REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Zboczeniec pod szkołami na Białołęce? Facebook huczy od plotek

  7 grudnia 2022

Zboczeniec pod szkołami na Białołęce? Facebook huczy od plotek
zdjęcie ilustracyjne, źródło: KSP

Mieszkańcy Białołęki twierdzą, że w ostatnich tygodniach tajemniczy mężczyzna zaczepia dzieci w okolicach szkół, proponując im cukierki. Nikt nie jest jednak w stanie podać precyzyjnego opisu rzekomego zboczeńca. Sprawdziliśmy, co o sprawie wie lokalna policja.

REKLAMA

Jak opisuje TVN Warszawa, co najmniej jedno dziecko zostało zaczepione przez nieznajomego obok Szkoły Podstawowej nr 110 przy ul. Bohaterów 41 na Białołęce Dworskiej. Jeden z rodziców powiedział dziennikarzom, że mężczyzna miał proponować dziewczynce podwózkę autem. W tym roku nie będzie lodowiska na Strumykowej. Ceny prądu pogrążyły BOS W tym roku nie będzie lodowiska na Białołęce
W sezonie zimowym 2022/2023 mieszkańcy Białołęki będą musieli obejść się bez lodowiska - przynajmniej tego organizowanego tradycyjnie przy Strumykowej na Nowodworach. Poprosiliśmy Białołęcki Ośrodek Sportu o wyjaśnienie, dlaczego postanowił zrezygnować z tak ważnej zimowej atrakcji.

Facebook huczy od plotek

Miał być też widziany w innych rejonach Białołęki. Świadczy o tym kilka wpisów ostrzegających innych rodziców o zagrożeniu. Bez problemu można je znaleźć na facebookowych grupach mieszkańców Białołęki.

"Porozmawiajcie z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Dochodzą słuchy, że nieznajomy zaczepia dzieci przy ul. Hemara czy Białołęckiej i proponuje podwózkę. Bądźcie ostrożni. Służby poinformowane" - czytamy.

Również jeden z klubów sportowych wysłał do rodziców wiadomość, w której apelował o wzmożoną czujność na pobliskim Tarchominie.

"Wysoki, łysy mężczyzna zaczepia dzieci, proponuje cukierki" - podano w wiadomości.

W komentarzach pod postami rodzice radzili, by zgłaszać wszystko policji, ale też ułatwić rozpoznanie mężczyzny: robić zdjęcia i sprawdzać, jakim autem się porusza. Mieli jednak trudności z podaniem szczegółowego rysopisu. Jedno ze zdarzeń dotyczy też szkoły podstawowej przy ul. Porajów.

- Mojego syna dwa dni temu zaczepiał. Okolice Lidla przy Myśliborskiej. Pytał, która szkoła, klasa, czy plecak ciężki, gdzie mieszka, w którym bloku, ale syn uciekł i przeszedł przez inne osiedle. Na tym sytuacja na szczęście się zakończyła - opowiada jedna z matek.

REKLAMA

Szkoły zgłaszają sprawę

Problem zgłaszają też szkoły, które informują miejscowy komisariat o zajściach z udziałem uczniów.

- Do policjantów dotarły informacje przekazane przez pracowników i rodzica ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 231 przy Juranda ze Spychowa 10, Szkoły Podstawowej nr 360 przy Ostródzkiej 175 oraz Szkoły Podstawowej nr 110 - potwierdziła komisarz Paulina Onyszko, rzeczniczka rejonowej komendy policji.

Najnowsze zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło 28 listopada. Chodziło wtedy o Szkołę Podstawową nr 314 przy Porajów.

Co ustaliła policja?

- Czynności operacyjne w tej sprawie wykonują policjanci pionu kryminalnego. Zaś teren przyległy do szkół został objęty nadzorem prewencyjnym przez funkcjonariuszy policji, którzy prowadzą własne ustalenia w tym zakresie - informuje komisarz Onyszko i dodaje, że osoby zgłaszające te niepokojące sytuacje nie były jednak w stanie podać rysopisu mężczyzny, ani innych informacji identyfikujących go.

- Apelujemy o natychmiastowe zgłaszanie policji takich zdarzeń na numer alarmowy 112. Niezwykle ważne jest, aby podać jak najwięcej informacji na temat wyglądu, ubioru, znaków szczególnych, ewentualnie pojazdu, którym się porusza ów mężczyzna.

Jak się dowiadujemy, policja nie ma nowych ustaleń w tej sprawie. Jedynym pocieszeniem jest to, że rejony szkół są ostatnio pod większą obserwacją funkcjonariuszy, zaś szkoły zareagowały wzorcowo, ostrzegając rodziców o zagrożeniu m.in wysyłając ostrzeżenia za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze (4)

# Yuikn

07.12.2022 15:30

Dlaczego nie dziwi że takie rzeczy znowu na bieda dzielnicy?

# jedwab

08.12.2022 12:25

ciekawe czy tustolica nie zostanie oskarżona o mowe nienawiści...
jak można mówić o kimś 'zboczeniec'???
takie osoby jak ten łysy mieszczą się w '+' w często używanym skrócie LGBT+

# Madbutcher

08.12.2022 19:04

#jedwab napisał(a) 08.12.2022 12:25
ciekawe czy tustolica nie zostanie oskarżona o mowe nienawiści...
jak można mówić o kimś 'zboczeniec'???
No właśnie! Nie "zboczeniec", bo to stygmatyzuje, tylko "alterseksualista".

REKLAMA

# Zbigniew13

09.12.2022 13:06

Spokojnie ! Znamy tego typa to Marcin S. wysoki,dobrze zbudowany trenuje u Bruneiki na siłowni zaraz obok a dzieci poprostu lubi.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA