REKLAMA

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Groźby, wandalizm, a nawet ekshibicjonizm. "Dochodzi do scen obscenicznych"

  7 marca 2023

Groźby, wandalizm, a nawet ekshibicjonizm. "Dochodzi do scen obscenicznych"
źródło: bo.um.warszawa.pl

Według relacji mieszkańców, którzy w ramach budżetu obywatelskiego starają się o monitoring w rejonie Blokowej, Penelopy i Safony, często dochodzi w tym miejscu do gróźb, wandalizmu a nawet ekshibicjonizmu.

REKLAMA

W ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Targówka jeden z mieszkańców złożył projekt montażu monitoringu miejskiego w niebezpiecznym miejscu, jakim jest według niego teren w pobliżu Blokowej, Penelopy i Safony na Zaciszu.

Budżet obywatelski w Warszawie

- Jego realizacja odstraszy potencjalnych przestępców. Zapewni spokój wszystkim ludziom intensywnie korzystającym z tego miejsca. Absurd w parku Wiecha. Urzędnicy proszą psy o uszanowanie ciszy nocnej Absurd w parku Wiecha. Urzędnicy proszą psy o uszanowanie ciszy nocnej
Budżet obywatelski teoretycznie ma spełniać życzenia mieszkańców, jednak często to, co jest dobre dla jednych, niekoniecznie jest dobre dla drugich. Tak właśnie się stało z psim wybiegiem w parku Wiecha. Okoliczni mieszkańcy Targówka skarżą się na szczekanie psów wyprowadzanych nocą.
Nie powinno być tu problemu z podłączeniem monitoringu do zasilania, jak i medium transmisyjnego, gdyż obok jest budynek energetyczny Innogy oraz podwieszona na słupach sieć światłowodowa Orange. Kamerę monitoringu miejskiego zapewne można zainstalować na wysokiej latarni, która jest przy Penelopy - wskazuje pomysłodawca projektu za 60 tys. złotych.

Jeśli ocena urzędników wypadnie pomyślnie, wówczas o losie monitoringu zadecydują mieszkańcy w czerwcowym głosowaniu nad budżetem obywatelskim dzielnicy na 2024 rok.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

"Dochodzi do scen obscenicznych"

Według pomysłodawcy we wskazanym miejscu często dochodzi do sytuacji niebezpiecznych, którym towarzyszą groźby czy nawet... gorszące zachowania.

- Jest to teren niemonitorowany, a jedna z posesji jest niezamieszkała. Miejsce to jest więc często wykorzystywane przez osoby niekulturalne, które szukają wrażeń i często prowokują mieszkańców czy inne osoby, które zwracają uwagę na takie niekulturalne i niebezpieczne zachowanie. Dochodzi do scen obscenicznych, gróźb wobec mieszkańców, zastraszania, a nawet ekshibicjonizmu. Nagminnym problemem tego miejsca jest też jego zaśmiecanie. Zdarzają się również akty wandalizmu, jak niszczone płoty pobliskich nieruchomości, graffiti, przebijane opony parkujących tam aut - opisuje mieszkaniec Zacisza.

(db)

.
 

Komentarze (2)

# wkurzony

07.03.2023 12:10

patrole pewnie tez sie tam nie zapuszczają, bo nie bedą sami ryzykować.

# Mieczysław z Antygony

18.03.2023 22:44

Zaproście tam Rafała T. On Wam POmoze ! :)))
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA