Więcej bloków przy Kolejowej. Budowa rozpoczęta
9 grudnia 2021
Skanska rozpoczęła prace na budowie pierwszej części osiedla Nu Warszawa Wola, w której powstanie 145 mieszkań.
Jak wyjaśnia inwestor, słowo "nu" oznacza po szwedzku "teraz" albo "tu i teraz", stąd w materiałach reklamowych nazwa osiedla zapisywana jest z wykrzyknikiem. Budynki zaprojektowane przez pracownię Kuryłowicz&Associates staną na Czystem, na odcinku Kolejowej między Przyokopową a Sławińską.
Nowe mieszkania na Woli
Skanska zamierza zmienić fragment Czystego w nowy kwartał miasta.
Hala Gwardii przejdzie kompleksową modernizację. Umowa podpisana
Ratusz Warszawy podpisał umowę z firmą CBR Events na modernizację zabytkowej Hali Gwardii. Inwestycja, realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, zakończy się w 2029 roku i stanowi ważny element programu Nowe Centrum Warszawy.
Deweloper nie tylko zbuduje bloki, ale też wyremontuje fragment Kolejowej, zbuduje odcinek drogi dla rowerów i hulajnóg, wyremontuje chodniki oraz zbuduje ogólnodostępny skwer. W pierwszej kolejności powstanie 145 mieszkań o powierzchni 29-120 m2.
- Obecnie kończymy rozbiórkę obiektu, który istniał na działce i rozpoczynamy roboty ziemne - mówi menedżer projektu Łukasz Witek. - Realizacja przebiega zgodnie z harmonogramem. Planujemy zakończyć budowę w czwartym kwartale 2023 roku.
(dg)
.










































