REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

drogi

 

Zmiany na Gagarina. To nie koniec utrudnień

  3 marca 2023

Zmiany na Gagarina. To nie koniec utrudnień
źródło: UM Warszawa

W piątkową noc 3/4 marca kierowcy pojadą nową południową jezdnią Gagarina na dłuższym odcinku, także między Stępińską i Sielecką. W związku z tym zmieni się również organizacja ruchu na kilku pobliskich skrzyżowaniach.

REKLAMA

Od listopada ubiegłego roku kierowcy jeżdżą po nowej jezdni Gagarina od Belwederskiej do Stępińskiej. Dostępne są dwa pasy ruchu: jeden w stronę Belwederskiej, drugi w stronę Wisłostrady. Dalszy postęp prac pozwoli na wydłużenie tego odcinka. Tramwaj do Wilanowa niewiele zmieni. Tory za 1,3 mld zamiast buspasa Tramwaj do Wilanowa niewiele zmieni. Tory za 1,3 mld zamiast buspasa
Budowa linii tramwajowej na Belwederskiej i Sobieskiego nie będzie rewolucją komunikacyjną, natomiast w gigantycznym stopniu obciąży zadłużony warszawski samorząd.

Utrudnienia na Gagarina

W nocy 3/4 marca wykonawcy kolektora Mokotowskiego Bis i tramwaju na Sielce przełożą ruch z jezdni północnej Gagarina na nowo wybudowaną południową. Zmiany te zostaną wprowadzone pomiędzy Stępińską a Sielecką. Od tego momentu ruch jednym pasem w każdą stronę będzie się odbywał na odcinku od Belwederskiej do Iwickiej. Od Iwickiej do Czerniakowskiej nadal będą trzy pasy: dwa w kierunku Czerniakowskiej i jeden do Belwederskiej.

"Jeśli warunki pogodowe ulegną pogorszeniu, co z kolei uniemożliwi wykonanie nowego oznakowania jezdni, wprowadzanie organizacji ruchu może opóźnić się o jeden lub dwa dni" - zastrzega warszawski ratusz.

Przywrócona zostanie możliwość wyjazdu z południowego odcinka Stępińskiej na Gagarina w prawo. Także z Sieleckiej od strony Chełmskiej kierowcy skręcą na Gagarina w obu kierunkach. Stępińska i Sielecka będą kończyły się przed Gagarina ślepo po północnej stronie.

Zmieni się również organizacja ruchu na skrzyżowaniu z Czerską. Przywrócone zostanie połączenie ulicy po północnej stronie Gagarina. Drogowcy urządzą tam dwa pasy wyjazdowe: do skrętu w lewo w stronę Czerniakowskiej oraz do jazdy prosto na skrzyżowaniu i skrętu w prawo w stronę Belwederskiej. Z południowego odcinka Czerskiej także będzie można wyjechać we wszystkich relacjach. Na skrzyżowaniu obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo z Gagarina w Czerską dla jadących z obu kierunków.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Kolejne zmiany na wiosnę

W związku z układaniem nowego torowiska w rejonie ulicy Podchorążych jej połączenie z Gagarina zostało zamknięte na około miesiąc. Na odcinku od Czerskiej do Czerniakowskiej oraz na samym skrzyżowaniu Gagarina z Czerniakowską organizacja ruchu się nie zmieni.

"Możliwość wyjazdu w prawo z ul. Podchorążych w Gagarina zostanie przywrócona na początku kwietnia. Natomiast wprowadzona w poniedziałek organizacja ruchu na ul. Gagarina będzie obowiązywała do początku maja" - zapowiada urząd miasta.

(jok)

.
 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA