REKLAMA

Wawer

inwestycje »

 

Wawer w czołówce inwestycji MPWiK

  28 października 2011

alt='Wawer w czołówce inwestycji MPWiK'

Mieszkańcy Wawra narzekają na brak kanalizacji i wodociągów, a MPWiK chwali się, że to właśnie w naszej dzielnicy wodociągowcy wykonują najwięcej prac.

REKLAMA

Z zestawień Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wynika, że to właśnie Wawer wiedzie prym w wodnokanalizacyjnych inwestycjach stolicy, pozostawiając daleko w tyle resztę warszawskich dzielnic.

- Wawer ma największą powierzchnię ze wszystkich warszawskich dzielnic (79,71 km2). To dynamicznie rozwijająca się dzielnica,

Prawie 200 km sieci wodno-kanalizacyjnej powstanie w najbliższych czterech latach w Wawrze.
na gruntach której deweloperzy prowadzą intensywny proces inwestycyjny - wyjaśnia Marzena Wojewódzka, rzeczniczka MPWiK. - W minionych trzech latach w Wawrze powstało 37,9 km sieci wodociągowej - dla porównania na Białołęce, która rozwija się równie intensywnie, było to zaledwie 19 km. Kanalizacja pojawiła się natomiast na ponad 17 km - dodaje.

Plany MPWiK są dość imponujące. W latach 2011-2015 w Wawrze powstanie 99,3 km wodociągów i 96,5 km sieci kanalizacyjnej. Dla porównania w Białołęce będzie to odpowiednio: 73,2 km oraz niewiele ponad 66 km.

W ciągu trzech i pół roku wodociągi pojawią się na osiedlach Radość, Falenica i Aleksandrów, kanalizacja w osiedlu Nowy Wawer. Poza tym MPWiK buduje kolektor W oraz kanał kanalizacji grawitacyjnej na Trakcie Lubelskim. Przy ul. Poezji powstanie natomiast pompownia ścieków.

Anna Sadowska

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# f_a

29.10.2011 18:51

Praca MPWiK pali się po prostu w "ręcach". Ach, co to miało nie być w tym Aleksandrowie - cały miał być rozkopany w ...2010 roku. A jak jest?
Dwa wodomierze na 1060 metrach jednej ulicy - aż starch brać tę wodę.
Jak czytam " będzie" albo " planuje się" to mnie skręca i watroba mnie się zapala:). Druga sprawa jest taka - ułożyć grubą rurę i iść na Pl. Bankowy po...fakturę, a ludzie niech dalej sami zawracają Wisłę kijem. Z kanalizacją miało być inaczej ( jak o niej czytałem w necie), a teraz słyszę, że jest tak samo - rura w ziemię, a resza w waszych dłoniach podatnicy. Ale najważniejsze to wnioskować, bo inaczej nie położą i tej grubej rury. BTW, zgadnijcie ile trwała budowa przyłacza wody i jak długo czeka się na umowę na wodę? 2, 3, a może 4 lata?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe