kwintesencją jakości tych radnych, burmistrzów i całgo tego towarzystwa jest nowy kawałek Lindego - niczym wjazd na autostradę, kosztem WYCINKI LASU! Po jaką cholerę komu tam taka szeroka jezdnia! Skoro zaraz znów się zwężą. Za dużo mamy drzew? Za takie coś nikt z obecnej ekipy nie powinien dalej rządzić. Pisowska opozycja też się nie popisała - nic nie zrobiła by temu zapobiec. Dziękujemy! Czas na zmiany!

Widać, żeś nie w temacie i kompletnie gadasz od rzeczy bo się nie znasz na strukturze zarządzania miastem. Otóż informuję cię, że ulica Lindego wraz z pasem przybrzeżnym nie podlega dzielnicy Bielany lecz ZDM. Więc proszę z pretensjami do ustawodawcy, a nie strzelać kulą w płot. Pluć i narzekać każdy umie, ale podjąć merytoryczną dyskusję, o, to już myślenie boli.

# Chris

18.09.2014 16:59

Użytkownik #jotzet skwitował sytuacje najdobitniej. 100 % racji. Najgorsze jest to, że na Bielanach ja nie znam żadnych lokalnych komitetów, które prężnie działają. Nie ma na kogo głosować.

# R17

18.09.2014 19:13

#Chris napisał(a) 18.09.2014 16:59
Użytkownik #jotzet skwitował sytuacje najdobitniej. 100 % racji. Najgorsze jest to, że na Bielanach ja nie znam żadnych lokalnych komitetów, które prężnie działają. Nie ma na kogo głosować.

I to jest najgorsze. Czyli nasze społeczeństwo mało aktywne i nie starające się nawet stworzyć sobie samemu alternatywy. Ja też się w to niestety wpisuje.
Nie ma nikogo. Tak samo nie Hania i ok ale to Guział i Sasin, żaden wybór. Nie PO w kraju to PiS? No bez przesady a reszta walczy o przetrwanie na scenie politycznej. I to jest ogromny problem.

REKLAMA

# antydrwal

02.10.2014 13:04

Do #Znawczyni
Strzela Pani kulą w płot.
Inwestorem budowy Reymonta i Lindego jest urząd na Bielanach. Czyli odpowiedzialność spada na rządzących tą dzielnicą.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break