Wawer

różne »

W sumie sześć medali

11 września 2009

Jak nas poinformował Andrzej Wojda, dyrektor sportowy Europejskiej Unii Sumo, a zarazem radny naszej dzielnicy, w Renens w Szwajcarii w dniach 20-23 sierpnia, gdzie startowało 17 reprezentacji narodowych, reprezentanci UKS Fuks odnieśli wspaniały sukces i wrócili z Mistrzostw Europy z pięcioma medalami.

W grupie seniorek Ewelina Pruszko zdobyła w kategorii do 65 kg brązowy medal, w grupie młodzieżowców do 21 lat Michał Luto zdobył srebro, w grupie kadetów do 16 lat w kategorii do 85 kg Tomasz Wojda zdobył srebrny, a jego brat bliźniak Paweł Wojda brązowy oraz Marcin Luto w kategorii do 95 kg srebrny medal.

Nie zawiódł również ubiegłoroczny brązowy medalista mistrzostw świata junio-rów Bartłomiej Struss z UKS Marysin, który na tych mistrzostwach w kategorii +95 kg zdobył brązowy medal.

Sześciu reprezentantów Wawra i sześć medali! Brawo i gratulacje dla trenera Andrzeja Wojdy z UKS Fuks przy Gimnazjum nr 101 w Falenicy oraz dla Leszka Blautenberga, trenera UKS Marysin przy Gimnazjum nr 105.

Jak się dowiedzieliśmy, wszyscy nasi medaliści wystąpią 17 października br. w międzynarodowym turnieju Poland Sumo Open - World Cup, który z udziałem wielu reprezentacji narodowych, w tym i Japonii, odbędzie się w nowej hali sportowej przy ul. Poezji 5. Przypominamy, że powyższy turniej jest próbą generalną przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata seniorów i juniorów w sumo, które również zostaną przeprowadzone w hali sportowej w Falenicy.