REKLAMA

Żoliborz

kronika policyjna »

 

Z Bielan na Pragę Północ. Jak torba "wsiadła" do tramwaju?

  5 kwietnia 2024

alt='Z Bielan na Pragę Północ. Jak torba "wsiadła" do tramwaju?'
źródło: Straż Miejska

"Znaleźliście torbę?!" - takimi słowy powitali strażników miejskich mieszkańcy jednego z mieszkań na Żoliborzu. W ten sposób zakończyła się tułaczka torby pozostawionej na przystanku na Bielanach, odnalezionej na Pradze Północ, podróżującej przez Śródmieście i z powrotem do właścicielki.

REKLAMA

Do strażników miejskich patrolujących w przedświąteczną sobotę północnopraskie ulice podszedł starszy mężczyzna, przekazując znalezioną na przystanku przy ulicy Starzyńskiego torbę podręczną. Mniemał, że była to własność kogoś z trójki młodych ludzi, którzy po sprzeczce rozeszli się, każde w swoją stronę. Jednak nie taka była prawda.

Właścicielka zagubionej torby czekała na Żoliborzu

W trakcie prewencyjnego sprawdzenia zawartości torby, funkcjonariusze odkryli w niej, oprócz produktów zakupionych na świąteczny stół, także dokumenty medyczne wskazujące na niedawny wypis ze szpitala, klucze, sztuczną szczękę i sporą ilość specjalistycznych leków. Na dokumentach przewijały się dwa adresy. Funkcjonariusze uzyskali zgodę na opuszczenie rejonu i udali się na poszukiwania osoby, której medykamenty zostały przepisane. Pod pierwszym, śródmiejskim adresem nie było nikogo, za to pod drugim - na Żoliborzu - przywitano ich pełnym nadziei pytaniem: "Znaleźliście torbę?!"

Kup bilet

Podróżująca torba zatoczyła koło

Jak opowiedział syn pani Zofii, mama wracając z zakupów, przez roztargnienie pozostawiła pakunek na bielańskim przystanku na Conrada. Kobieta bardzo się zdenerwowała, bojąc się, że na święta zostanie bez leków. Chciała odnaleźć zgubę, lecz kiedy z synem wróciła na przystanek - po torbie nie było już śladu. Leki wróciły do właścicielki, jednak to, w jaki sposób torebka przemieściła się na drugi brzeg Wisły - prawdopodobnie pozostanie tajemnicą.

JR

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe