REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

sport

 

W tym roku nie będzie lodowiska na Strumykowej. Ceny prądu pogrążyły BOS

  15 listopada 2022

W tym roku nie będzie lodowiska na Strumykowej. Ceny prądu pogrążyły BOS
W ubiegłym roku lodowisko na Nowodworach wystartowało 5 grudnia, źródło: BOS

W sezonie zimowym 2022/2023 mieszkańcy Białołęki będą musieli obejść się bez lodowiska - przynajmniej tego organizowanego tradycyjnie przy Strumykowej na Nowodworach. Poprosiliśmy Białołęcki Ośrodek Sportu o wyjaśnienie, dlaczego postanowił zrezygnować z tak ważnej zimowej atrakcji.

REKLAMA

W ubiegłym roku lodowisko na Nowodworach wystartowało 5 grudnia, a na inaugurację ślizgawki mieszkańcy wzięli udział w silent disco. Tym razem powtórki z rozrywki nie będzie. Lodowisko przegrało z wysokimi cenami prądu, inflacją, globalnym ociepleniem i...

przestarzałą technologią.

Białołęka bez lodowiska

- Decyzja o rezygnacji z lodowiska przy ul. Strumykowej 21 podyktowana jest w głównej mierze kwestią efektywności energetycznej - przekazał nam Białołęcki Ośrodek Sportu. - W związku z kryzysem energetycznym, zgodnie z wytycznymi m.st. Warszawy, staramy się ograniczyć zużycie energii na swoich obiektach. Dotowane przez miasto lodowisko w swojej naturze jest nie tylko energochłonne, ale również rokrocznie generuje niewspółmierne do zysków koszty utrzymania. Na nierentowność lodowiska wpływa również brak zadaszenia, które powoduje dodatkowe straty podczas mrożenia, a także opady deszczu, w czasie których obiekt nie funkcjonuje. Sam agregat mrożący jest z kolei przestarzały technologicznie i wymaga modernizacji.

Nowodworskie lodowisko było w ubiegłym sezonie nierentowane mimo opłat przyjmowanych od mieszkańców. Bilet normalny kosztował 10 zł, ulgowy 8 zł, a wypożyczenie łyżew i kasku łącznie 12 zł. Taki cennik nie pozwalał nawet utrzymać ślizgawki, ale ceny i tak krytykowano jako wysokie.

Najbliższe czynne lodowiska

Mieszkańcy Białołęki będą mogli korzystać z dwóch lodowisk znajdujących się na sąsiednim Bródnie. Jedno znajdziemy w Ośrodku Sportu Rekreacji Targówek przy Łabiszyńskiej (obok Trasy Toruńskiej), drugie - na stawie parku Bródnowskiego. Ślizgawka OSiR już działa. Z kolei lodowisko w parku powinno ruszyć 1 grudnia.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (5)

# Danka M

15.11.2022 21:04

Kocham Białołęke

# Tyghy

16.11.2022 10:58

8 zł to dużo? To ile niby taki bilet ma kosztować? Przypominam że kostka masła kosztuje prawie 10 zł.

# MLe

16.11.2022 13:09

Najbliższy czynny taras widokowy we Wrocławiu.

REKLAMA

# Lumpert

16.11.2022 13:16

BOS musi oszczędzać, bo brakuje mu na prąd, ale np. OSiR na Targówku MUSI wydać pieniądze i zrobić darmowe wejściówki, bo lodowisko jest z Budżetu Obywatelskego. Taki paradoks

# nowodworczyk

22.11.2022 00:04

To może zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na zakup balona na lodowisko? To znacznie lepszy sposób na oszczędności w kolejnych latach niż zwykłe zadaszenie. Izoluje, chroni przed deszczem.
A może pobliska parafia się dorzuci? Tak tylko pytam.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA