Aldi wchodzi na Wolę. "Promocje na każdą kieszeń"
1 lutego 2021
Niemiecka sieć zamierza na dobre zagościć w Warszawie. Najbliższe otwarcie jest planowane przy Obozowej.
Do niedawna sieć Aldi prowadziła w Warszawie zaledwie trzy markety, działające przy Radzymińskiej (Targówek), Fieldorfa (Praga Południe) i w al. Krakowskiej (Włochy). W ciągu dwóch ostatnich miesiący lista wydłużyła się dwukrotnie, o sklepy na pl. Konesera (Praga Północ), przy Hübnera (Żoliborz) i Bacewiczówny (Ursynów). Następna w kolejce jest Wola.
Aldi przy Obozowej
Siódmy w Warszawie sklep niemieckiej sieci powstał na parterze nowego bloku Wola Libre przy Obozowej 20, obok przystanku tramwajowego i autobusowego Młynów. Otwarcie zaplanowano na środę 17 lutego.
- Przez dwa dni będą czekać na was specjalne atrakcje na otwarcie, a w dniach 17-27 lutego promocje na każdą kieszeń: wielka obniżka cen naszych produktów spożywczych oraz megarabaty na artykuły dla domu - zapowiada Aldi. - U nas każdy znajdzie coś dla siebie!
Aldi - co to za firma?
Początki marki Aldi (od nazwiska Albrecht i słowa Diskont) sięgają czasów Imperium Niemieckiego. W 1914 roku matka przyszłych założycieli firmy - braci Karla i Theo Albrechtów - otworzyła w Essen sklep spożywczy, który zapoczątkował rozwój rodzinnego przedsiębiorstwa. Po II wojnie światowej bracia przejęli prowadzenie firmy a trzy lata później przekształcili ją w sieć. W 1955 roku funkcjonowało już 100 sklepów, 12 lat później Aldi rozpoczął ekspansję zagraniczną wchodząc do Austrii.
Co ciekawe, od 1960 roku sieć jest formalnie podzielona na dwie firmy: Aldi Nord (m.in. północne Niemcy, Polska i Francja) oraz Aldi Süd (m.in. południowe Niemcy, USA i Chiny). Decyzja o podziale przedsiębiorstwa i wyznaczeniu stref zapadła po tym, jak bracia Albrechtowie posprzeczali się o... handel papierosami. Karl uważał, że wprowadzenie ich do sprzedaży zwiększy obroty, a Theo - że zniechęci część klientów. Po śmierci obu braci udziały w firmach zostały podzielone między kilka rodzinnych fundacji, co zabezpiecza Aldi przed przejęciem przez właściciela spoza Niemiec.
(dg)