REKLAMA

Wawer

drogi »

 

Wstrzymana budowa tunelu w Międzylesiu? Niepotrzebna panika

  2 grudnia 2013

alt='Wstrzymana budowa tunelu w Międzylesiu? Niepotrzebna panika'

14 listopada urząd Prezydenta m.st. Warszawy wydał dokument, który wstrzymuje budowę tunelu w Międzylesiu. W dzielnicy zawrzało. - Kolejny raz nas nabrali. Był termin, były pieniądze. Nagle wszystko zostało zatrzymane - denerwują się radni i mieszkańcy.

REKLAMA

Rozmowy na temat potrzeby budowy tunelu, który połączy dwie rozdzielone torami części Międzylesia, trwają od 2008 r. Kiedy ostatni raz pisaliśmy o tej inwestycji Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zapewniał, że prace ruszą już w przyszłym roku.

- Wystąpiliśmy o wydanie zezwolenia na realizację tej inwestycji. Międzylesie: tunel ma być gotowy w 2016 r. Międzylesie: tunel ma być gotowy w 2016 r.
W przyszłym roku ma w końcu ruszyć długo oczekiwana przez mieszkańców Międzylesia inwestycja - tunel pod torami kolejowymi.
Po jej otrzymaniu, a następnie po wydaniu przez wojewodę decyzji odszkodowawczych, będą wypłacone odszkodowania za przejęte grunty. Przewidujemy, że w pierwszej połowie przyszłego roku wybierzemy wykonawcę i rozpoczniemy prace. Potrwają one około dwóch lat. W budżecie miasta na ten cel (odszkodowania i budowa) na lata 2014-2016 zarezerwowano kwotę 247 mln zł - informowała w październiku Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID. 247 mln zł będzie kosztowała budowa tunelu w Międzylesiu.

Ku zdumieniu wszystkich nagle okazało się, że procedury stanęły w miejscu. Z upoważnienia pani prezydent wydano postanowienie dotyczące "wstrzymania procedury wydawania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie ciągu ul. Zwoleńskiej i ul. Żegańskiej na odcinku od ul. Pożaryskiego do ul. Mrówczej w dzielnicy Wawer z przeprowadzeniem ruchu pod linią kolejową i dwiema jezdniami ul. Patriotów". Mieszkańcy nie kryją zaskoczenia i rozczarowania sytuacją.

- Nawet nie wiem, co o tym wszystkim myśleć. Pieniądze przecież znaleźli, więc o co chodzi? Może gierki wyborcze - teraz wstrzymają, a ruszą w czasie kampanii? - zastanawia się zdenerwowany czytelnik.

- Brak decyzji na budowę bezkolizyjnego przejazdu przez tory w Międzylesiu pogłębia problemy komunikacyjne dzielnicy i grozi paraliżem komunikacyjnym w Wawrze po wybudowaniu kompleksu handlowo-usługowego, na terenach dawnego ABB-ZWAR. Oczekuję jak najszybszego zwołania komisji inwestycyjnej rady dzielnicy, na której przedstawiciele pani prezydent wyjaśnią powody zawieszenia wydania tej decyzji, jej skutki dla dzielnicy Wawer oraz wyjaśnią, w jaki sposób brak tej decyzji nie zagraża interesowi społecznemu - alarmuje Włodzimierz Zalewski, wawerski radny.

Inwestycji nie grozi opóźnienie

Urzędnicy ZMID uspokajają: inwestycja nie jest zagrożona.

- Procedura wydawania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) została wstrzymana przez prezydenta na wniosek ZMID na czas konieczny do uzupełnienia wniosku o wydanie ZRID. Po jego uzupełnieniu ZMID wystąpi o wznowienie procedury. Jest to sprawa czysto formalna i nie zagraża inwestycji. Termin rozpoczęcia prac w 2014 r. jest aktualny - zapewnia Małgorzata Gajewska.

AS

.
 

REKLAMA

Komentarze (6)

# spanikowany

02.12.2013 10:55

Niepotrzebna panika? A czy to normalne, że od wielu wielu lat przygotowuje się ten projekt do realizacji, a inwestycja w dalszym ciągu nie jest przygotowana i trzeba nawet wstrzymywać proces wydawania pozwolenia na budowę aby "dozbierać" dokumenty?

# abo

02.12.2013 17:37

W referendum za odwołaniem HGW najwięcej "za" było w Wawrze.
Trzeba więc znaleźć sposób aby się odegrać no i HGW znalazła.
Teraz będą składane zażalenia,odwołania,ponowne rozpatrywanie wniosku itp.
Tunel zaś mieszkańcy Międzylesia zobaczą jak świnia niebo.

# Architekt

03.12.2013 23:19

Planowany tunel znajduje się zbyt blisko ulicy Kożuchowskiej.

REKLAMA

# camden

04.12.2013 09:36

Ha ha ha - zapewne pieniądze zostaną przekazane na inną inwestycję. Pracę i tak nie ruszą w przyszłym roku. Tą ekipę trzeba pogonić

# marton

17.03.2014 00:14

Wniosek był niekompletny, zrobiony byle jak zresztą tak jak projekt.

# ze stolicy

23.04.2014 10:16

#marton napisał(a) 17.03.2014 00:14
Wniosek był niekompletny, zrobiony byle jak zresztą tak jak projekt.
jak większość "na chybcika"

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024