REKLAMA

Targówek

komunikacja »

 

Wyrzucili auta mieszkańców, ogłosili sukces. "Nowy P+R"

  6 marca 2023

alt='Wyrzucili auta mieszkańców, ogłosili sukces. "Nowy P+R"'
źródło: UM Warszawa

W poniedziałek 6 marca został otwarty parking "parkuj i jedź", znajdujący się niedaleko stacji metra Kondratowicza, na tyłach Urzędu Dzielnicy Targówek. Ponad 100 miejsc parkingowych dla kierowców przesiadających się do podziemnej kolei powstało w miejscu... ogólnodostępnego parkingu dla mieszkańców Bródna.

REKLAMA

Pół roku po otwarciu ostatniego odcinka metra i cztery lata od uruchomienia stacji na Targówku wciąż nie doczekaliśmy się obiecanych parkingów P+R mających powstać obok stacji Trocka i Bródno.

P+R Kondratowicza otwarty

W zamian warszawski ratusz przygotował prowizorkę, której powstanie odtrąbił jako "otwarcie nowego parkingu P+R". "Inwestycja" została przeprowadzona po linii najmniejszego oporu, za sprawą przemalowania oznakowania istniejącego od lat parkingu. Parking P+R miał powstać razem z metrem. Czekamy już trzy lata Kiedy powstanie parking park&ride przy Trockiej?
Choć decyzja o budowie stacji metra Trocka zapadła kilkanaście lat temu, zaś pasażerowie już od trzech lat mogą z niej korzystać, sąsiedni parking park&ride nadal pozostaje w sferze marzeń.

"Parking znajduje się po południowej stronie budynku Urzędu Dzielnicy Targówek. Wjechać na niego można z ulicy św. Wincentego, a wyjechać w kierunku ulic Matki Teresy z Kalkuty i Gilarskiej. Drugi wjazd i wyjazd znajduje się przy ul. 20 Dywizji Piechoty WP, od strony skrzyżowania z Kondratowicza i Malborską" - informuje urząd miasta.

Wstąp do księgarni

Zaledwie 107 miejsc

Kierowcy mają do dyspozycji tylko 107 miejsc postojowych, w tym dwa dla niepełnosprawnych. To mniej niż w Wawrze czy Jeziorkach, gdzie dominuje zabudowa jednorodzinna a kierowcy przesiadają się do Szybkiej Kolei Miejskiej, kursującej znacznie rzadziej od metra.

Parking jest dostępny we wszystkie dni tygodnia w godz. 4:30-2:30. Pierwsze 20 minut jest bezpłatne. Kierowcy, którzy chcą zostawić samochód bez opłat na dłużej, muszą posiadać aktywny bilet ZTM: krótkookresowy (dobowy, 3-dniowy, weekendowy), lub długookresowy (30- i 90-dniowy) albo uprawnienia do bezpłatnych przejazdów.

(jok)

.
 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (5)

# wkurzony

07.03.2023 12:06

tych urzędników naprawdę trzeba pogonić, wywieźć na taczkach. Na skalbiemierskiej urzednicy wygonili mieszkańców z parkingu, i postawili słupki do których mają klucze - a mieszkańcy to niech sobie radzą. Serio, juz porana zmianę władz - wszystkich (tylko nowi niestety zostawią jak jest bo dla nich to korzyść) :( to państwo zeszło na psy.

 Taltos2

07.03.2023 13:29

A czyj był ten teren?

# Aka

11.03.2023 08:47

W poprzednim artykule wspomnieliście, co teraz wam umknęło, że ten teren był przeznaczony na parking mieszkańców na czas budowy metra.

REKLAMA

# chore miasto

12.03.2023 07:14

#Aka napisał(a) 11.03.2023 08:47
W poprzednim artykule wspomnieliście, co teraz wam umknęło, że ten teren był przeznaczony na parking mieszkańców na czas budowy metra.
A jakie to ma znaczenie? Przez czas budowy metra przybyło mieszkańców, przybyło interesantów urzędu. Ogólnodostępny parking pod urzędem jest potrzebny tak samo jak Park and Ride, którym miał być zbudowany przy Rembielińskiej, ale jak widać nie będzie bo kładka rowerowa jest ważniejsza w tym chorym mieście. Obok urzędu jest przedszkole, notariusz, biura rachunkowe, gabinety lekarskie. Teraz nie ma tu jak zaparkować. Idiotyczna decyzja z tym parkingiem na 107 miejsc.

# Grzyb

30.03.2023 15:57

wg wyliczeń ZTM i Metra: Bródno nie jest odbiorcą metra, mieszkańcy wybierają inne formy transportu. Powstaje więc pytanie, kto tu miszka? mohery na emeryturze, pijaki bez pracy, młodzież ucząca się na miejscu???? bo póki co, inwestycja lini metra jest nietrafiona. pierwszym przystankiem, który dopiero ma sens jest Trocka. Parking trzeba więc zwrócić mieszkańcom, a nie podróżnikom metrem, kórych u nas brak!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe