REKLAMA

Białołęka

Komentarz

 

Żałoba nad Kanałem. "Masakra, rzeź, tragedia"

  21 lutego 2018

alt='Żałoba nad Kanałem. "Masakra, rzeź, tragedia"'

Dziesiątki smutnych spacerowiczów; porozwieszane klepsydry. Czyżby ktoś umarł?

REKLAMA

Spacerując w niedzielne popołudnie nad brzegiem Kanału Żerańskiego można było odnieść wrażenie, że wieść o masowej wycince drzew... Port Żerański pod zabudowę. "Jesteśmy zaskoczeni" Port Żerański pod zabudowę. "Jesteśmy zaskoczeni"
Tysiące mieszkań i biur między Modlińską a terenami kolejowymi - tak może w przyszłości wyglądać dawny port. Samorząd jest pełen obaw.
spopularyzowała to miejsce. Korzystając z ładnej pogody wielu mieszkańców Białołęki postanowiło zobaczyć na własne oczy zniszczenia, których dokonała budowa gazociągu do EC Żerań.

- Masakra, rzeź, tragedia, dramat - z zasłyszanych fragmentów rozmów można by wywnioskować, że nad Kanałem Żerańskim doszło do strasznego wypadku, w którym zginęli ludzie. Ponurego klimatu dodają jeszcze porozwieszane gdzieniegdzie klepsydry: "ostatnie pożegnanie drzew". Przesada? Nie jako element tzw. debaty publicznej w Polsce, opanowanej przez emocje i wzajemne przekrzykiwania.

Słuchając niektórych komentarzy można odnieść wrażenie, że Gaz-System uwziął się na Białołękę i zaplanował budowę tylko po to, żeby uprzykrzyć życie mieszkańcom dzielnicy. Niektórzy dosłownie z dnia na dzień porzucili swoje dawne posady i zostali specjalistami od gazociągów, dyskutującymi o szerokości pasa montażowego i kosztach stosowania metody przeciskowej.

Nie dajmy się zwariować. Czy da się zbudować gazociąg bez dużej wycinki drzew? Z pewnością, ale pozostaje jeszcze pytanie, ile pieniędzy podatników by na to wydano. Czy "rura" do EC Żerań jest potrzebna? Oczywiście. To jedna z inwestycji, mających pomóc w uniezależnieniu Polski od rosyjskich surowców, bo dzięki nowemu gazociągowi do Warszawy popłynie gaz importowany statkami z Kataru, USA czy innych krajów. Pozwoli też zmniejszyć zużycie węgla i zastąpić go bardziej ekologicznym paliwem. O tym też warto pamiętać.

(dg)

.
 

REKLAMA

Komentarze (7)

# mirekz

23.02.2018 09:36

Czemu nie dali rury po dnie kanału? Kto na to pozwolil? Spytaj oto redaktorku

# Krzysiek

23.02.2018 14:56

Właśnie czemu nie dnem kanału, na całym świecie kładą rury na dnach oceanów na dużych głębokościach a kanał średnio 2 metry głębokości. Żenada

# (ms)

25.02.2018 20:23

Jak czytam "obiektywne" artykuły sygnowane (dg), to mam wrażenie, że jakiś wehikuł czasu przywrócił dawno zapomniane gwiazdy Dziennika Telewizyjnego z lat 80` takie jak: Marek Tumanowicz, Krzysztof Bartnicki, Andrzej Racławicki.

REKLAMA

# Mac

28.02.2018 09:25

Krzysku - wlasnie dlatego ze kanal ma 2m glebokosci to moze "niedasie". Poza tym masz jedna i druga ustawe/rozporzadzenie ktore okresla warunki techniczne takich budowli.

# z ratusza

28.02.2018 15:01

To co urzędaski, teraz Niedasię nic z tym zrobić? Się wycięło, się zostawi?

# PinkLady

28.02.2018 19:46

Mieszkam na osiedlu Nowy Tarchomin od nieco ponad roku i muszę przyznać, że jest to dla mnie dość niepokojąca informacja. Lubię spacerować w tym miejscu. I ogólnie osiedle wybrałam przez wzgląd na atrakcyjną cenę mieszkania i duże pola zieleni. A teraz co? Ja rozumiem potrzebę uniezależnienia się od Rosji i zaoszczędzenia na inwestycji. Problem polega na tym, że pieniądze podatników wydatkowane są w o wiele gorszy i głupszy sposób. Mam tylko nadzieję, że jak skończą z tą rurą, to posadzą nowe drzewa.

REKLAMA

# znad kanału

06.03.2018 17:28

#(ms) napisał(a) 25.02.2018 20:23
Jak czytam "obiektywne" artykuły sygnowane (dg), to mam wrażenie, że jakiś wehikuł czasu przywrócił dawno zapomniane gwiazdy Dziennika Telewizyjnego
To nie jest artykuł, tylko komentarz, kretynie.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni