REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

budżet obywatelski

 

Więcej psich wybiegów na Woli?

  28 lutego 2023

Więcej psich wybiegów na Woli?
TuStolica.pl

Mieszkańcy warszawskiej Woli coraz częściej narzekają na psie odchody pozostawiane na trawnikach i chodnikach. Częściowym lekarstwem na uzdrowienie tej sytuacji mogłyby być psie wybiegi.

REKLAMA

Zgłoszony do budżetu obywatelskiego pomysł Nikodema Kaczprzaka pt. "BO warto dbać o Wolę" jest pod pewnymi względami wyjątkowy. Jego autor zebrał aż 15 wcześniejszych projektów, które nie zostały wybrane w poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego dla Woli, w tym psi wybieg na terenie dzielnicy. Śmierdzący problem na trawnikach. "Jestem przepełniona złością" Śmierdzący problem na trawnikach. "Jestem przepełniona złością"
Lata mijają, a temat psich kup na publicznych trawnikach wciąż jest aktualny. Co ciekawe, coraz częściej psiarz narzeka na psiarza, że ten nie sprząta po swoim pupilu. Jedna z mieszkanek Woli zaapelowała do sąsiadów.
Koszt to aż 1,1 mln zł.

Wybieg dla psów zamiast boiska

To nie koniec pomysłów dla właścicieli psów. Za 300 tys. zł proponowany jest psi wybieg na terenie skweru gen. Jana Jura-Gorzechowskiego znajdującego się na rogu al. Jana Pawła II i Dzielnej.

- Miejsce, gdzie wybieg miałby powstać, to dawne boisko do koszykówki, które ulega dewastacji. W chwili obecnej w miejscu, gdzie kiedyś było boisko, jest klepisko z trawą na obrzeżach. W tym miejscu od dawna spotykają się właściciele psów. Nie jest to bezpieczne zarówno dla psów, jak i innych użytkowników skweru, gdyż teren jest otwarty. Zdarzają się przypadki, że psy biegną za biegaczami, rzucona zabawka poleci w stronę ulicy a pies za nią. Otwarta przestrzeń stwarza ryzyko wypadków. W okolicy nie ma zaś takiego miejsca, które pozwoliłoby na bezpieczną naukę i zabawę dla czworonożnych pupili - przekonuje autorka projektu.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Psi wybieg na Młynowie

Bardzo tani pomysł urządzenia wybiegu dla psów został zaproponowany na pasie zieleni znajdującym się pomiędzy wiatą śmietnikową a parkingiem samochodowym obok bloku przy ulicy Syreny 35A.

- W okolicy Młynowa brakuje ogrodzonego miejsca, gdzie byłaby możliwość spuszczenia swobodnie psa ze smyczy. Przybywa nowych osiedli, a na nich właścicieli psów. Na wyznaczonym i ogrodzonym terenie psy mogłyby się bezpiecznie wybiegać i aktywnie pobawić z właścicielem. Byłoby to również miejsce do spotkań, gdzie mieszkańcy będą mogli spędzić miło czas, bez stresu o pupila - przekonuje autorka projektu, którego koszt został oszacowany na zaledwie 20 tys. zł.

Dlaczego tak tanio? Byłby to nieduży i ogrodzony metrowym płotkiem wybieg o przybliżonych wymiarach 10 na 5 metrów, dodatkowo obsadzony żywopłotem z szybko rosnących krzewów, koszem na odchody i tablicą informacyjną. Powyższe projekty przechodzą właśnie ocenę formalno-prawną i jeśli urzędnicy dadzą im zielone światło, o ich realizacji zdecyduje czerwcowe głosowanie mieszkańców.

(jr)

.
 

Komentarze (6)

# Kolo

01.03.2023 19:01

To jest już jakaś paranoja i brak umiejętności myślenia przyczynowo - skutkowego. Lekarstwem na psie odchody i dewastacje przestrzeni publicznej bynajmniej nie jest tworzenie kolejnej infrastruktury dedykowanej dla psów, ale prowadzenie polityki zero tolerancji za zanieczyszczanie i dewastacje przestrzeni publicznej, systematyczne zmniejszanie poglowia psów, podatki i opłaty za korzystanie z nieruchomości wspólnej we wspólnotach mieszkaniowych i spółdzielniach. Budowanie zaś za publiczne pieniądze kolejnych wybiegów dla psów przyniesie efekt odwrotny, czyli będzie zachęcać do wzrostu ilości psów (a nie zmniejszenia problemow). To jest dokładnie tak samo jak z samochodami, budowanie przyjaznej infrastruktury dla samochodów zwiększa ich ilość i uciążliwość, a nie likwiduje problem. Disc już tego, normalni ludzie chcący spokoju i czystości powinni wreszcie się zbuntowac i rozpędzić to całe towarzystwo które chce ich uszczęśliwić psim.szaletem kosztem przestrzeni publicznej i za publiczne pieniądze. Jak sobie określoną grupa osób chce mieć szalet dla psów i wybieg to niech kupi teren w przetargu, wystąpi o zezwolenia, wybuduje infrastrukturę za własne pieniądze i korzysta. Nie widzę powodów żeby z moich podatków budować szalety dla psów, z których będzie korzystała niewielka grupa osób. Disc tego terroru, dość syfu i hałasu. To my stanowimy większość i nie dajmy się terroryzowac

# WrednyKot

02.03.2023 10:03

Tworzenie kolejnych tylko zaczęca, promuje posiadanie szczekadła.

# WrednyKot

02.03.2023 10:04

....a "bynajmniej nie" to podwójne zaprzeczenie.

REKLAMA

# Elzar

06.03.2023 11:18

Mimo iż jestem w ogóle za zakazem posiadania psa jeśli mieszkasz w bloku (również dla dobra tych zwierząt, które siedzą całymi dniami same) to takie miejsca raczej muszą być. Wtedy byłoby uregulowane, że tam możesz psa spuścić ze smyczy i może się on wybiegać. Oczywiście monitoring, sprzątanie po stronie właściciela. Poza takimi miejscami pies tylko na smyczy - psy większe dodatkowo w kagańcu. Miałoby to jakiś sens i wydaje się to lepsze, niż psy biegające praktycznie wszędzie bez żadnej kontroli.

# Panjan

09.03.2023 07:49

Zapraszamy na wybieg na rogu Kaliskiego i Kocjana. Świetnie wyposażony, duży teren. Wspaniałe warunki dla psów i właścicieli. Tylko jakoś nigdy tam nikogo z psem nie widać. Pieniądze wyrzucone w błoto.

# Edminton

12.03.2023 21:19

Park Herberta na Bielanach, 10 marca 2023, 17:30. Wybieg dla psów: 0 psów, amfiteatr, plac zabaw, łąka, klomb - 9 psów, górka - 4 psy. PSIARZE. TO. PROBLEM.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA