REKLAMA

Żoliborz

budżet obywatelski »

 

Skwerki Syrenki. Nowy pomysł dla Żoliborza

  21 lutego 2024

alt='Skwerki Syrenki. Nowy pomysł dla Żoliborza'
Nowe ogrody deszczowe na Żoliborzu? Źródło: Gdańskie Wody

Projekt, który trafił do budżetu obywatelskiego Żoliborza, zakłada utworzenie dwóch "skwerków Syrenki" - terenów "o wysokiej jakości przyrodniczej z elementami polepszającymi poziom retencji wody w mieście". Na ich lokalizację wyznaczono fragmenty terenów przy Cytadeli i parku Kępa Potocka.

REKLAMA

Projekt, o którym mowa, właśnie trafił pod ocenę urzędników. Jeśli będzie ona pozytywna, trafi na listę pomysłów, na które będą głosowali mieszkańcy w drugiej połowie czerwca w ramach budżetu obywatelskiego Żoliborza na 2025 rok.

Głosowanie w Warszawie

Pomysłodawcy zaproponowali stworzenie dwóch przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowych "o wysokiej jakości przyrodniczej z elementami polepszającymi poziom retencji wody w mieście" - skwerków Syrenki. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.

Ich lokalizacja to: fragment terenu przy ul. Dymińskiej przy Cytadeli Warszawskiej i fragment terenu w południowej części parku Kępa Potocka. Autorzy działają hurtowo, bo w tej edycji budżetu obywatelskiego zaproponowali skwery w jeszcze pięciu innych dzielnicach: Białołęce, Rembertowie, Ursusie, Wawrze i Wesołej.

Kup bilet

Zmiany przy Cytadeli

- Dzięki planowanym w projekcie zmianom, wybrane przestrzenie, obecnie zagospodarowane jednorodną zielenią niską lub mocno zaniedbane, nabiorą nowego blasku. Zamiast wysychających w trakcie lata trawników lub udeptanej, rozjeżdżonej ziemi, posadzone zostaną drzewa, krzewy, krzewinki, byliny w biogrupach z przewagą gatunków rodzimych, stanowiące pożytek dla fauny oraz ogrody deszczowe. Na terenach skwerków pojawią się ławeczki i śmietniki, zapewniające miejsce do odpoczynku. Gdzie to możliwe, zachowane zostanie maksymalnie dużo istniejącej roślinności - wyjaśniają pomysłodawcy.

Urządzenie skwerów kosztowałoby ponad 400 tys. zł.

MB

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break