REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Aplikacja Warszawa 19115 do poprawki?

  27 czerwca 2023

Aplikacja Warszawa 19115 do poprawki?
źródło: Straż Miejska

Niedawno nastąpiły zmiany w sposobie zgłaszania nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów na miejskich i osiedlowych ulicach. Zdaniem wielu aplikacja Warszawa 19115 mocno straciła na swojej dotychczasowej prostocie w użytkowaniu, bo np. nie można już wysyłać zgłoszeń anonimowo, a w każdej sprawie występujemy w charakterze świadka.

REKLAMA

- Mieszkańcom odcięto szybki kanał komunikacji ze strażą miejską - od teraz trudno wezwać patrol - ostrzega w swojej interpelacji miejski radny Marek Szolc i dodaje, że z najszybszego i najwygodniejszego oraz jednego z najpopularniejszych kanałów komunikacji ze strażą miejską usunięto możliwość wezwania patrolu do nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów.

Zlikwidowano prosty sposób zgłaszania interwencji

- Unowocześniona warszawska aplikacja 19115 wymaga podczas zgłaszania podania swoich danych osobowych i załączenia zdjęć, dzięki czemu strażnicy miejscy mogą wystawić mandat bez wyjazdu patrolu na miejsce - mówi radny i przekonuje, że jego zdaniem duża część takich zgłoszeń "idzie do kosza", bez ukarania sprawcy wykroczenia, za to każdy zgłaszający musi wyrazić gotowość do złożenia zeznań w charakterze świadka, pod groźbą grzywny nawet do 1000 złotych.

- Użytkownik, który wysyła takie zawiadomienie, nie jest w żaden sposób o tym informowany - wyjaśnia radny Szolc. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.
Ponadto jeśli się prosi o interwencję na miejscu, aplikacja proponuje wykonanie połączenia pod numer 986. W tym przypadku nie otrzymuje się wiadomości po jakim czasie patrol dotrze na miejsce i jak zakończyła się interwencja - jak to ma miejsce w aplikacji. - Podsumowując, wcześniej każdy mógł szybko domagać się interwencji, bez czekania na połączenie, a na koniec otrzymywał informację co w tej sprawie zrobiła straż miejska. Teraz jest to niemożliwe. Mieszkańcom zabrano prosty i popularny sposób zgłaszania - przekonuje radny Szolc.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Warszawa 19115 po zmianach

Do momentu wprowadzenia zmian w aplikacji Warszawa 19115 można było zgłosić sprawę formalnie, z podaniem danych osobowych niezbędnych do procedowania zgłoszenia albo anonimowo, bez podawania danych. Aktualnie, korzystając z aplikacji, trzeba podać imię i nazwisko oraz adres do korespondencji, opisać czyn, który w ocenie zgłaszającego jest zabroniony, podać datę i godzinę wydarzenia, wskazać miejsce, w którym do niego doszło, załączyć zdjęcie lub nagranie dokumentujące zajście. Jak wyjaśniają władze miasta, w myśl nowych przepisów nie można już zgłaszać wykroczeń anonimowo - w sprawach o wykroczenie zgłaszający utożsamiany jest bowiem ze świadkiem zdarzenia.

Lepiej dzwonić po straż miejską?

- Po dokonaniu zmian w aplikacji 19115, które uniemożliwiają rejestrację anonimową, została wprowadzona dla mieszkańca możliwość połączenia się bezpośrednio z numerem interwencyjnym straży miejskiej - 986, w celu przekazania problemu (w zależności od decyzji zgłaszającego - w sposób anonimowy lub formalny). Aby usprawnić ten kanał, zwiększona została obsada osobowa operatorów numeru interwencyjnego - informuje zastępca prezydenta miasta Tomasz Bratek. Jak dodaje, w 2022 roku wpłynęło 108 673 zgłoszeń dotyczące źle zaparkowanych pojazdów, z czego tylko 23 197 zawierało wszystkie dane niezbędne do podjęcia interwencji. Oznacza to, że 85 476 zgłoszeń, czyli 79%, wymagało potrzeby uzupełnienia informacji lub wprost uniemożliwiało przystąpienie do działań.

- Zgłoszenia dotyczące źle zaparkowanych pojazdów, stanowiły 28% wszystkich spraw interwencyjnych zgłaszanych poprzez platformę Warszawa 19115 - stąd tak istotna jest sprawna ich obsługa - przekonuje wiceprezydent Bratek. Na decyzję o zmianie sposobu działania aplikacji wpłynęły także występujące przypadki masowego przesyłania zgłoszeń dotyczących źle zaparkowanych pojazdów (np. około 2000 zgłoszeń dziennie dotyczy tego samego problemu, z tego samego źródła), które wpływały ponoć na znaczne obciążenie systemu, uniemożliwiając innym osobom kontakt w pozostałych sprawach związanych z funkcjonowaniem miasta oraz utrudniając straży miejskiej szybką reakcję na inne zgłoszenia, zwłaszcza te priorytetowe.

(db)

.
 

Komentarze (1)

# Erneścio

25.07.2023 13:13

Wszystkie aplikacje MADE IN POLAND są do poprawki a programiści / koderzy do usadzenia w pomieszczeniach z gumowymi ścianami z klamką tylko od zewnętrznej. Ich nauczyciele też a szkoły z kierunkami informatycznymi do wyburzenia i zrównania z gruntem. Czemu tak? Bo, produkujecie żenadę! Cała informatyzacja Polski to jakiś mega ŻART!
Dlaczego tak? Dlatego, że kod źródłowy nigdy się nie myli, on nie ma prawa się popsuć, psują ludzie, których inni ludzie nie umieją wykształcić bo... sami wuj wiedzą. 85% Polskich szkół pracuje na Core2Duo zaopatrzonym może w max. 16GB RAM z leciwą grafą na pokładzie. Na studiach informatycznych dokłada się przedmioty niezwiązane z przyszłym zawodem i męczy głowy ludzi tak, aby ledwie to skończyli. Jeśli ja mam być programista to po wuj mi reszta przedmiotów już na studiach kierunkowych? Męczę łeb łaciną, nie zdaję semestrów z powodu historii i nikogo nie interesuje że biegle znam Fortrana, Asemblera, C, C++, C# i masę innych a z matmy, fizy i chemii mam szósteczki.
I potem mamy co mamy, nie ma kogo zatrudnić aby napisał aplikację tak, aby nie miała ani jednego błedu.
Chory ustrój, chora mentalność, chory Świat!
Uczniowie klas 3,4,5 techników elektroncznych nie mają bladego pojęcia, jak zainstalować Archa z konsoli i wstawić pod to IDE dla choćby Asm./C#. Brak słów!
Dalej Polsko, do boju, z Waszą edukacją będziecie produkować tylko lekko bardziej inteligentniejsze małpki!
Ukierunkowanie zawodowe powinno być już od 2 klasy szkoły średniej (jakiegoś liceum profilowanego lub technikum) i powinny zniknąć wszystkie te przedmioty, którymi uczeń się nie interesuje. Wtedy, mieli byśmy geniuszy bo na lekcjach chemii, fizy, matmy i programowania czułem się jak ryba w wodzie, z reszty przedmiotów wiałem bo bałem się dostać gola za nienauczenie się na pamięć wierszyków z Polaka ... gdy łeb miałem zapchany kodem.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023