REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Zdziarska do remontu! A może też zawrotka i most...
REKLAMA

Zdziarska do remontu! A może też zawrotka i most...

Dobre wieści dla mieszkańców okolic Zdziarskiej - będzie chodnik. Jest też duża szansa na zawrotkę autobusową na połączeniu Zdziarskiej z Kroczewską.

REKLAMA
Modernizacja Zdziarskiej to ulga dla mieszkańców okolic ul. Zdziarskiej, Kroczewskiej, Chudoby, Kniei, Słonecznego Poranka i ul. Wyszkowskiej. Dzielnica przeznaczyła też ponad milion złotych na budowę chodnika wzdłuż ulicy.

Chodnik powstanie na odcinku od ul. Ruskowy Bród do ul. Verdiego, co umożliwi mieszkańcom Zielonej Doliny bezpieczne dojście do przystanku autobusowego 134. Fundusze przeznaczone na lata 2015-2016 pozwolą na dokończenie pozostałej części: od Ruskowego Brodu do ul. Olesin.


REKLAMA

Zawrotka musi być!

Tak jak pisałam w artykule "Ulica Zdziarska nie trzyma się dziarsko" na moją prośbę, radna Aleksandra Gajewska złożyła wniosek do komisji inwestycyjnej rady Warszawy o zajęcie się problemami komunikacyjnymi mieszkańców rejonu ul. Zdziarskiej. Wspólnie z mieszkańcami i zarządem przedstawiłyśmy dwa główne postulaty: potrzebę wybudowania zawrotki na końcu ul. Zdziarskiej oraz poprawy bezpieczeństwa pieszych na mostku nad rzeką Długą. Ostatni postulat to kładka dla pieszych, bądź całkiem nowy most - w zależności od możliwości finansowych miasta.


REKLAMA

Uwięzieni po zmroku

"Odprowadzam syna na telefonie" - mówiła pani Sylwia podczas komisji. Jej synek samodzielnie pokonuje drogę do szkoły z ul. Kniei i dzwoni do niej, kiedy przechodzi przez mostek nad rzeczką. Lepiej wybudować kładkę dla pieszych za 250 tys. czy nowy most? Za mostkiem na ul. Kąty Grodziskie jest autobus dojeżdżający do Szkoły Podstawowej nr 112. Pani Sylwia pokazała na filmie ruch na ulicy o poranku, zdjęcia dzieci wśród ciężarówek. Jej głos wsparła pani Iwona, za plecami której stała nastoletnia córka Karolina i jej koleżanka Natalia. - Jak nastolatki mają docierać do gimnazjum na Ostródzkiej lub Kobiałce? - pytała. Powrót do domu wiąże się niemalże z ich uwięzieniem, gdyż droga jest tak trudna, że strach chodzić gdziekolwiek po zmroku.


REKLAMA

Obrazy, zdjęcia, wsparcie ZTM

Prezentując radnym miasta osiedle Zielona Dolina pokazałam kilka zdjęć. Zatytułowane były: rok 2010, rok 2011 - wiosna i jesień, rok 2014. Mieszkańcy Białołęki mogą się domyślać, co prezentowały fotografie. Pierwsza przedstawiała pole, druga wiosną - olbrzymie dźwigi wznoszące się wśród drzew, a jesienią - domy wybudowane do dachu. Zdjęcie z roku 2014 to już osiedle zamieszkałe przez prawie tysiąc mieszkańców.

Wśród gości na spotkaniu byli przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego, którzy podkreślili, że jeśli zostanie wybudowane miejsce do zawracania autobusów, otrzymamy nową linię autobusową. Już teraz ZTM planuje przejazd autobusu technicznego do ul. Kroczewskiej, aby wykonać potrzebne pomiary.

Nasze argumenty odniosły skutek. Radni miasta poparli budowę zawrotki i przeznaczą fundusze na ten cel. Dopiero po pracach przygotowawczych poznamy termin realizacji, jest to jednak perspektywa bliska. Drugi nasz postulat - modernizacja mostku bądź budowa kładki dla pieszych, jest przedmiotem analiz.

Wiadomo już, że Zdziarska będzie przebudowywana. Rozważana jest możliwość poszerzenia ulicy. Zakładamy też, że droga ma być tak przygotowana, aby w przyszłości mogła zostać połączona z ul. Kroczewską w jedną i drugą stronę. Kluczowe jest to, że jest to pierwszy krok w sprawie poprawy bezpieczeństwa i komunikacji na jednej z ważniejszych ulic poprzecznych na terenie wschodniej Białołęki.

Agnieszka Borowska

radna dzielnicy Białołęka, prezes stowarzyszenia Moja Białołęka


REKLAMA
  • Poleć
  • Polub Tu Białołęka
  • Udostępnij

Zdziarska do remontu! A może też zawrotka i most...

Zdziarska do remontu! A może też zawrotka i most...

10.09.2014 12:19 #Zielony
No i wysypał się worek z obietnicami przedwyborczymi.

cyt : Dopiero po pracach przygotowawczych poznamy termin realizacji.

jednak czytaj: Dopiero po wyborach poznamy termin realizacji.
10.09.2014 13:27 #Radna Pisiura
najpierw jest kolej na "nowe fajne projekty" - place zabaw. Szybki , widoczny efekt przedwyborczy , tanim kosztem
10.09.2014 13:42 #ketonal
Na Płudach lepiej zróbcie parking bo ludzie toną w błocie
10.09.2014 14:28 #beraaa
Właśnie! Zróbcie parking w potrzebnym miejscu, przy stacji PKP Płudy! Tam jest to potrzebne!
11.09.2014 10:39 #sorry
rada dla p. Sylwii. Trzeba było dom zbudować jeszcze głębiej w lesie, najlepiej w połowie drogi do Marek i żądać drogi, chodika i ścieżki w obu kierunkach.

Nie rozumiem tych ludzi. Naprawdę. Postawili dom pod lasem, hen daleko od innych zabudowań i płaczą, że nie mają chodnika. Dla kogo ten chodnik ma niby powstać. Dla 20 osób? Cieszcie się, że macie drogę asfaltową, bo to i tak za dużo.
11.09.2014 22:20 #Ze Zdziarskiej
Zdziarska i Kąty to zapomniane ulice. Na Katach ruch jest tak wielki, ni można przejść a drugą stronę ulicy. Przystanki toną w ciemnosciach, bo oczywiscie nie ma latarni, chodników. Wszyscy maja nas w d...
11.09.2014 22:24 #Zielona
Oprócz chodnika mam jeszcze jedno marzenie, żeby autobus zatrzymywał się na wysokości Verdiego :)
12.09.2014 08:39 #m...
przykro mi ze nie potraficie zrozumiec ludzi ktorzy walcza o polepszenie swojek sytuacji to chyba nic zlego zze staramy sie uzyskac cos dla siebie np chodnik w koncu my tez placimy podatki to dlaczego korzystac maja tylko inni to tak samo nasze pieniadze...
12.09.2014 09:31 #geo
#m...
a nam przykro, że wy nie rozumiecie, że budżet nie jest z gumy i zbudowanie wam chodnika gdzieś pod lasem, bo chcecie mieszkać daleko od cywilizacji ale ze wszystkimi przywilejami cywilizacji oznacza, że nie zbuduje się chodnika czy ulicy osobom, których jest dużo więcej i mieszkają bliżej cywilizacji, np. ul. Geodezyjnej i Geometrycznej.
12.09.2014 11:20 #odkryta
"sorry" i "geo" to EGOIŚCI
REKLAMA
12.09.2014 11:28 #geo
#odkryta napisał(a) 12.09.2014 11:20

"sorry" i "geo" to EGOIŚCI
Bo p. Sylwia i inne osoby ze Zdziarskiej nie myślą przede wszystkim o swoim interesie, prawda?
12.09.2014 12:05 #odkryta
Osoby ze Zdziarskiej myślą o poprawie i bezpieczeństwie.
12.09.2014 12:43 #geo
a wszyscy inni od lat prosząc o chodniki, sygnalizację, przejścia dla pieszych, spowalniacze, fotoradary, przystanki, kanalizację, wodociągi myślą o... ???
Nie, uważam, że egoistami są właśnie mieszkańcy Zdziarskiej i okolic. To jest szczyt egoizmu. Kupić dom w lesie, śmiejąc się z mieszkańców bloków, a teraz domagając się pełnej miejskiej infrastruktury. Tak się nie da. Albo infrastruktura, albo łąki i las. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko. Ale rozumiem, że radni przed wyborami obiecają wszystko.
12.09.2014 12:53 #geo
Obiecanki radnego Roszaka z 2010 roku. Po 4 latach pracy w radzie dzielnicy.
http://roszak.eu/images/stories/mapa.jpg
Ronda żądnego nie zbudowano, sygnalizacji na głównych skrzyżowaniach nie zrobiono, Głębockiej nie poszerzono, szkoła na Głębockiej oddana z 2-letnim opóźnieniem. chodników i oświetlenia na Kątach Grodziskich nie ma, tramwaju nie ma, terenów rekreacyjnych na Ostródzkiej nie ma. Dalej wymieniać mi się nie chce. Czekamy na to 10 lat. Państwo Roszczeniowi ze Zdziarskiej też powinniście poczekać.
12.09.2014 13:31 #odkryta
Każdy ma prawo do poprawy swojej egzystencji niezależnie od swojego miejsca zamieszkania.

Niskie pobudki są tych ludzi, którzy w jakikolwiek sposób patrząc ze swojego punktu widzenia wyszydzają dążenia do poprawy egzystencji ludzi zamieszkałych w innym terenie.
12.09.2014 13:35 #Taltos2
Do geo:
Głębockiej NIKT i NIC nie poszerzy, bo a - brak miejsca, b - niezgodne z planami zagospodarowania. Szeroka ma być równoległa TOG, więc nikt nie da pieniędzy na Głębocką, bo niegospodarność i prokurator. Zresztą, Głębocka to własność ZDM i radni z dzielnicy mogą jedynie pisać listy i monity, bo Głębocka to nie jest "zasięg" Białołęki.
PS. Głębocką będzie modernizować m.st. Warszawa po zrobieniu przez MPWiK kanalizacji, więc trochę się poprawi bezpieczeństwo, ale NIE PRZEPUSTOWOŚĆ tej ulicy.
PS. 2 Pisząc "roszczeniowi" o mieszkańcach Zdziarskiej nieświadomie dajesz argumenty przeciwnikom robienia czegokolwiek na Białołęce i innych dzielnicach peryferyjnych... Bo Twoich argumentów używają inni, gdy my domagamy się choćby tramwaju, nowej linii autobusowej czy szkół. A to bez sensu, bo miasto się cały czas rozwija, kiedyś Bemowo i Ursynów to było zad... bez żadnej infrastruktury, sklepów i komunikacji
12.09.2014 13:53 #geo
tak samo każdy ma prawo do krytyki czyichś żądań.
Zrozumiałbym roszczenia tych państwa, gdyby tam mieszkali od 100 lat, ale poza 4-5 starymi domami zbudowano w ostatnich kilku latach 20 nowych. I to wszystko. Przepraszam, czy ci ludzie nie widzieli, że tam nie ma chodnika, a do szkoły są 3 km??? Zastanowili się ci Państwo, ile dzielnica będzie musiała wydać PUBLICZNYCH pieniędzy, żeby zbudować jaśnie państwu chodnik, bo ci chcą mieszkać w głuszy? Metr kwadratowy gruntu 300 zł, metr kwadratowy chodnika z robocizną 200 zł. 500 zł za m2. 850 mb, czyli ok. 1.300 m2 chodnika. pi razy drzwi. 650.000 zł za sam chodnik. Co innego inwestycja dla 1000 osób, co innego dla 50. Robiąc dobrze 50, nie zrobi się dobrze 1000, bo budżet (miasta, dzielnicy - bez znaczenia) nie jest z gumy.To nie jest egoizm? To jest moje zdanie. Państwo mogą mieć inne.
12.09.2014 13:57 #geo
przepraszam, od Ruskowego jest 1,5 km, a od Kątów 2 km. Czyli wszystko przynajmniej razy dwa.
13.09.2014 07:54 #Z Zielonej
Z tego co zrozumiałem to radna Borowska zabezpieczyła sobie dalsze fundusze na dopieszczenie Ruskowego Brodu. Odkąd jest radną ta ulica jest modernizowana co roku. Asfalt latarnie i chodniki pojawiły się też na Calineczki, która jest przy domu radnej - zaradnej. A teraz dalsze dopieszczanie Ruskowego. Po co mieszkańcom Zielonej Doliny chodnik w drugą stronę od przystanków na Kątach? To tędy chodzą po zmroku, bez poboczy, bez chodników, a z tego co tu napisane to chodnik w stronę Kątów to obiecanki cacanki.A przystanki na zakręcie Kątów i Zdziarskiej toną w ciemnościach. Ulica o tak wielkim natężeniu ruchu jak Kąty Grodziskie nie może się ani latarni, ani chodników. To to miejsce wymaga natychmiastowej modernizacji i jest dla mieszkańcow Zielonej ważniejsze.
13.09.2014 19:35 #Sąsiad
#Z Zielonej, dzięki za głos rozsądku.
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA