REKLAMA

REKLAMA

Targówek

drogi

 

Przebudują rondo na Bródnie. Projektowanie potrwa prawie półtora roku

  15 lutego 2023

Przebudują rondo na Bródnie. Projektowanie potrwa prawie półtora roku
źródło: ZDM

Zarząd Dróg Miejskich przymierza się do przebudowy Chodeckiej na odcinku Balkonowa - Matki Teresy z Kalkuty. Głównym założeniem jest utrzymanie ronda, ale w planie jest również wyznaczenie nowych miejsc parkingowych i posadzenie drzew. Firma Azet otrzyma ponad 343 tys. zł za sam projekt przebudowy ulicy.

REKLAMA

"Ulica Chodecka, wraz z otwarciem nowych stacji drugiej linii metra, ma być dopełnieniem metamorfozy, którą przechodzi ul. Kondratowicza. Remont ul. Remont Chodeckiej w ogniu krytyki mieszkańców Bródna Remont Chodeckiej w ogniu krytyki mieszkańców Bródna
Niedawno wyremontowana przez ZDM ulica Chodecka na warszawskim Bródnie właśnie zostaje poddana ocenom mieszkańców. Uważają oni, że inwestycja jest pełna bubli.
Chodeckiej, na odcinku między ulicami Wyszogrodzką a Kondratowicza, rozpoczęliśmy w pierwszej połowie czerwca. Do dyspozycji mieszkańców jest zupełnie nowa nawierzchnia jezdni, wyremontowane chodniki oraz droga dla rowerów. W ramach prac powstały też dodatkowe miejsca parkingowe" - podsumowuje Zarząd Dróg Miejskich.

Przebudowa na Bródnie

Po zakończeniu prac, na odcinku Chodeckiej od Wyszogrodzkiej do Kondratowicza, drogowcy chcą przejść na kolejny fragment: od Balkonowej do Matki Teresy z Kalkuty. Na skrzyżowaniu Chodeckiej i Matki Teresy z Kalkuty założeniem jest utrzymanie ronda. Obecne powstało jako tymczasowe, które miało służyć do momentu ukończenia budowy drugiej linii metra. Wprowadzenie ruchu okrężnego sprawdziło się, ruch odbywa się w sposób płynny i nie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Firma Azet otrzyma za przygotowanie projektu 343 tys. zł. Dokumenty będą powstawać aż... rok i cztery miesiące. Co się zmieni? Przede wszystkim inna będzie geometria wlotu Chodeckiej na odcinku od ronda do Żuromińskiej. Chodecka zyska m.in. wydzielone skręty w lewo w Żuromińską i Balkonową oraz wydzielony skręt w prawo w Matki Teresy z Kalkuty. Przybędą też miejsca do parkowania równoległego na jezdni Chodeckiej, a po zachodniej stronie zasadzony zostanie szpaler drzew.

(jok)

.
 

Komentarze (2)

# nnn

15.02.2023 09:58

Warszawskie tempo, ceny też.

# aaab

15.02.2023 12:23

wcześniej ewnie firma, któr ma realizować (jeśli będzie to przetarg) ma już "zajęty grafik" zlewceniami.
Może to tak należy czytać?.
Naprawdę nie ma firmy, ktora przygotuje dokumentację szybciej niż ponad rok?
Ludzie co to jest, marny kabaret naszym kosztem (podatków)
ZDM po raz kolejny pokazuje co "potrafi"
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA