REKLAMA

Żoliborz

oświata »

 

Dzień otwarty w żoliborskiej "samochodówce"

  8 kwietnia 2024

alt='Dzień otwarty w żoliborskiej "samochodówce"'
źródło: Facebook/Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego

Żoliborska "samochodówka" przy ul. Włościańskiej 35 wabi młodych pasjonatów motoryzacji i zaprasza na dzień otwarty. Przy okazji szkoła chwali się niemałymi sukcesami sportowymi i to kompletnie niezwiązanymi z... motoryzacją.

REKLAMA

W żoliborskim Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego kształceni są uczniowie 5-letniego Technikum Samochodowego nr 3 i 3-letniej Branżowej Szkoły I stopnia nr 11. Technikum oferuje takie kierunki jak: technik pojazdów samochodowych, technik logistyk i technik mechatronik. Zaś po branżowej szkole możemy w przyszłości uzyskać zawód: kierowcy-mechanika i mechanika pojazdów samochodowych, elektromechanika pojazdów samochodowych i lakiernika samochodowego. Szkoła planuje również uruchomienie nowego kierunku - technik elektromobilności. Rekrutacja do Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 przy ul. Włościańskiej 35 odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu roku szkolnego w szkołach podstawowych. Poprzedzi ją dzień otwarty.

Idealna okazja do poznania szkoły

Dzień otwarty w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego odbędzie się w sobotę 13 kwietnia w godzinach od 10 do 13:30. Przyszli uczniowie będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć wystawę firm współpracujących z "samochodówką" i porozmawiać na tematy motoryzacyjne ze specjalistami, będzie też można zapoznać się z pracowniami zawodowymi, w których na co dzień odbywają się zajęcia.

Zapraszamy na zakupy

"Samochodówka" to także... siatkówka

Żoliborska "samochodówka" to nie tylko motoryzacja. Jak pokazują ostatnie sukcesy drużyny siatkarskiej, możliwe jest też w niej rozwijanie zupełnie innej pasji. Sportu - kompletnie niezwiązanego z odgłosem ryczącego silnika. Pod koniec marca na Żoliborzu w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Limanowskiego odbył się siatkarski turniej eliminacyjny chłopców. W turnieju uczestniczyły drużyny: gospodarza I LO, XVI LO, LXIV LO, Zespołu Szkół nr 28 i 31, Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych oraz Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3.

"Samochodówka" rozegrała dwa mecze w fazie grupowej odnosząc dwa zwycięstwa. Następnie była niepokonana w fazie finałowej wygrywając półfinał z gospodarzem turnieju I LO, natomiast w finale wygrała 2:1 z LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.

"Samochodówka" może też się pochwalić sukcesem indywidualnym. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Łokietek (obecnie trzecioklasista). W składzie zwycięskiej reprezentacji "samochodówki" zagrali: Igor Kuciński, Ali Nazari, Mateusz Łokietek, Karol Rak, Damian Szczepanik, Bartosz Śliwa, Michał Urban, Mikołaj Berta, Nazarii Martyniuk, Hubert Pudełko, Michał Walesiak, Kamil Pakuła, Kacper Pogorzelski, Patryk Kublik.

Przed drużyną kolejne wyzwanie - 14 kwietnia finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Drużynę do zawodów przygotował i prowadził nauczyciel wychowania fizycznego Hubert Legiędź.

MB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy