Drogi

źródło: ZDM
Wielkie zmiany na Woli. Mnóstwo jednokierunkowych ulic
Kierowców czeka prawdziwy test spostrzegawczości. Kilkanaście dróg na terenie dzielnicy zostanie objętych nową organizacją ruchu.
Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich, już 7 września strefa płatnego parkowania zostanie rozszerzona na rejon Woli znajdujący się między ciągiem Towarowa-Okopowa a trasą Prymasa Tysiąclecia i Grabowską. Zmiana organizacji ruchu obejmie aż 45 kilometrów ulic.
Płatne parkowanie na Woli
- Zgodnie z przepisami, aby wprowadzić opłaty, konieczne jest oznakowanie wszystkich miejsc postojowych - piszą drogowcy. - Projektowanie nowego oznakowania to ogromna praca wykonana przez nasz zespół projektowy. Łącznie wszystkich arkuszy z projektami organizacji ruchu jest blisko 450. Największy z nich jest długi na blisko 3 metry.
ZDM zapewnia, że starał się wyznaczyć maksymalnie dużo miejsc parkingowych, ale jednocześnie zachować odpowiednią szerokość chodnika i nie zmniejszać trawników. Dlatego część ulic stanie się jednokierunkowa a na innych parkowanie zostanie przeniesione z chodnika na jezdnię.
Jednokierunkowe ulice na Woli
- W rozszerzanej strefie na Woli znajdzie się ok. 4700 wyznaczonych miejsc parkingowych - pisze ZDM. - Dodatkowo bilans parkingowy poprawią strefy przeznaczone do parkowania tylko dla mieszkańców. To miejsca z zakazem postoju, który nie będzie dotyczył tylko posiadaczy odpowiedniego identyfikatora, przysługującego mieszkańcom najbliższej okolicy.
Od 7 września ulicami jednokierunkowymi staną się Piaskowa (od Burakowskiej do Powązkowskiej), Barona (od Gibalskiego do Karolkowej), Agawy (od Zawiszy do Złocienia i od Syreny do Złocienia), Grenady (od Syreny do Sokołowskiej), Żytnia (od Sokołowskiej do Syreny), Tyszkiewicza (od Długosza do Wierzynka i od Górczewskiej do Żytniej), Szlenkierów (od Żytniej do Górczewskiej), Sokołowska (od Wojciecha do Górczewskiej, od Górczewskiej do Żytniej i od Grenady do Żytniej), Syreny (od Górczewskiej do Wojciecha), Grabowska (od Wolskiej do Kasprzaka), Ludwiki (od Bema do Klonowicza), Szymczaka (od Klonowicza do Bema) i Przyokopowa (od Hrubieszowskiej do Grzybowskiej).
(dg)
pieniądze to jeszcze darmowy parking pod domem. Abonament za parkowanie powinien kosztować min. 300zł miesiecznie.
wpis modyfikowany 1 raz, 21.08.2020 11:57
używasz słów spoza słownika
ciekawe,że Admin serwisu przepuszcza wulgarne epitety na tustolica włąśnie tak jest to częściej poletko do uprawiania zaczepek niż do merytorycznej dyskusji/ wymiany zdań

- ulica poprzeczna do ul. Sokołowskiej nosi nazwę świętego Wojciecha,
- ulica Klonowicza powinna się nazywać Klonowica (Sebastian Fabian Klonowic, 1545-1602), chociaż na niektórych mapach znajduje się to mniej prawidłowe, ale czasem używane, nazwisko "Klonowicz".
Ja bym marianku zrownal oplate parkingową z tą wnoszoną przez kalesoniarzy za ddr. Nie moze byc tak, ze tylko ciemiężeni kalesoniarze płacą, prawda marianku?
więcej