REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

PALARNIA TYTONIU W POCIĄGACH KOLEJI MAZOWIECKICH

# STOP PRZEMOCY

01.03.2009 19:51

Dojeżdzamy do Warszawy pociągami spółki Koleje Mazowieckie. Codziennie pokonujemy trasę z Chotomowa do Warszawy Gdańskiej. Notorycznie spotykamy się z niską kulturą ludzi, którzy upodobali sobie palenie papierosów na korytarzach pociągów, także tych bezprzedziałowych. Bardzo często są to uczniowie i studenci jadący rano do szkoły, na uczelnię. Często spotkać można ich także w godzinach po południowych na trasie powrotnej. Problem jest zauważany także przez innych pasażerów, ale każdy woli milczeć w obawie przed np. pobiciem (jeśli jest sam na sam z często agresywnym palaczem) lub zignorowaniem prośby o niepalenie w miejscu do tego nie wyznaczonym.
Bulwersuje nas fakt, że Straż Ochrony Kolei, Renoma, konduktor... nikt nie reaguje w tych poważnie zagrażających naszemu zdrowiu sytuacjach.
Po pierwsze. Straż Ochrony Kolei nie monitoruje praktycznie wcale pociągów...
Po drugie. Pracowników Renomy również bardzo rzadko można spotkać w pociągach...
A konduktor zamyka się na cztery spusty w swoim przedziale i ma wszystko w nosie!
Proszę Państwa!
Jeśli razem nie będziemy walczyć o swoje zdrowie to nikt tego za nas nie zrobi. Nie bójmy się zwracać uwagi na tak przykre incydenty. Szukajmy drogi rozwiązania. Nagłaśniajmy tę sprawę gdzie tylko można, a w końcu wywalczymy swoje!
PALACZU! NIE MASZ PRAWA PALIĆ W POCIĄGU KM!
NIE MASZ PRAWA ZATRUWAĆ NAM ZDROWIA BIERNYM PALENIEM!

# mamuska11

10.06.2016 13:41

Witam, na mojej trasie relacja Tłuszcz-W-wa Wileńska w pociągach Kolei Mazowieckich jest to samo
w starych składach siedzą panowie w przedziale bagażowym nawet z siedmiu i już na Wileńskiej jest szaro od dymu ale nikt nie podejdzie i nie zainteresuje się sprawą pasażerowie milczą bo się boją.
Zdumiewające jest to że dzieje się to w w godz 16.20 16.35. 16.45
W nowych składach natomiast na końcu przedziałów przy monitoringu palą jak chcą
Pisałam skargi do KM ale odpisali mi , że fakt taki nie miał miejsca.
Więc jestem oszustką i czepliwą babą i wychodze z pociągu śmierdząca tym co ( bo panowie się wietrzą co jakiś czas i otwierają drzwi) nazywam zapachem patologii.
Poranny wyjazd do W-wy o 5.00 też dostarcza mi smrodu bo pasażer dopiero co wszedł do pociągu chwyta papierosa i pali
Kierownicy pociągów nie mają albo są na tyle nie poradni że nie reagują
a Ja sama zwracam uwagę ale cóż może sama kobieta
i jeszce jedno jeżdzę do pracy w dwuch kierunkach tą Legionowską ( rano do Legionowa mogę śmiało nazwać cywilizowaną
Jężeli jakiś człowiek się awanturuje - widziałam jak kierownik pociągu przez krótkofalówkę zgłaszał problem na Płudach a w Legionowie czekał na policję .
I tak powinno być ale nie jest
Społeczeństwo woli biernie czuć smród i mieć święty spokój ale jest to przyzwolenie że to My jesteśmy frajerami a chamy górą
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe