REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Wyciek danych osobowych z ratusza. Sprawdź, czy jesteś na liście

  1 lipca 2021

Wyciek danych osobowych z ratusza. Sprawdź, czy jesteś na liście
źródło: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Urząd miasta informuje o przypadku naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych. Przez przypadek rozesłane zostały dane dla ponad 2000 nieruchomości.

REKLAMA

"Prezydent m. st. Warszawy informuje, że omyłkowo przesłaliśmy w wiadomości elektronicznej do osób nieuprawnionych numery ksiąg wieczystych, które są zawarte w rejestrach cen nieruchomości" - komunikat o takiej treści pojawił się 21 czerwca na mało popularnej stronie warszawskiego ratusza. Obecnie, po aktualizacji, lista adresów ma już 55 stron.

REKLAMA

Wyciek danych osobowych

- Incydent bezpieczeństwa polegał na tym, że: 1) system informatyczny działał nieprawidłowo i wygenerował zestawienie, w którym znalazły się niepotrzebne, nadmiarowe informacje (numery ksiąg wieczystych), 2) rejestry zostały wysłane do czterech odbiorców 27 maja oraz 2, 7 i 9 czerwca 2021 roku - czytamy w komunikacie.

REKLAMA

Poważne naruszenie bezpieczeńtwa

Urzędnicy zapewniają, że pouczyli odbiorców o konsekwencjach nieuprawnionego wykorzystania cudzych danych osobowych. Sprawa jest poważna. W księgach wieczystych znajdują się dane osób, które mają obecnie lub w miały w przeszłości prawo własności nieruchomości. Jeśli ktoś ma numer księgi wieczystej, może poznać nasze imię, nazwisko, imiona rodziców czy PESEL. Stąd już prosta droga do próby wzięcia kredytu na cudze dane. Co dziwne, pod komunikatem podpisała się urzędniczka zaledwie w randze zastępcy dyrektora, a nie sam prezydent miasta lub któryś z zastępców.

Sprawa dotyczy losowych nieruchomości w wielu dzielnicach, np. 89 na Białołęce, 73 na Bemowie i 15 w Wawrze. Z pełną listą adresów można zapoznać się na stronie urzędu miasta.

(dg)

 

Komentarze (4)

# rybak

02.07.2021 15:45

to już jest przegięcie-- a jak robaka na haczyk wbije to też w zawjasach dno

# A co?!

03.07.2021 11:53

osoby pokrzywdzone niech od razu występują na drogę sądową o olbrzymie odszkodowanie... bogaty ratusz... ma na fanaberie i nonszalancję a nie potrafi zachować strefy bezpieczeństwa danych osobowych... niech płaci... brać najdroższe kancelarie na procent od kwoty odszkodowania...

# Bemowo 2

12.07.2021 05:45

Brać za "łeb ratusz' a Rafała za brak nadzoru !

REKLAMA

# zdegustowany

13.07.2021 12:08

Niech będzie dzień dobry.
Ja wodę do podlewania ogródka biorę z rynny, do picia z oligocenki. Do kąpieli z rury, ale najpierw ja się kąpie, później żona a na końcu 4 dzieciaków. Nieraz babcia jak ma iść do lekarza lub księdza. Wodę po kąpieli przelewam do beczki i używam do prania, to i prądu trochę oszczędzę bo ciepła. Zużyje trochę czystej z rury do płukania. Wodę po praniu z powrotem do wanny to mi starcza do następnego dnia, żeby spłukać klozet. To jest mój sposób na małe opłaty za smieci, choć tak duża rodzina sporo ich produkuje. Czysta ekologia.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA