REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Zamontują na Czecha dodatkowe światła. Rekordzista jechał 156 km/h

  13 kwietnia 2022

Zamontują na Czecha dodatkowe światła. Rekordzista jechał 156 km/h
źródło: ZDM

Drogowcy zabierają się do poprawy bezpieczeństwa na dwóch przejściach, które zostały fatalnie ocenione podczas audytu.

REKLAMA

Chodzi o przejścia przez Czecha przy skrzyżowaniach z Wierzchowskiego i Wawerską. Jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich, piesi przekraczają tam wylotówkę z Warszawy, prowadzącą do węzła z autostradą A2.

REKLAMA

Niebezpiecznie na Czecha

- Codziennie poruszają się nią tysiące samochodów - piszą drogowcy. - Przed oddaniem do użytku mostu Anny Jagiellonki i tunelu drogi ekspresowej S2 natężenie ruchu wynosiło ponad 25 tysięcy pojazdów na dobę, teraz jest nieco mniejsze. Wielu kierowców jeździ tam szybciej, niż dopuszczalne 60 km/h. Jak pokazały przeprowadzone 23 i 24 października 2018 roku pomiary, średnia prędkość wyniosła 69,8 km/h. Najbardziej rozpędzali się kierowcy jadący w stronę Wesołej, średnio do 77,8 km/h. Rekordzista pędził aż 156,3 km/h!

Na problem nadmiernej prędkości zwrócono uwagę także w trakcie audytu przejść dla pieszych. Obie zebry przez Czecha audytorzy ocenili na 0 w skali 0-5 i uznali, że jedyną receptą na poprawę bezpieczeństwa jest budowa sygnalizacji świetlnych.

REKLAMA

Dwie oferty przystępne cenowo

ZDM podpisze umowę na montaż świateł najprawdopodobniej jeszcze wiosną. Na stole są dwie przystępne cenowo oferty od firm Traffic (788 tys. zł) i Podkowa (914 tys. zł). Światła na obu przejściach zostaną wyposażone w akustyczne naprowadzanie, które pozwoli na łatwiejsze przekroczenie jezdni niewidomym i niedowidzącym, a także w automatyczne wykrywanie pojazdów oraz detekcję pieszych.

Sygnalizacje będą pracować akomodacyjnie, tzn. zielone światło włączy się tylko wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Jeśli nie będzie pieszych, nie będzie zapalać się czerwone światło. Dzięki temu ruch powinien być równie płynny, jak obecnie.

(dg)

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

Komentarze (2)

# Marian

13.04.2022 17:25

Wylotówki powinny być bezkolizyjne.

# kierownik

13.04.2022 18:29

"... Jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich, piesi przekraczają tam wylotówkę z Warszawy, prowadzącą do węzła z autostradą A2. ..." No i tu na tej nitce jest strach, bo na nitce od A2 to strachu nie ma. Nawierzchnia jest w tak złym stanie, że ulica powinna być natychmiast zamknięta do czasu remontu.
A zamiast sygnalizacji powinien być odcinkowy pomiar prędkości. To idealny odcinek.
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA