REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Białołęka

od Czytelników »

 

WF na korytarzu, religia w sali. "Mnie to szokuje"

  19 marca 2018

alt='WF na korytarzu, religia w sali. "Mnie to szokuje"'

Dlaczego w Szkole Podstawowej nr 366 przy ul. Strumykowej 21 zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są na korytarzu, skoro po sąsiedzku jest do dyspozycji zbudowana za publiczne fundusze infrastruktura sportowa?

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Do redakcji zgłosił się czytelnik, którego dziecko uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 366 im. Jana Pawła II przy ul. Strumykowej 21. Warszawa wyburzy rodzinny dom pod ścieżkę rowerową. "445 tys. zł nie starczy nawet na kawalerkę" Warszawa wyburzy rodzinny dom pod ścieżkę rowerową. "445 tys. zł nie starczy nawet na kawalerkę" To może spotkać każdego. Wzbiera złość i niedowierzanie, kiedy dowiadujemy się, że czyjś dom rodzinny, w którym się wychował, dorastał, założył rodzinę i z którym ma nierozerwalne wspomnienia, musi ustąpić... ulicy i ścieżce rowerowej. Bo tak wymyślili urzędnicy. Jeszcze większą złość budzi fakt, że w ramach zadośćuczynienia za duży dom z działką na Białołęce warszawscy urzędnicy proponują 445 tys. zł, a więc kwotę, która nie wystarczy nawet na... kawalerkę. A w ramach usprawiedliwienia dodają: "Takie sytuacje są zawsze trudne dla obu stron". Czyżby? Zaalarmował, że lekcje wf-u odbywają się tu na korytarzu. Zdziwienie tym większe, że przecież w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły znajdują się obiekty Białołęckiego Ośrodka Sportu.

Sport na korytarzu?

- Może to dziwne, ale mnie to szokuje, że zajęcia wf-u odbywają się na korytarzach, ale religii uczy się w specjalnej, "wypasionej" sali, służącej tylko do tego celu - denerwuje się rodzic, po czym dodaje: - Szkoła stanowi jeden kompleks z Białołęckim Ośrodkiem Sportu, podobno płaci mu za korzystanie z hal i nie ma żadnego wpływu na jej grafik.

Podobnych głosów zdziwienia, czy wręcz oburzenia dostaliśmy więcej. - Mnie to generalnie dziwi, że w naszym kraju nic nie może być załatwione po ludzku, tylko wszystko postawione na głowie. Dzieci ćwiczą na korytarzu, a obok hala sportowa, salka gimnastyczna. Jest i hala pneumatyczna, są i inne obiekty. Wszystko dałoby się poukładać, tylko trzeba chcieć - mówi zagadnięty przez nas rodzic, który przywiózł dziecko do szkoły.

Wstąp do księgarni

"Rodzice nie zgłaszali uwag"

- Od 1 lutego 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 366 wynajmuje halę pneumatyczną od Białołęckiego Ośrodka Sportu i prowadzimy tam, oprócz zajęć w hali sportowej BOS-u, lekcje wychowania fizycznego w terminach przez nas ustalonych. Zajęcia wychowania fizycznego w klasach 4-7 szkoły podstawowej oraz drugiej i trzeciej gimnazjum nie odbywają się na korytarzach - mówi Małgorzata Wiśniewska, dyrektor SP nr 366 i dodaje, że klasy pierwsze i trzecie szkoły podstawowej mają zajęcia w małej salce gimnastycznej, wydzielonej z powierzchni korytarza w szkole.

- Dysponujemy też placem zabaw, z którego mogą korzystać dzieci z klas najmłodszych oraz te, które spędzają czas w świetlicy. Przy bardzo niskich temperaturach powietrza w hali pneumatycznej jest za zimno, co uniemożliwia prowadzenie tam zajęć z młodszymi klasami - przekonuje dyrektor Wiśniewska. Twierdzi, że do tej pory rodzice nie zgłaszali uwag do sposobu realizacji zajęć wychowania fizycznego w szkole. Jak rzeczywiście wygląda nauka na Strumykowej? Czekamy na kolejne opinie rodziców.

(DB)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

Komentarze (6)

# _mieszkaniec

19.03.2018 13:26

Zajęcia sportowe na lodowisku trwały 15min. Najpierw się po dzwonku idzie do szatni-ok.15min, potem zajęcia 15min, a następnie szatnia kolejne 15min. Potem biegiem na następne lekcje...Czy ma to sens??? Nie można zestawić dwóch lekcji w-fu na specjalne zajęcia sportowe? A poza tym za moich czasów człowiek był przebrany i przygotowany na przerwie i grało się do dzwonka...

# Sebastian Gut

20.03.2018 23:26

W SP 356 lekcje WF na korzytarzu są standardem - powinno być tak, że 1 zajęcia na dużej saali, 1 na sali korekcyjnej i 1 na korytarzu, ale akurat mój syn ma 2 razy w tygodniu na korytarzu.
Ciekawe jak ta sytuacja ma się do programów Min. Sportu i Turystyki mających zachęcić dzieci do udziału w lekcjach - "STOP zwolnieniom z WF" czy "WF z Mistrzem"???
PS. Kto może, to prosśba o wsparcie lokalnej akcji mieszkańców - www.ParkPrzySzkole.pl

# IPN

21.03.2018 07:40

#Sebastian Gut napisał(a) 20.03.2018 23:26
W SP 356 lekcje WF na korzytarzu są standardem - powinno być tak, że 1 zajęcia na dużej saali, 1 na sali korekcyjnej i 1 na korytarzu, ale akurat mój syn ma 2 razy w tygodniu na korytarzu.
Ciekawe jak ta sytuacja ma się do programów Min. Sportu i Turystyki mających zachęcić dzieci do udziału w lekcjach - "STOP zwolnieniom z WF" czy "WF z Mistrzem"???
PS. Kto może, to prosśba o wsparcie lokalnej akcji mieszkańców - www.ParkPrzySzkole.pl

A po diabła tu MSiT mieszać? Może jeszcze Boga? To skandal, że dzieciaki na Białołęce W-F mają na korytarzu, ale pretensje trzeba mieć w 100% do najwyraźniej bardzo nieudolnych władz samorządowych. Tych z Placu Bankowego i tych dzielnicowych, że Światowida. Koniec i kropka.
Ps. Parków chcemy jak najwięcej, ale tylko w ostatnim roku Białołęka nie wykorzystała podobno ok. 40 mln zł i zwróciliśmy je na Plac Bankowy! Ja myślę, że za taką kasę można byłoby kilka parków zorganizować, bez żebrania o cudzą własność.

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

# Obłuda

21.03.2018 16:42

Z tym parkiem to obłuda straszna. Mam wrażenie, że chodzi o trampoline wyborczą tych, co wiele zepsuli przez ostatnie laya

 Darful

21.03.2018 16:46

Czy jest się czym łudzić,w końcu mieszkamy w piękny m kraju,Polsce...
A Wawe i niektóre instytucje niektórzy traktują jak swój własny folwark!

# irekv

22.03.2018 10:55

Na tych halach ktoś robi niezły biznes kosztem dzieci i rodzicow z Białołeki. To nie radny PO Tyburc tak lobbowal za balonami??

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 3refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

sporteum polkolonie 1sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 3olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0

REKLAMA

Tech Research Studies 1Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA