REKLAMA

Bemowo

bezpieczeństwo »

 

Z przedszkola pod samochód

  21 marca 2008

- Z przedszkola na Lencewicza 5 jest fatalne wyjście. Wystarczy chwila nieuwagi rodzica, a dziecko może wpaść pod samochód - alarmuje Czytelnik "Echa".

REKLAMA

- Schody z przedszkola prowadzą wprost na osiedlową uliczkę. Ograniczenie pręd-kości formalnie jest, nawet do 5 km/h. Jednak mało kto stosuje się do tego prze-pisu.

- Zastanawiający jest też fakt, że tuż za żywopłotem znajduje się kolejna dro-ga poprowadzona w ten sam sposób, co ta pierwsza tuż przy przedszkolu. Czy w takim wypadku nie można by zamknąć uliczki tuż przy schodach prowadzących do przedszkola? Wystarczyłoby przykręcić dwa składane słupki i problemu by nie było. Klucz do nich mógłby mieć na przykład ktoś z personelu przedszkola lub dozorca bloku. W razie konieczności wjazdu straży pożarnej czy karetki szybko można by było uzyskać dostęp do uliczki. Jeżeli nikt nic z tym faktem nie zrobi, któregoś dnia dziecko wychodzące z przedszkola wpadnie pod rozpędzony samochód. Lepiej chy-ba zapobiec takiej sytuacji i ustrzec dzieciaki przed jakimś nieszczęściem - mówi jeden z okolicznych mieszkańców.

- Faktycznie schody prowadzące do przedszkola wychodzą wprost na uliczkę - mówi rzecznik bemowskiego urzędu Krzysztof Zygrzak. - Do tej pory nikt nie zgła-szał nam tego problemu. Jako że sprawujemy opiekę nad przedszkolami i dziećmi, które do nich uczęszczają, postaramy się zrobić wszystko, by maluchy mogły czuć się bezpiecznie, a rodzice mogli być spokojniejsi. Jeszcze nie wiem, jakie działania podejmiemy. Musimy to rozważyć. Zamkniemy tę uliczkę albo położymy progi zwalniające. Z pewnością nie zostawimy tego problemu bez rozwiązania - obiecuje rzecznik.

APC

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe