REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Wawer zyska kolejne książkomaty? Czas na głosowanie

  8 czerwca 2022

Wawer zyska kolejne książkomaty? Czas na głosowanie
źródło: Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wawer

Mieszkańcy Wawra będą mieć w przyszłym roku szansę na piąty i szósty książkomat. Warunek jest jeden: projekty muszą zyskać liczne poparcie w czerwcowym głosowaniu w budżecie obywatelskim.

REKLAMA

W 2020 roku na terenie Wawra pojawił się czwarty książkomat, który stanął tuż przy szkole podstawowej przy Przygodnej. Wcześniej urządzenia zamontowano obok bibliotek przy Błękitnej, Agrestowej i Powojowej. Teraz jest szansa na kolejne.

REKLAMA

300 tysięcy na książkomat

Projekt za 300 tys. zł polega na zakupie książkomatu i wrzutni, które zostałyby zamontowane obok biblioteki przy Korkowej 119/123 w Marysinie Wawerskim. Dzięki tym urządzeniom czytelnicy będą mogli w dowolnym momencie, całodobowo zwrócić wypożyczone książki oraz odebrać zamówione pozycje.

- Książkomat i wrzutnia są ogromnym ułatwieniem dla osób, które pracują do późna lub z innych powodów nie zdążą wybrać się do biblioteki w godzinach jej otwarcia. Są bardzo bezpieczne. Umożliwiają korzystanie ze zbiorów biblioteki w czasie lockdownów oraz pozwalają zdecydowanie ograniczyć liczbę kontaktów. Umożliwiają sprawniejsze zarządzanie zbiorami. Zwiększają wygodę klientów - wylicza ich atuty pomysłodawca. - Książkomaty i wrzutnie funkcjonują z powodzeniem na terenie innych wawerskich osiedli i ułatwiają życie czytelnikom. Przyszła pora na Marysin!

REKLAMA

W osiedlu Las też chcą książkomat

Marysiński projekt ma konkurencję w postaci książkomatu w osiedlu Las obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 przy Kadetów 15. I co istotne, jest on o 50 tys. złotych tańszy. - Wiele osób pracuje w godzinach kiedy biblioteka jest otwarta. Najprostszym sposobem wyeliminowania tego problemu jest postawienie książkomatu i wrzutomatu - przekonuje Mariusz Cimiński.

Oba projekty zostały ocenione przez urzędników pozytywnie, co oznacza, iż od 15 do 30 czerwca wezmą one udział w głosowaniu mieszkańców. Jeśli ci ocenią je entuzjastycznie, to książkomaty zostaną zakupione już w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA