REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

kronika policyjna

 

W pożarze na Zaciszu zginął człowiek. Policja szuka podpalacza

  27 października 2022

W pożarze na Zaciszu zginął człowiek. Policja szuka podpalacza
źródło: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie i KRP VI

19 września nad ranem w pustostanie przy ul. Łodygowej 26 na Zaciszu wybuchł pożar. W jego wyniku dwie osoby zostały poparzone, a jedna w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Jak się potem okazało - zmarła. Policjanci z Targówka szukają prawdopodobnego współsprawcy podpalenia i publikują jego zdjęcie z monitoringu.

REKLAMA

Z naszych ustaleń wynika, że w opuszczonym biurowcu przy ul. Łodygowej na Zaciszu bezdomni pili alkohol. W trakcie libacji doszło do pożaru, który miał tragicznie skutki.

Libacja zakończona tragedią

19 września tuż po godz. 9:00 pomieszczenie na parterze, w którym przebywali bezdomni, ogarnęły płomienie. Strażacy, wyciągnęli z płonącego budynku trzy osoby, kobietę i dwóch mężczyzn. Zostali oni przewiezieni do szpitala. Mężczyzna z rozległymi poparzeniami był w stanie ciężkim. Kobieta została na obserwacji w szpitalu. Natomiast drugi mężczyzna po opatrzeniu ran, od razu wyszedł ze szpitala.

- W wyniku tego zdarzenia jedna z osób doznała licznych poparzeń ciała, co w następstwie skutkowało jej śmiercią - informuje komisarz Paulina Onyszko. Policjanci zatrzymali jednego z mężczyzn w celu przesłuchania w charakterze świadka. Tuż po zdarzeniu był jednak nietrzeźwy, alkomat wykazał 1,5 promila. Okazało się, że był to bezdomny, który koczował ze zmarłym w pustostanie przy ul. Łodygowej. - Został zatrzymany i usłyszał zarzut w prokuraturze - powiedziała nam komisarz Onyszko. Z naszych ustaleń wynika, że zarzut dotyczy zabójstwa, za które grozi dożywocie.

Podejrzany o podpalenie?

Na razie nie wiadomo, co dokładnie zaszło tamtego feralnego dnia i jak doszło do pożaru. Jest sporo niejasności i śledczy badają wszystkie okoliczność. Policja opublikowała wizerunek drugiego mężczyzny, który może mieć bezpośredni związek z podpaleniem. Jest w miarę młody i dobrze zbudowany, z brodą lub dość dużym zarostem. Włosy przystrzyżone krótko, ciemny blondyn. Tego dnia ubrany był w bluzę dresową w kolorach granatu, czerni i bieli. Miał na sobie porwane szare spodnie i biało-czerwone trampki lub adidasy.

Szukają mężczyzny ze zdjęć

- Jeśli ktoś może pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, którego zdjęcia publikujemy, proszony jest o kontakt z policjantami z komendy przy ul. Jagiellońskiej 51 - apeluje komisarz Onyszko. Każda osoba, która posiada jakiekolwiek informacje na temat mężczyzny może też zadzwonić pod numer 47 723-75-56, 47 723-83-29, 47 723-84-29, powołując się na numer sprawy KR-I-1386/22. Informacje można też przesyłać pod adresami e-mail: krp6.wk@ksp.policja.gov.pl lub dyzurny.krp6@ksp.policja.gov.pl. Policja gwarantuje anonimowość.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze (1)

# ADede

27.10.2022 12:08

Wygląda jak typowy przedstawiciel Targówka. Pewnie zaraz go znajdą i dostanie kilka lat za kratami. Jednego chwasta na ulicach mniej.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA