REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Ogrodnicy i Zośka (zimna oczywiście)

# Piotrek z Odkrytej

12.05.2003 00:26

Co to za dziwna prawidłowość, że w te 3 dni - ogrodnicy - i na poprawkę 15 maja pogoda się zmienia. Jest zazwyczaj chłodniej niz przed nimi, pada deszcz, a czasem też łapią jakies przymrozki.
Wolałbym taką prawidłowość, że na pewno na Święta Bożegonarodzenia spada śnieg (a tego nikt i nic nie zagwarantuje). Może będzie to przyczynek do dyskusji na temat pogody w ogóle i tego jak działa (psuje) na nasze samopoczucie. Meteoropaci co Wy na to ?

# aza

12.05.2003 08:16

Co prawda nie jestem meteoropatą, ale wraz z nadchodzącą zmianą pogody (1-2 dni przed) odczuwam nasilający się romantyzm........... w kościach :) Czuję się jak emerytka, a to chyba troszkę za wcześnie?!
Natomiast pogoda nie ma wpływu na moje samopoczucie. Staram się nie przejmować sprawami, na które nie mam najmniejszego wpływu. Czy świeci słońce, czy pada deszcz żyć i funkcjonować trzeba. Ale faktycznie, słoneczko o poranku napawa optymizmem.
Czego w ten pochmurny poniedziałkowy poranek życzę wszystkim forumowiczom :)
Pooddychajmy troszkę świeższym powietrzem.
Pozdrowionka

 m0n1ka

12.05.2003 11:53

Właśnie, jak to jest??!! Było już tak ciepło, planowałam zaprowadzić porządek na balkonie, posadzić kwiatki, a tu proszę, robi się chłodno. Chyba przeczekam Zośkę, bo nie chcę patrzeć na pomarznięte kwiatki. Choć kwestią interesujacą jest to, czy kwiatki prędzej unicestwi Zimna Zośka, czy raczej moje kotki...

REKLAMA

# Kotkaa

12.05.2003 19:21

Eee, no aż tak zimno to nigdy nie jest, żeby w połowie maja nie posadzić kwiatków na balkonie.
Nasza kotka miała kwiatki pod ogonem. Wygrzewała się na słońcu na owczej skórze i nawet łapą nie dotykała terakoty, więc nie baliśmy się, że coś ją zainteresuje i że postanowi obejrzeć sobie świat za barierką. Poza tym ona chyba miała lęk wysokości, jeśli to u kotów możliwe...
Z kwiatków to tylko regularnie podgryzała bambusa, takiego zielonego roztrzepanego z IKEI, ale jak posialiśmy jej taką specjalną trawkę dla kotów, to przestała.

 m0n1ka

12.05.2003 21:24

Sadzenie kwiatków przewidziałam na najbliższą sobotę, bo to już po Zośce :)))
Moje kotki latem ciężko zagonić do domu - pewnie zostawiałabym je na balkonie na noc, gdyby nie to, że mała zimą nauczyła się pukać do drzwi balkonowych i budziłaby nas w środku nocy. Mogę sobie spokojnie pozwolić na balkonowanie kotów, bo mamy balkon ogrodzony siatką - decyzja została ostatecznie podjęta, gdy zorientowaliśmy się, że po przedłużeniu Światowida raczej nie będziemy spędzać letnich wieczorów na balkonie...
Trawę i inne ziele kotki uwielbiają, ile razy siejemy im nową porcję, w ciągu tygodnia koszą ją prawie do zera. Jak to dobrze, że pelargonie śmierdzą, z takim zapachem kotki ich raczej nie ruszą, mogą ewentualnie zrzucać skrzynki z parapetu, jeśli zechcą pozaglądać przez okno do domu. W zeszłym roku wprawdzie skrzynka nie zlądowała na podłodze balkonu, ale kto wie, co tym bestiom przyjdzie tym razem do głowy?

# Vladymir

12.05.2003 22:47

Zimna Zośka jest zawsze zimna, odkąd pamiętam. Kiedyś, w stanie wojennym, gdy z warzyw były tylko buraki /to te partyjne mendy w mundurach jako komisarze wojskowi w każdym zakładzie pracy, teatrze i szkole, pamiętacie ?/, postanowiłem posadzić pomidory w ogordzie już w końcu kwietnia, aby szybciej zebrać owoce mojego siewu. Niestety, około 13 maja wszystko szlag trafił, było chyba z minus 5, chociaż wcześniej było bardzo ciepło, z dorodnych już krzaków zwisały poczerniałe zawiązki pom idorów... Tak to już jest w naszym klimacie, że zima trwa od końca września do połowy maja, a lato jest tylko w sierpniu. Nie podoba mi sie to, ale na wyprowadzkę nad morze Śródziemne, gdzie proprcje pogodowe są dokładnie przeciwne, chwilowo mnie nie stać...

REKLAMA

# pola

13.05.2003 17:04

Ja wcale nie jestem Zimna!!! Pozdrawiam Zośka

# Vladymir

13.05.2003 22:53

Mówimy o pogodzie, nie o kobietach, te bywają zimne niezaleznie od pory roku, zaś pogoda ZAWSZE jest parszywa przez jakieś 6 miesięcy w roku, oczywiście w naszej strefie klimatycznej.

# Piotrek z Odkrytej

13.05.2003 23:09

Pola to Ty jesteś Zośka ? No to wszystkiego najlepszego z okazji imienin. Kobiety bywają zimne jak napisał Vladymir, ale nie tylko niezaleznie od pory roku, równiez nie ma na to wpływu imię. Prawidłowośc działa w drugą stronę również

REKLAMA

# aza

15.05.2003 10:11

Pola, w tym roku nie zmroziłaś ;) odpukać w niemalowane ;)
Wszystkiego najlepszego z okazji imienin :)
Miłego dnia.

# Dorota Vladymirowa

15.05.2003 21:52

Mam nadzieję, że Twoje przyszłoroczne imieniny będą "cieplejsze" - wszystkiego najlepszego od Vladymirów.

# Duśka

16.05.2003 21:00

Dołączam się do życzeń, chociaż spóźnionych, ale serdecznie. Duśka

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024