REKLAMA

Puls Warszawy

inwestycje »

 

W dzielnicach z infrastrukturą zielone torowiska, w pozostałych marzenia o komunikacji szynowej

  23 czerwca 2023

alt='W dzielnicach z infrastrukturą zielone torowiska, w pozostałych marzenia o komunikacji szynowej'
źródło: Tramwaje Warszawskie

Tramwajarze w zazielenianiu torowisk nie zwalniają tempa. Z obecnych 28 km zielonych torowisk w Warszawie ich długość wzrośnie o blisko 4 km. Gdzie się pojawią zielone dywany pomiędzy torami?

REKLAMA

Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na zazielenienie kolejnych odcinków torów. Długość zielonych torów w stolicy dzięki temu wzrośnie o ponad 3,7 km i będzie bliska 32 km.

Na Woli i w centrum Warszawy

Tory z rozchodnikiem pojawią się aż na czterech ulicach. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.
Pierwsza z nich to Puławska, od Olszewskiej do Madalińskiego. To odcinek o długości ponad 600 metrów. Połączy on wcześniej remontowane tory z powstającym czterotorowym węzłem przy dawnym kinie Moskwa.

Kolejne zielone tory o długości 1,7 km pojawią się na właśnie remontowanych torach na Woli. Tramwajarze pracują nad wymianą szyn i podkładów między pętlą Koło a Aleją Prymasa Tysiąclecia. Gdy skończą, będzie można przykryć torowisko zielonym dywanem.

Ostatnie dwa odcinki to tory na Chałubińskiego i w al. Niepodległości od Nowogrodzkiej do Nowowiejskiej i dalej Nowowiejskiej do placu Politechniki. Ich długość wyniesie 1,4 km. Zielone tory w centrum zostaną pokryte rozchodnikiem. To bylina, która nie wymaga podlewania i kwitnie na wiele kolorów. Wykonawca zajmie się rozłożeniem rozchodnika jeszcze w tym roku. Wartość prac wyniesie 6,5 mln złotych netto.

Zapraszamy na zakupy

Wkrótce blisko 32 km zielonych torów w stolicy

W Warszawie jest już ponad 28 km zielonych torów. Prowadzone inwestycje tramwajowe w będą miały jeszcze więcej nowych zielonych rozwiązań. Budowane trasy wzdłuż Kasprzaka, na Gagarina i do Wilanowa będą miały zielone torowiska. Łączna długość nowo zbudowanych tras z zielonymi torami przekroczy 10 km. Przy nowych torach będą posadzone wysokie, wyrośnięte drzewa. Pojawią się one także na części przystanków, tak aby pasażerowie mogli czekać na tramwaj w ich cieniu. Łącznie w ramach budowy, zostanie posadzonych nawet 1000 nowych drzew.

Tramwajarze pracują nad kolejnymi zielonymi inwestycjami. Jedną z nich jest powstająca zajezdnia Annopol, która w dużym stopniu będzie korzystała z odnawialnych źródeł energii. Zajezdnia będzie odzyskiwała wodę deszczową i ma być obsadzona zielenią.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# ams

23.06.2023 20:28

A kiedy zazielenią tory na Jana Pawła II? Martwią się o tory, których jeszcze nie ma, a nie o te które są od dawna.

# Aka

25.06.2023 08:29

#ams napisał(a) 23.06.2023 20:28
A kiedy zazielenią tory na Jana Pawła II? Martwią się o tory, których jeszcze nie ma, a nie o te które są od dawna.
Prowadzony jest przetarg na te prace. Chyba druga połowa lat 20.

# Erneścio

24.07.2023 16:38

A zieloni to się schowali? Przecież w tej trawce tyle żyjątek, żabki, ślimaczki, mróweczki, robaczki, tyle żywego narażone na śmierć poprzez kontakt z rozpędzonym tramwajem! STOP! Zatrzymać tramwaje w stolicy!
PS> Ja o tramwaje i tory się nie martwię, gdy powstaną, już powstaną tu u mnie - mnie już nie będzie, he, he.
Gdy zaczynali budować A1 mając kawałek A2 miałem lat 17, dziś mam 47 i nadal w całości strady nie ma więc myślę, że w nastepnym zyciu pocisnę nią po całości i może przejadę się wtedy też 4 nitką metra w najbardziej rozbawiającej mnie stolicy Unii pseudo europejskiej.
:))))
Aha, Grójecka, jakość torów to już jakaś kpina. Poziom głośności przelatujących wieczorami tramwajów i stukot przerasta poziom głośności pociągów osobowych. To jest dopiero hańba i wstyd.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA