REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

 Daro

02.02.2018 22:06

Potencjalny mieszkaniec Legionowa który chce kupić w tym mieście mieszkanie powinien zdawać sobie sprawę że jego życie i tak będzie toczyć się w Warszawie
W 55 tysięcznym mieście nie ma galerii handlowej z prawdziwego zdarzenia, nie ma kina nie ma szpitala, na całe miasto jest jeden basen oraz jeden jedyny miejski żłobek,
Miejsc pracy także nie ma, większość mieszkańców musi szukać pracy w stolicy
Pomimo już istniejących problemów z jakością powietrza(smog) i zakorkowanymi ulicami cały czas kombinuje się aby zmienić palny zagospodarowania przestrzennego i pozwolić na budowę ...jeszcze wyższych budynków i ich dogęszczenie
Takie są realia życia w tym mieście, chociaż aparat propagandy opisuje to w ten sposób i tu cytat
"miasto sie rozwineło wypiękniło widać rękę dobrego gospodarza miasto skanalizowane z wodociągowane z dobrą komunikacją kolejową z wyremontowanymi ulicami szkołami przedszkolami mozna byc dumnym ze się mieszka w tak pięknym miescie które ma tak dobrego gospodarza a komu sie nie podoba niech sie wyprowadzi tam gdzie jest lepiej"

# Riddick

03.02.2018 09:35

100% racji Daro. Jedyne, co zauważyłem, że władza robi na plus, to już wspomniane w tym tekście parkingi ParkQDrive. To słuszna koncepcja żeby stawiać je przy torach i tak się dzieje. Przecież zaraz na Piaskach otworzą trzeci dość duży parking. Poza tym, miasto architektonicznie jest generalnie brzydkie. Taki misz-masz, każdy stawia co mu się podoba i wciska to na chama gdzie tylko znajdzie odrobinę wolnego miejsca. Wystarczy spojrzeć co się teraz dzieje przy Ogrodowej i wielu innych dzielnicach domkowych, gdzie wciskane są szeregowce tzw. bezczynszowe. I ile jest tam przy nich zieleni? No i dodatkowo wystarczy spojrzeć na te trzy nasze "sławne" galerie, a raczej galeryjki handlowe - przecież to jakaś KPINA. Prawda jest taka, że w naszym mieście oprócz kanapowego oglądania tv, no może jeszcze pójścia na siłownię, to generalnie nie ma co robić, bo... nie ma rozrywek. No i gdzie mamy się leczyć w nagłych przypadkach zagrażających życiu? Na Bródnie, czy w NDM? O problemach z otworzeniem okna żeby złapać trochę świeżego powietrza nie wspomnę. Za co więc tak wysoko w rankingu? Za ładny ratusz, Arenę i dworzec? Sorry, jak na tyle lat rządów wodza Romana, to jak dla mnie, to trochę za mało.

# J.P.S.

03.02.2018 12:29

He, he, czekałem, kiedy pojawi się jakiś artykuł na ten temat.
W Rzepie czytałem o tym jakiś czas temu... i jak przeczytałem, że głównym powodem wyróżnienia dla Legionowa był... no właśnie, już nawet nie dworzec, a multijakieśtam CENTRUM KOMUNIKACYJNE (hm... szumna nazwa jak dla dwóch eLek na krzyż stojących pod wiatą), to myślałem, że zwinę się ze śmiechu w świński ogon :D
Ale cóż, patrzy Romek na owo CENTRUM i myśli: wystawiłem sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu... Proponuję jeszcze do kompletu nazwę Centrum Komunikacyjne im. Romana Smogorzewskiego.
Przypomina mi się, jak to swego czasu zapowiadano, że pod dworzec będą zajeżdżać autobusy dalekobieżne (co nie byłoby takim złym pomysłem). Ciekawe wobec tego, dlaczego spieprzono wszystko od początku do końca, projektując stanowiska i wiaty w taki sposób, żeby ŻADEN kierowca dalekobiega zwyczajnie nie mógł się tam zmieścić, choćby bardzo chciał?
Kiedyś to się nazywało; PROPAGANDA SUKCESU. Jak owa propaganda miała się do rzeczywistości, dodawać nie muszę... i mam wrażenie, że w Legionowie jest podobnie.
O braku JAKIEGOKOLWIEK miejsca, gdzie można wyjść po pracy, to już Daro i Riddick napisali wszystko.
Jak to zestawię z opowieściami Ratusza o tym, jak to Legionowo rośnie w siłę, a ludziom żyje się dostatniej, to mogę tylko powtórzyć za dobrym wojakiem Szwejkiem, że ogromnie lubię, jak ludzie bałwanieją do kwadratu.
To wszystko zapewne byłoby śmieszne, gdyby nie było takie smutne.
PS. I proszę tu nie narzekać na smog, jak rządzi (nomen omen) Smogorzewski ;-)

REKLAMA

# Mart

03.02.2018 14:59

W mieście przeważają liczebnie seniorzy, a ci nie widzą powyższych problemów, cieszą się drobnostkami. Winić tych Państwa za to nie sposób, nawet wypada przyklasnąć, za piękną filozofię życiową. Cóż jednak to za pociecha, kiedy bezrefleksyjnie wybierają wciąż tych samych, bezużytecznych dla całej społeczności ludzi? Prezydent jasno deklarujący urywanie głowy wszelkim inicjatywom radnych spoza jego ugrupowania, niejasne zarządzanie mieniem publicznym... Niestety, miasto jest upadłe moralnie, cywilizacyjnie (hura! wodociągi! to szczyt marzeń!) i... finansowo. Bo tak powinno się mówić o każdym zadłużonym.

# xxx

03.02.2018 15:34

A inicjatywna lokalna wykorzystywana jest do prac modernizacyjno-remontowych terenów przyległych do placówek oświatowych (szkół i przedszkoli), które winny być wykonane ze środków KZB, będącego zarządcą powyższych placówek..... no i twierdzenie o wyremontowanych szkołach i przedszkolach to jakaś kpina. Wystarczy odwiedzić placówki by się przekonać w jaki sposób odbywają się remonty, oczywiście leżące w gestii wspomnianej spółki. Po prostu, wstyd..... No cóż, papier wszystko przyjmie.

 Daro

03.02.2018 23:21

Kiedy tylko zobaczyłem projekt tego tworu zwanego Centrum Komunikacyjnym wiedziałem że będzie to pomnik nepotyzmu, w dodatku bardzo kosztowny w utrzymaniu
J.P.S na śmierć zapomniałem że CK miało integrować całą komunikację autobusową łącznie z komunikacją miejską
W praktyce wyszło jak zwykle wielkie g... pod dworzec podjeżdża tylko jeden autobus 736 i to kursujący co 2 godziny
Smutna prawda jest taka że wszystkie inwestycje poczynione w ostatnich latach zamiast pomóc w rozwoju stają się przyczyną kłopotów
I tak Droga Krajowa 61 z potężnym ruchem tranzytowym przez sam środek miasta ,z tego co pamiętam to była brana opcja z wyborem innego wariantu
Propaganda sukcesu jest tłoczona do głów mieszkańców cały czas,dziwię się dlaczego jeszcze nie ma komentarzy od oburzonych "mieszkańców" którzy będą udowadniać że Legionowo wypiękniało i jak dobrze żyje się mieszkańcom
Tyle że pamiętam jak wyglądało Legionowo 20-25 lat temu z luzniejszą zabudową i mnóstwem zieleni nawet pomiędzy blokami
Obecna władza od lat serwuje nam betonową pustynię
Przebudowa linii kolejowej do Trójmiasta, kolej od której władze nie wymagały niczego zdobyła się na wybudowanie w 55 tyś mieście tylko jednego tunelu
Władze miasta wybudowały za to dworzec i kładę nad torami
Dzięki temu mamy wielki dworzec który przez rok stał pusty ale mamy problem z przedostaniem się na drugą stronę bo tory dzielą miasto jak zapora

REKLAMA

 Daro

03.02.2018 23:22

Kiedy tylko zobaczyłem projekt tego tworu zwanego Centrum Komunikacyjnym wiedziałem że będzie to pomnik nepotyzmu, w dodatku bardzo kosztowny w utrzymaniu
J.P.S na śmierć zapomniałem że CK miało integrować całą komunikację autobusową łącznie z komunikacją miejską
W praktyce wyszło jak zwykle, pod dworzec podjeżdża tylko jeden autobus 736 i to kursujący co 2 godziny
Smutna prawda jest taka że wszystkie inwestycje poczynione w ostatnich latach zamiast pomóc w rozwoju stają się przyczyną kłopotów
I tak Droga Krajowa 61 z potężnym ruchem tranzytowym przez sam środek miasta ,z tego co pamiętam to była brana opcja z wyborem innego wariantu
Propaganda sukcesu jest tłoczona do głów mieszkańców cały czas,dziwię się dlaczego jeszcze nie ma komentarzy od oburzonych "mieszkańców" którzy będą udowadniać że Legionowo wypiękniało i jak dobrze żyje się mieszkańcom
Tyle że pamiętam jak wyglądało Legionowo 20-25 lat temu z luzniejszą zabudową i mnóstwem zieleni nawet pomiędzy blokami
Obecna władza od lat serwuje nam betonową pustynię
Przebudowa linii kolejowej do Trójmiasta, kolej od której władze nie wymagały niczego zdobyła się na wybudowanie w 55 tyś mieście tylko jednego tunelu
Władze miasta wybudowały za to dworzec i kładę nad torami
Dzięki temu mamy wielki dworzec który przez rok stał pusty ale mamy problem z przedostaniem się na drugą stronę bo tory dzielą miasto jak zapora

# goerge

04.02.2018 09:14

w Legionowie nic niema i tyle w temacie.Blokowiska z wielkiej płyty i troche domków jednorodzinnych i to wszystko.Przede wszystkim nie ma uprzemysłowienia żadnego i miejsc pracy.Po za tym L-wo leży nie po tej stronie W-wy co trzeba. Piaseczno ,Pruszków ,Łomianki ,Marki ,żabki, Piastów ,Nadarzyn itd tam maja duzo lepszy dojazd do centrum i maja miejsca pracy

# Mario77

04.02.2018 11:12

"Miasto jest otwarte na partycypację mieszkańców, stąd duże nakłady na projekty osiedlowe inicjowane z budżetu obywatelskiego" - śmiać mi się chce jak czytam takie brednie. Inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego, kiedy i tak o wszystkim na końcu decyduje.... władza. To jest OBYWATELSKIE? Wystarczy tylko jak jeden ziom z drugim nie spodoba się władzy i... pal licho nawet najlepsze pomysły dla społeczeństwa. W Legionowie jest ILUZJA budżetu obywatelskiego. Najczęściej są to pomysły radnych i to tylko tych, którzy nie głosują samodzielnie, bo ich wolą steruje prezydent. Ostatni dobry przykład to głosowanie nad powiększeniem granic Legionowa. I nagle stał się cud! Wszyscy radni w ciągu raptem 3 miesięcy w tej samej sprawie jak jeden mąż zmienili zdanie, czyli najpierw byli za zabraniem terenów Jabłonnie, teraz byli za niezabieraniem. Jak chorągiewki bez własnego zdania, tylko tak jak prezydent wskaże. Ten samorząd jest zepsuty do szpiku kości.

REKLAMA

# Fraida

05.02.2018 09:43

- to prawda że zmieniły się "czasy"- ale nie umniejszamy znaczenia inwestycji które w znaczący sposób podniosły nam komfort życia! - nie stawiajmy na jednej szali np .kolei która dlaltego miasta jest i była zawsze nieprzychylna - vide"wieloletnia "sławojka " zwana hucznie dworcem,brak bezkolizyjnych przepraw przez tory, które dzielą to 60 -o tys miasto, oraz prozaiczny brak taboru i ciągły tłok w pociągach- za to w Pilawie buduje się chyba "porty"biorąc pod uwagę tamtejsze kolejowe inwestycje.brak inwestycji kolejowych w mieście nie ma nic wspólnego z władzami miasta i ich zabiegami o komfort zycia pod tym względem.Co do wizji planistycznych miasta - to też wiele osób ma na ten temat bardzo różne zdanie, nie koniecznie przytoczone w powyższych komentarzach.

# J.P.S.

05.02.2018 14:07

@Fraida:
Wszystko pięknie, tylko wiesz, dlaczego kolej w innych miastach coś robi? Bo władzom tamtych miast chciało się wystąpić do PKP, napisać, że coś jest potrzebne. Tymczasem w Legionowie:
a) nikomu z Ratusza nie chciało się ułożyć pisma do PKP czy może do KM;
b) nikomu nie chciało się nawet zlecić ułożenia takiego pisma;
c) nasi włodarze przy każdej okazji trąbili, jak to poradzą sobie bez łaski PKP, jak to wystawią dworzec taki, że wycieczki nawet z Buenos Aires będą przyjeżdżać do Legionowa specjalnie po to, żeby ów dworzec oglądać, jak to ten dworzec na siebie zarobi i jak to (że podeprę się Tymem) na tym dworcu jedna z ścian będzie mieć cztery krany: do miodu kran, do mleka kran, piwa i do śmietany.
Faktycznie, chamstwo ze strony kolejarzy, że po takim postępowaniu ekipy z Ratusza nie skreślili wszystkich inwestycji i nie rzucili się do Legionowa, żeby stawiać dworzec.
Faktycznie, brak zainteresowania ze strony PKP nie ma nic wspólnego z polityką władz...
Żeby było jasne: nadal twierdzę, że w Legionowie jest potrzebny dworzec większy od Nasielskiego blaszaka. Ale Centrum Komunikacyjnemu im. Romka do miana dworca naprawdę wiele brakuje.
@Daro:
A wystarczyło inaczej zaprojektować stanowiska autobusowe i wiaty (i tu rodzi się pytanie: kto dopuścił projekt obecnego przystanku autobusowego do realizacji?). Szkoda gadać... Miało być jak najlepiej, a wyszło jak zwykle.
Legionowo sprzed 25 czy 30 lat też pamiętam. I dzisiaj jakby trochę smutno.

# no name

05.02.2018 14:39

Władze Legionowa, których zaplecze polityczne rządziło 8 lat Polską, mogły zrobić dużo więcej dla tego miasta. Chociażby już dawno dokończyć DK61 na legionowskim odcinku, zamiast jednego wadliwego i wąskiego tunelu na PKP Przystanek mogły wymóc na ministerstwie infrastruktury i budownictwa budowę co najmniej jeszcze jednej bezkolizyjnej przeprawy przez tory. A gdzie szpital? Czy na poziomie rządowym Janek, Romek i przyjaciele z PO-PSL nie mogli tego załatwiać? Wszystko można było dla tego miasta załatwić, nawet obwodnicę, którą mają dużo mniejsze Marki, czy Serock. A teraz Janeczek przekonuje, że PiS zmarnował 2 lata, bo DK61 już powinna być zbudowana. Tłumaczenia z d...y wzięte! WSTYD :-/
A sprawa dworca? Przecież tak potężna inwestycja stwarzała idealne warunki do tego żeby pod Warszawą od strony północnej stworzyć fajny węzeł przesiadkowy z pociągami szybko i dalekobieżnymi. Tylko władze tego miasta nigdy nawet nie zabiegały o Pendolino, które uwaga(!) zatrzymuje się nawet w dużo mniejszym Ciechanowie. Ale o czym my mówimy, jak na naszym dworcu nawet nie ma kas biletowych, a bilety kupuje się w... kiosku. Normalnie BAREJA. Szkoda, że autorzy rankingu Rzeczpospolitej nie wzięli takich drobnych "detali", ale w końcu z takich właśnie detali złożone jest życie, pod uwagę :-/

REKLAMA

# Fraida

05.02.2018 15:19

- odnośnie uwag dotyczących próśb "dziękczynno- błagalnych"władz miasta skierowanych do kolei!Wydaje mi się że kolej jest przedsiębiorstwem działającym na terenie calego kraju świadczącym usługi jako przwoznik oraz buduje do tego potrzebną infrastrukturę - zaznaczam we własnym zakresie i ku pozytkowi mieszkańców całego kraju.- dogadywanie się lokalnych władz celem realizacji inwestycji przewożnika wygląda trochę jak "wzięte"z czasów carskiej Rosji.i pozwolę sobie tu przytoczyć też rosyjskie określenie - urzędowanie na kolei nawet w obecnych czasach to takie "chliebnoje miesto"-niech się wszyscy martwią i jeszcze nas proszą o nasze "zaśmierdziałe "powinności. Boże chroń Cara!

# J.P.S.

05.02.2018 15:44

@Fraida:
To nie jest prośba dziękczynno-błagalna, tylko zwykłe zgłoszenie zapotrzebowania na coś, co PO TAKIM ZGŁOSZENIU (bo jasnowidzów w PKP nie ma) kolej faktycznie powinna wykonać.
Obowiązkiem pani ze sklepu jest sprzedanie mi tego, co chcę w nim kupić, ale jednak najpierw to ja muszę się do tego sklepu pofatygować. Pani kasjerka nie ma obowiązku lecieć do mnie i pytać, czy może czegoś akurat nie potrzebuję, bo jeśli tak, to zaraz mi przyniesie.
Kolej dostała zgłoszenia z Mławy, Ciechanowa czy Nasielska. Wszędzie tam stoją nowe dworce. Dworce, na których (w odróżnieniu od legionowskiego) działa kasa biletowa i można dowiedzieć się czegoś w temacie np. opóźnienia pociągu.
Przepraszam, ale jaśniej się już nie da.
Jeśli to jest Twoim zdaniem carska Rosja, to propaganda Ratusza pachnie bolszewizmem w najlepszym wydaniu. Za dobrych czerwonych wujków w ZSRR władze też wmawiały obywatelom, że nie mają na co narzekać, żyjąc w najszczęśliwszym kraju na świecie.
Mając taki wybór, wybieram cara batiuszkę.

# Fraida

05.02.2018 18:36

- ale ja od samego początku uzywania argumentu ,że nie ma kasy biletowej i odpowiednio zorganizowanej informacji dla pasazerów - oskarza się lokalne władze- co one mają w tym wypadku do zrobienia?.to ratusz ma sprzedawać na dworcu bilety i informować o ruchu pociagów ?Przepraszam ale jasniej się już nie da.

REKLAMA

# J.P.S.

05.02.2018 19:11

Wyobraź sobie, że tak.
Jeśli miasto publicznie powiedziało PKP 'całujcie nas gdzieś, bo niczego od was nie potrzebujemy', to w tej chwili i owszem, dopilnowanie tego, żeby na tzw. dworcu było cokolwiek, jest jak najbardziej psim obowiązkiem tego, kto na ten dworzec się uparł. Względnie wyegzekwowanie tego od kogoś, kto dworcem zarządza.
Przepraszam, ale pozwolę sobie na tym dyskusję z tobą zakończyć, jeśli na konkretne wskazanie tego, co zwyczajnie schrzaniono, masz tylko jedną odpowiedź: Ratusz jest cacy. To chyba szkoła HGW, która po sukcesach pierwsza pcha się przed kamery, a po wtopach oburzona mówi, że przecież prezydent miasta za do nie odpowiada.
Bez pozdrowień.

 Daro

05.02.2018 21:48

@Fraida, ile razy można wałkować ten sam temat o niedobrej kolei która tylko w Legionowie nawet nie wykonała planu minimum
Wszelkie inwestycje kolejowe nie są zawieszone w próżni, zwłaszcza budowa dworca ingerująca w tkankę miejską wymaga WSPÓŁPRACY między władzami miasta a koleją
Tej współpracy w Legionowie zabrakło,
Po raz kolejny powtarzam
Kolej była bardzo zadowolona z rozmów z władzami Legionowa ponieważ te ostatnie niczego od kolei nie wymagały
Wystarczyło usiąść do rozmów, przedstawić czego żądamy, wypracować kompromis
Dokładnie jak zrobiono to w setkach innych małym miejscowości gdzie kolej zrobiła dużo więcej niż w 55 tyś Legionowie

# Fraida

06.02.2018 17:16

- tylko druga połowa ostatniego zdania jest prawdziwa!

REKLAMA

# WLE

16.02.2018 17:52

Zastanawiałem się nad zakupem mieszkania w Legionowie, ale po przeczytaniu Waszych komentarzy troche mnie odrzuca, czy faktycznie jest aż tak źle z pracą? Nie chcę dojedzac do Warszawy...

 Daro

16.02.2018 21:53

#WLE napisał(a) 16.02.2018 17:52
Zastanawiałem się nad zakupem mieszkania w Legionowie, ale po przeczytaniu Waszych komentarzy troche mnie odrzuca, czy faktycznie jest aż tak źle z pracą? Nie chcę dojedzac do Warszawy...

Wyszukaj, poczytaj kto jest największym pracodawcą w Legionowie .....wtedy zrozumiesz

# assa

08.10.2018 12:22

Właśnie na to zasługujecie, legionowc-ormowcy. Żeby rządził wami jeden z was.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA