REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Wawer zyska kolejne książkomaty? Czas na głosowanie

  8 czerwca 2022

Wawer zyska kolejne książkomaty? Czas na głosowanie
źródło: Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wawer

Mieszkańcy Wawra będą mieć w przyszłym roku szansę na piąty i szósty książkomat. Warunek jest jeden: projekty muszą zyskać liczne poparcie w czerwcowym głosowaniu w budżecie obywatelskim.

REKLAMA

W 2020 roku na terenie Wawra pojawił się czwarty książkomat, który stanął tuż przy szkole podstawowej przy Przygodnej. Wcześniej urządzenia zamontowano obok bibliotek przy Błękitnej, Agrestowej i Powojowej. Teraz jest szansa na kolejne.

REKLAMA

300 tysięcy na książkomat

Projekt za 300 tys. zł polega na zakupie książkomatu i wrzutni, które zostałyby zamontowane obok biblioteki przy Korkowej 119/123 w Marysinie Wawerskim. Dzięki tym urządzeniom czytelnicy będą mogli w dowolnym momencie, całodobowo zwrócić wypożyczone książki oraz odebrać zamówione pozycje.

- Książkomat i wrzutnia są ogromnym ułatwieniem dla osób, które pracują do późna lub z innych powodów nie zdążą wybrać się do biblioteki w godzinach jej otwarcia. Są bardzo bezpieczne. Umożliwiają korzystanie ze zbiorów biblioteki w czasie lockdownów oraz pozwalają zdecydowanie ograniczyć liczbę kontaktów. Umożliwiają sprawniejsze zarządzanie zbiorami. Zwiększają wygodę klientów - wylicza ich atuty pomysłodawca. - Książkomaty i wrzutnie funkcjonują z powodzeniem na terenie innych wawerskich osiedli i ułatwiają życie czytelnikom. Przyszła pora na Marysin!

REKLAMA

W osiedlu Las też chcą książkomat

Marysiński projekt ma konkurencję w postaci książkomatu w osiedlu Las obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 przy Kadetów 15. I co istotne, jest on o 50 tys. złotych tańszy. - Wiele osób pracuje w godzinach kiedy biblioteka jest otwarta. Najprostszym sposobem wyeliminowania tego problemu jest postawienie książkomatu i wrzutomatu - przekonuje Mariusz Cimiński.

Oba projekty zostały ocenione przez urzędników pozytywnie, co oznacza, iż od 15 do 30 czerwca wezmą one udział w głosowaniu mieszkańców. Jeśli ci ocenią je entuzjastycznie, to książkomaty zostaną zakupione już w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA