REKLAMA

Białołęka

różne

 

Za komisariatem na Myśliborskiej zbudują parking P+R

  9 września 2014

Za komisariatem na Myśliborskiej zbudują parking P+R

Dobra wiadomość dla mieszkańców okolic ul. Świderskiej: wiosną powstanie duży parking za komisariatem policji, co pozwoli odblokować zastawione samochodami osiedlowe uliczki.

REKLAMA

Wiele osób chętnie korzysta z komunikacji miejskiej poprowadzonej przez most i przyjeżdża tu z odległych zakątków dzielnicy. Niektórzy zostawiają w pobliżu samochód, by przesiąść się do tramwaju czy autobusu. I zaczyna się problem: okolice Myśliborskiej przy komisariacie policji są pozastawiane autami. Kierowcy parkują gdzie popadnie a miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo. Mieszkańcy okolicznych bloków mają tego dość.

- Kierowcy z odległych osiedli codziennie rano pozostawiają samochody przy wyjeździe z wewnętrznej uliczki, którą również próbują wydostać się do ul. Świderskiej właściciele garaży i kierowcy od lat zostawiający auta na parkingu strzeżonym. Co chwila dochodzi do nieporozumień i złośliwości z dwóch stron - skarży się nasz czytelnik.

Na narzekaniach nie poprzestał. Swój pomysł na rozwiązanie problemu przedstawił radnemu Marcinowi Korowajowi w ramach akcji "Zgłaszamy=zmieniamy" i wskazał miejsce, które można zagospodarować na dodatkowy parking. Dowiedział się bowiem, że do garaży przylega działka należąca do miasta, która przez kilka ostatnich lat zarosła krzakami.

- Teren ma wymiary ok. 100 na 50 m. Do tego działka jest ogrodzona i utwardzona, więc miejsce wydaje się idealne. Kiedyś przecież policja miała tam swój parking depozytowy, teraz jest to jeden wielki nieużytek, warto to zagospodarować z przeznaczeniem na parking typu "parkuj i jedź" - potwierdza Marcin Korowaj.

Sprawdziliśmy jaka jest na to szansa. Policja stanowczo zaprzeczyła, że działka należy do niej, więc zapytaliśmy dzielnicę o faktyczne możliwości.

- Cenimy wszelkie tego typu podpowiedzi. Sprawdziliśmy: działka faktycznie należy do miasta. Zwróciliśmy się już do biura gospodarowania nieruchomościami o użyczenie tego terenu przynajmniej na jakiś czas, ponieważ są tam jakieś kwestie sporne (roszczeniowe), więc nie wiemy, na jak długo. W tym roku już nie zdążymy, ale wiosną parking za komisariatem powstanie - mówi wiceburmistrz Piotr Smoczyński i podkreśla, że pieniądze na pewno uda się na to znaleźć, bo nie będą one duże.

AS

 

Komentarze (16)

# miejscowy

09.09.2014 10:24

moze niech boisko bezpłatne dla dzieciaków zbudują na Nowodworach! to co burmistrz zrobił dla BOS-u na Strumykowej jest płatne i ogrodzone nowym wysokim płotem! dzieciaki mają płacić!! SKANDAL! boisk na Nowodworach nie ma i gdzie mają grać, co robić? parking sobie darujcie

# poer

09.09.2014 14:05

^^ a jak to ma się do tematu i treści artykułu? Nijak!

# aja

09.09.2014 14:17

Super a kiedy zrobią choćby kilka miejsc parkingowych przy ul. Skarbka?

REKLAMA

# jaja

09.09.2014 15:46

pan prof. Smoczyński mówi, że będzie parking na wiosnę a po wyborach pokaże owoce figi

# qwerty

09.09.2014 20:09

Dziękuję Panu radnemu Korowajowi za zajęcie się sprawą i doprowadzenie do załatwienia tej sprawy. :)

# Miejscowy

09.09.2014 20:11

Dobry pomysł jestem za!

REKLAMA

# Rafal B.

09.09.2014 21:26

Bardzo dobrze! Wreszcie jakaś inicjatywa dotycząca samochodów, które nie polega na sekowaniu kierowców i pasażerów.
Do tej pory to tylko progi, zwężenia i zakazy. Tymczasem zamiast zaklinać rzeczywistość trzeba się pogodzić z tym, że jakaś część mieszkańców będzie zawsze korzystać z własnego samochodu.
Tylko przemyślane inwestycje, które poprzedzi analiza potrzeb kierujących i pasażerów samochodów, mogą skutkować uspokojeniem ruchu (w tym przypadku - organizacją postoju) pojazdów prywatnych.
Mam nadzieję, że nie chwalę dnia przed zachodem słońca i w końcu doczekam się racjonalnego planu komunikacji na Białołęce (z mojej perspektywy szczególnie w ramach Tarchomina/Nowodworów), który uwzględni potrzeby wszystkich uczestników ruchu drogowego, a nie tylko tych którzy głośno krzyczą.

 Mieszkaniec1

09.09.2014 21:57

#jaja napisał(a) 09.09.2014 15:46
pan prof. Smoczyński mówi, że będzie parking na wiosnę a po wyborach pokaże owoce figi

A pół roku przed wyborami (za około 4 lata) będzie znowu "aktywność" Pana Marcina Korowaja. Pieniądze podatników bardzo łatwo się wydaje i różne absurdalne pomysły można wymyślać w nieskończoność a co za tym idzie? Większe wydatki na dzielnice i WIĘKSZE podatki pobierane od obywateli!!! Powinniśmy ten budżet zmniejszać by mieszkańcy mogli mieć więcej pieniędzy w portfelach i mogli decydować sami na co chcą wydawać. A jeśli chodzi o ten P+R to jakieś nie porozumienie ponieważ mieszkam na tym osiedlu i problemów z parkowaniem nie ma gdyż znajdują się tam 2 parkingi a w okolicy jeszcze ze 2. Jeśli chodzi o parkowanie pod blokiem to zawsze miejsce się znajdzie.
Pozdrawiam

# motor

10.09.2014 02:19

Doskonały pomysł warto ten parking wykorzystać!

# vlad palownik

10.09.2014 07:33

vlad i przyjaciele są za parkingiem Parkuj i Jedź.

# Fly

10.09.2014 10:04

Mam tylko jedną wątpliwość. Po co na wiosnę parking P+R przy Myśliborskiej, skoro wówczas tramwaj ma już funkcjonować na dłuższej trasie? Nie lepiej byłoby go umieścić gdzieś w głębi osiedla, przy którymś z nowych przystanków? W tym miejscu parking potrzebny jest teraz, gdy przystanek tramwajowy Świderska jest głównym punktem przesiadkowym. A wkrótce się to zapewne zmieni.

# rmb

10.09.2014 12:49

Z perspektywy kierowcy często dojeżdżającego do komunikacji miejskiej widzę to tak, że kluczem jest minimalizacja czasu spędzonego w komunikacji miejskiej, ale nie na tyle żeby stać w korkach.
W przypadku dojazdu do Metro Młociny punktem spełniającym to kryterium jest właśnie przystanek Świderska: jeszcze nie ma korków, a do metra tylko 6 minut (+ czas czekania na tramwaj, ale to i tak szybciej niż przejazd przez most i szukanie miejsca na P+R Młociny). Jeśli tylko w okolicy da się zaparkować w cywilizowany sposób to od razu zrezygnuję z pchania się na drugą stronę mostu.

 ochoc

10.09.2014 12:58

Lepszy rydz niż nic. Szkoda tylko, że mieszkańcy okolicznych osiedli i miejscowości położonych na północ i zachód od wspomnianego parkingu, będą musieli dojeżdżać do niego przez środek Tarchomina, ponieważ nie ma bezpośredniego połączenia z ul. Modlińską. Parking powinien być zorganizowany po uruchomieniu linii tramwajowej w okolicach sklepu Carrefour na Światowida. Łatwy dostęp z Modlińskiej - bezpośrednia bliskość do linii tramwajowej - nie wiem tylko jak usytuowane będą przystanki nowej linii - może się jednak okazać, że parking będzie nieatrakcyjny ze względu na położenie pomiędzy przystankami...

# Winnica

10.09.2014 13:02

Miasto nie buduje parkingu P&R w Płudach, czyli tam gdzie jest najbardziej potrzebny. Ale że bilans parkingów musi się zgadzać, to postawi się parking przy Świderskiej.

# wujcio

10.09.2014 15:56

Na wiosnę to pan burmistrz może nie być już burmistrzem, a przed wyborami to każdy może obiecać cokolwiek. Jak znam życie jeśli są jakies roszczenia co do gruntu, sprawa na pewno ciągnie się od lat. Już widzę ja przyśpieszają do wiosny. Choć z drugiej strony inicjatywa bardzo pozytywna

 tarantula01

10.09.2014 23:19

Winnico,
Miasto nie "może" zbudować parkingu w Płudach, bo grunt, na którym miałby być parking należy do kolei, a zapewne na dzierżawę władze miasta nie chcą się zgodzić.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

10.09.2014 23:19

Winnico,
Miasto nie "może" zbudować parkingu w Płudach, bo grunt, na którym miałby być parking należy do kolei, a zapewne na dzierżawę władze miasta nie chcą się zgodzić.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024