REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

drogi

 

Mieszkańcy chcą przejścia dla pieszych. Ratusz: przecież można przechodzić

  23 stycznia 2023

Mieszkańcy chcą przejścia dla pieszych. Ratusz: przecież można przechodzić
źródło: ZDM

Radne dzielnicy Targówek zwróciły się do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o przywrócenie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu Swojskiej z Jesiotrową, w miejscu dawnej pętli autobusu 170. Urzędnicy nie zamierzają tego zrobić.

REKLAMA

- Mieszkańcy informują, że przejście zostało przeniesione kilkaset metrów dalej, jednak w tym miejscu przyzwyczajone od lat osoby nadal skracają sobie drogę idąc do przystanku. Prosimy o przywrócenie tego przejścia dla pieszych - przekonują Katarzyna Górska-Manczenko i Justyna Rucyk.

Nie da się zrobić przejścia

Zarząd Dróg Miejskich przekazał interpelację radnych do Biura Zarządzania Ruchem Drogowym i zapewnił, że w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, zostanie on dopisany do listy zadań wymagających sfinansowania. Nie chcą żyć w hałasie. Czy mogą coś wywalczyć? Złomowisko daje mieszkańcom w kość
Mieszkańcy Targówka Fabrycznego mają dość firmy Złomex. Dwie radne chcą zmierzenia norm hałasu pochodzącego ze skupu złomu.
Drogowcy dodali też, że ich zdaniem nie ma możliwości wyznaczenia bezpiecznego przejścia dla pieszych przez jezdnię Swojskiej w rejonie Jesiotrowej.

Lista argumentów jest długa: brak chodnika lub wąski chodnik Swojskiej uniemożliwia zapewnienie zgodnego z przepisami dojścia, autobusy stojące na przystankach zasłaniały pieszych, wyznaczenie przejścia utrudnia przydrożny krzyż a ulica biegnie łukiem.

REKLAMA

Wolno przejść poza zebrą

Również Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym nie widzi potrzeby przywrócenia przejścia przy skrzyżowaniu Swojskiej z Jesiotrową.

- Istniejące przejścia dla pieszych oraz lokalizacja przystanków autobusowych na skrzyżowaniu ulic Swojska - Wierna stanowią sprawną i bezpieczną komunikację pieszych na przystankach autobusowych. Wskazana lokalizacja w miejscu dawnego przejścia obok pętli autobusowej znajduje się około 80 metrów od istniejącego przejścia. W naszej ocenie wyznaczenie kolejnego jest rozwiązaniem niebezpiecznym i nieefektywnym - uważa biuro warszawskiego ratusza. - Jednocześnie informujemy, że na Swojskiej przy skrzyżowaniu z Jesiotrową pieszy może przejść na drugą stronę jezdni zgodnie z art. 13 ust. 2 prawa o ruchu drogowym - dodaje.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA