REKLAMA

Bemowo

oświata »

 

Zdalna nauka w praktyce. Bemowo pożycza laptopy i pomaga finansowo

  27 marca 2020

alt='Zdalna nauka w praktyce. Bemowo pożycza laptopy i pomaga finansowo'

Od środy 25 marca ruszyły obowiązkowe lekcje online - nie bez problemów. W niektórych rodzinach brakuje sprzętu do nauki zdalnej.

REKLAMA

Problemów ze zdalnym nauczaniem jest dużo. W niektórych rodzinach brakuje sprawnych komputerów, sprzętu jest za mało dla wszystkich dzieci (i pracujących zdalnie rodziców) lub jest przestarzały. U wielu osób pojawiły się kłopoty z internetem. Nie każdy ma dobre stałe łącze, a internet mobilny ma swoje ograniczenia. Są też rodziny, których nie stać na wykupienie większego pakietu danych - szczególnie w tym trudnym okresie.

- Normalnie te 10 GB wystarczały mi na cały miesiąc. Wchodziłam w dziennik elektroniczny i sprawdzałam oceny. Teraz pakiet danych skończył mi się po 5 dniach, odkąd dzieciaki zaczęły ściągać materiały do nauki - mówi matka dwójki uczniów.

"Uczniowie mogą skorzystać ze sprzętu szkolnego"

- Dyrektorzy bemowskich szkół już w zeszłym tygodniu rozpoczęli monitorowanie i ustalanie ewentualnych potrzeb uczniów. W przypadku braku komputera lub dostępu do sprzętu w domu (np. z powodu pracy zdalnej rodziców, użytkowania sprzętu wspólnie z rodzeństwem) wszyscy uczniowie zostali poinformowani, że mogą skorzystać ze sprzętu szkolnego. Dyrektorzy są przygotowani do wypożyczenia sprzętu uczniowi do domu - na podstawie stosownej umowy podpisanej pomiędzy szkołą a rodzicem/opiekunem ucznia. Wszyscy uczniowie, którzy nie dysponują dostępem do internetu i nie mają możliwości finansowych na zawarcie umowy z operatorem sieci internetowej mogą także skorzystać z pomocy finansowej szkoły lub pozyskać stosowną pomoc w ramach zasiłku losowego - przekonuje Małgorzata Kink, rzeczniczka bemowskiego ratusza.

Jak się dowiedzieliśmy jedna z bemowskich szkół została dodatkowo wyposażona w 16 komputerów przekazanych z innej dzielnicowej jednostki budżetowej. - Dyrektorzy na bieżąco przekazują informacje rodzicom i uczniom za pomocą dziennika elektronicznego Librus oraz za pomocą komunikatów zamieszczanych na stronach placówek i na Facebooku - kończy Małgorzata Kink.

Kup bilet

Psychologiczne Centrum Wsparcia

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej sytuacja ta ma potrwać co najmniej do Wielkanocy. - Widzimy, że nauczanie zdalne stwarza sporo problemów. Dzieci i młodzież, ale także ich rodzice, nierzadko odczuwają stres i frustrację. Chcemy im pomóc, dlatego uruchamiamy Psychologiczne Centrum Wsparcia, w którym będą dyżurować specjaliści gotowi odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania, rozwiać wątpliwości, podpowiedzieć rozwiązania - mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Od poniedziałku do piątku czynne są trzy numery telefonu dla rodziców: 510-205-050 (godz. 9.00-18.00), 519-047-372 (godz. 9.00-14.00), 500-717-258 (godz. 14.00-18.00), a także w sobotę i niedzielę 519-047-370 (godz. 10.00-16.00).

(DB)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# lideksynubeka

27.03.2020 20:17

Zdalne nauczanie powoduje stres i frustrację?!! A zajęcia masturbacji dla dzieci prowadzone przez zawodowych pedofilów stresu i frustracji nie powodują?? Rafalala,zatrudnij tych lgbtowców na tym Psychologicznym Centrum Wsparcia
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA