Wieści z BOK-u
28 września 2007
Na salonach po raz szósty. Budzy Solo. Mamrowcy w "Muzeum". "Szranki i konkury".
Na salonach po raz szósty
Antoni Muracki zaprasza na kolejne spotkanie muzyczno-kabaretowe w "Saloniku z kulturą". Dla entuzjastów inteligentnej rozrywki i satyry będzie atrakcji co nie-miara, gdyż po raz drugi "Salonik" odwiedzi znany z ciętego i błyskotliwego żartu Jacek Fedorowicz. Tym razem jako gość główny. Poprzednia wizyta Pana Jacka była świetną okazją do twórczego i dowcipnego wyłowienia absurdów codzienności. Jak pisze gospodarz programu: "Choć nie łudzę się naiwnie, że nienaganna kultura osobista Pana Jacka oraz kultura słowa jego felietonów zmieni radykalnie ryn-sztokowy poziom kultury politycznej - zawsze będziemy w "Saloniku" promować ten typ satyry politycznej. Cięty, inteligentny i nade wszystko zabawny."A dla równowagi trochę liryki i poezji - kolejnym zaproszonym artystą będzie bard syberyjski o dużej charyzmie i magnetycznym głosie - Evgen Malinovskiy. Ten urodzony na Syberii, a od 1992 roku mieszkający w Polsce, muzyk, śpiewak i aktor, w sposób wyjątkowy wykonuje repertuar Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy. Ma na swoim koncie role w wielu polskich produkcjach filmowych, w tym roku debiutował także jako aktor dramatyczny na scenie Teatru Polonia w reżyserowanym przez Krystynę Jandę spektaklu Raszyda Tuguszewa "Rajskie jabłka", zyskując wiele pochlebnych recenzji. Artysta śpiewa po rosyjsku, akompa-niuje sobie na gitarze akustycznej, a poprzedzające każdy utwór komentarze i didaskalia w języku polskim, stanowią nieodłączny element jego koncertów. W swoich wykonaniach operuje całą gamą ładunków emocjonalnych - od żartu i satyry przez głęboki liryzm, aż do pełnego dramatyzmu, nawiązując jednocześnie bliski kontakt z publicznością, co stwarza znakomitą atmosferę tych występów.
VI Salonik z kulturą, 29.09 godz. 18.00, bilety 15 zł.
Budzy Solo
Coś dla miłośników rocka. Grupa Budzy Solo - solowy projekt Tomka Budzyńskie-go, legendy punk rocka, współtwórcy pamiętnej Siekiery, wykonawcy na co dzień związanego z formacjami: Armia, 2Tm2,3 oraz Trupia Czaszka, znów na Białołęce! Przedpremierowa prezentacja najnowszego materiału, który niebawem ukaże się na płycie "Wiosna na wygnaniu", na białołęckich deskach odbędzie się już w pierwszych dniach października i będzie jednym z ciekawszych wydarzeń tego miesiąca. Budzy Solo to zespół działający na rynku muzycznym od niedawna. Choć proponuje nieco łagodniejsze brzmienie w stosunku do poprzednich dokonań lidera grupy, ich pierwsza płyta "Taniec wampirów" spotkała się z entuzjastycznym przy-jęciem zarówno wśród starych, jak i nowych fanów Armii. Tomek Budzyński oprócz talentów muzycznych zdradza niemałe zdolności malarskie, o czym będzie można się przekonać, bowiem tak jak poprzednio koncertowi towarzyszyć ma wystawa obrazów olejnych artysty.Budzy Solo, 6.10 godz. 18.00, bilety 20 i 15 zł.
Mamrowcy w "Muzeum"
Pierwsza niedziela października zapowiada się bardzo wesoło. Kompania Teatralna Mamro pokaże swój najświeższy spektakl "Muzeum", obejmujący dwie części: "Stańczyk, czyli uczta błazeńska" i "Grunwald 2000", inaugurując tym samym nowy sezon białołęckiego zagłębia teatralnego. Ostatnio mieliśmy okazję widzieć to przedstawienie w ramach Nocy Muzeów. "Muzeum" to jednoaktówki inspirowane malarstwem Jana Matejki. Mimo kostiumu historycznego są zadziwiająco aktualne i w zabawny sposób (przy pomocy zdolnych aktorów) ukazują paradoksy naszych czasów. Autorem tekstu tradycyjnie jest Grzegorz Reszka - szef i reżyser zespołu. Kompania Teatralna Mamro to formacja działająca od czterech lat przy BOK-u. Ma na swoim koncie liczne trofea z wielu prestiżowych festiwali teatralnych i może się pochwalić swoją stałą publicznością. Polecamy."Muzeum" KT Mamro, 7.10 godz. 19.00, wstęp wolny.
"Szranki i konkury"
Ostatnia szansa dla wszystkich uczniów, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę i za-prezentować umiejętności - zapisy na najbliższe konkursy ("Literatura z chłopakiem w tle", "Literatura z dziewczyną w tle", "Niech zstąpi duch Twój" - konkurs bio-graficzno-literacki o życiu i twórczości Jana Pawła II, "Warszawa - podróż w cza-sie") trwają jeszcze do połowy października. W ramach przygotowań dla uczestni-ków organizowane są cykle wykładów, projekcji filmowych, a w przypadku konkur-su historycznego "Warszawa - podróż w czasie" organizowanego przy współpracy Muzeum Historycznego m.st. Warszawy, bezpłatne zwiedzanie muzeum.Wszystkich chętnych do udziału w konkursie o Janie Pawle II zapraszamy na pokaz multimedialny 9 października w sali widowiskowej BOK-u.
Uwaga, zmiana: konkurs "Warszawa - podróż w czasie", w związku z dużym zainteresowaniem młodszych grup wiekowych, poszerzyliśmy o kategorię klas I-III.
Szczegółowych informacji na temat zapisów i wykładów udziela sekretariat.