Tragiczny wypadek na Anielewicza. Motocyklista nie żyje, ranny 13-latek
24 maja 2021
W poniedziałek 24 maja doszło do śmiertelnego wypadku na Anielewicza.
Około godz. 15:00 straż pożarna otrzymała informację o wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu Anielewicza i Esperanto.
Wypadek na Anielewicza
W zderzeniu brały udział motocykl yamaha i osobowa toyota.
Dwa podwórka na Niskiej po remoncie
Dwa podwórka przy ul. Niskiej przeszły gruntowną przebudowę. Stara infrastruktura została usunięta, a zieleń - zanim ruszyły prace - zabezpieczona przed uszkodzeniami. Efekty zmian są już dobrze widoczne: przestrzeń jest bardziej zielona, przyjazna i uporządkowana.
Motocyklista uderzył w samochód, a następnie wpadł na stojącego na przejściu dla pieszych 13-latka. Chłopiec został zabrany do szpitala. Około 40 minut po zdarzeniu lekarz stwierdził zgon 31-letniego motocyklisty.
Tragedia na światłach
Na skrzyżowaniu Anielewicza i Esperanto od wielu lat jest sygnalizacja świetlna. W ostatnich miesiącach organizacja ruchu w tym miejscu została zmieniona, ale była to zmiana kosmetyczna, polegająca na dodaniu na jezdni Anielewicza pasów dla rowerów.
(dg)










































