REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Rozbudowa Domu Kultury "Zacisze" coraz bliżej. "Szklana góra" pozostała niespełnionym marzeniem

  28 października 2022

alt='Rozbudowa Domu Kultury "Zacisze" coraz bliżej. "Szklana góra" pozostała niespełnionym marzeniem'
źródło: LWS Architekci Sp. z o.o.

Aż 9 firm jest zainteresowanych rozbudową Domu Kultury "Zacisze" . - Długo wyczekiwany, budzący nadzieje i wizualizujący marzenia - przekonują pracownicy domu kultury. Co się w nim zmieni i co z projektem "szklanej góry", o której mówi się od lat?

REKLAMA

- Dobra wiadomość przychodzi w momencie, kiedy Dom Kultury "Zacisze" obchodzi 55-lecie pięknej przygody z kulturą - napisali na Facebooku pracownicy ośrodka przy ul. Blokowej 1. Niedawno otwarto 9 kopert z ofertami firm, które zgłosiły się do przetargu na rozbudowę budynku. Jakie doświadczenie ma nowy dyrektor DK Zacisze? Urząd: "To prywatne dane" Jakie doświadczenie ma nowy dyrektor DK Zacisze? Urząd: "To prywatne dane"
Urząd dzielnicy odmówił mieszkańcowi ujawnienia, jakimi atutami pochwalił się Rafał Dworacki podczas konkursu na stanowisko utrzymywane z pieniędzy podatników.

Wokalistka z Domu Kultury Zacisze wygrała "Szansę na sukces". W nagrodę zaśpiewała z Edytą Górniak Wokalistka z Domu Kultury Zacisze wygrała "Szansę na sukces"
Wyjątkową interpretacją utworu "To nie ja" nastoletnia wokalistka, na co dzień śpiewająca w Domu Kultury na Zaciszu, wygrała odcinek "Szansy na sukces" z przebojami Edyty Górniak. Pola Deptuła to wokalistka o dużym potencjale. Czy ma szansę pójść drogą chociażby Justyny Steczkowskiej, Katarzyny Cerekwickiej czy Darii Zawiałow, które kiedyś wygrały ten program?
Cenowy wachlarz zaczyna się od 12,4 do nawet 18 mln zł! W budżecie jest 12,6 mln zł na rozbudowę, więc wydaje się, że na dniach umowa powinna zostać podpisana.

Szklanej góry nie będzie

"Szklana góra" to nazwa przeszklonego pomieszczenia, które miało zostać dobudowane na górce obok domu kultury. To jeden z odważniejszych projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego w naszej dzielnicy. Miała być zrealizowana w 2017 roku i kosztować 400 tys. zł. - Przetarg ogłoszony przez urząd dzielnicy nie wyłonił firmy, która zrealizowałaby projekt - przypomina Marzena Szychułda z Domu Kultury "Zacisze".

Kolejnym etapem było ogłoszenie przez urząd konkursu na opracowanie koncepcji projektowej całego budynku i w ten sposób po "szklanej górze" zostało już tylko wspomnienie.

Zapraszamy na zakupy

Co powstanie wokół?

Główne wejście do rozbudowanego obiektu ma być zlokalizowane od strony ulicy Radzymińskiej. Od południa budynek "otworzy się" na otaczającą zieleń. Przewidziano tam miejsce na scenę zewnętrzną, do organizacji imprez plenerowych. Wzdłuż ul. Radzymińskiej przewidziano rozbudowę parkingu naziemnego. Na terenie działki pojawi się 19 nowych miejsc parkingowych, co razem z istniejącymi stanowiskami oraz miejscami w zatoce wzdłuż ul. Bogumińskiej, da łącznie 49 miejsc parkingowych. Trzy z nich będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz pojawią się: altanka śmietnikowa, ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Co ważne, rozbudowa budynku nie spowoduje konieczności usunięcia wartościowego drzewostanu.

REKLAMA

Jaki będzie nowy Dom Kultury "Zacisze"?

Na parterze budynku, przy głównym wejściu, znajdzie się hol, szatnia, kasa z informacją, bufet z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz oraz sala widowiskowa wraz z zapleczem. Powstanie również kawiarnia z możliwością funkcjonowania poza wyznaczonymi godzinami pracy budynku. Da to szansę stworzenia miejsca spotkań integrującego mieszkańców. W miejscu połączenia z istniejącym budynkiem zlokalizowano miejsce aktywności lokalnej z własnym aneksem kuchennym i toaletą. Na pierwszym piętrze będzie sala wystaw, cztery pokoje biurowe z sekretariatem, wyjście na poziom piętra z sali widowiskowej, pokój oświetleniowca oraz akustyka i dwie garderoby.

Na drugim piętrze zaprojektowano salę wokalną, studio nagrań, salę muzyczną, salę muzyczną do zajęć ruchowych (np. balet), pokój socjalny, pokój biurowy oraz dwie pracownie.

REKLAMA

Taras na dachu

Na części dachu powstanie taras, który będzie mógł być wykorzystywany jako przestrzeń do organizowania zajęć oraz występów plenerowych. Może też pełnić funkcję edukacyjną, bo na ścianach mogą zostać zawieszone budki lęgowe dla ptaków i owadów. Po rozbudowie, w domu kultury w jednym czasie będzie mogło przebywać do 230 osób. Sama widownia sali widowiskowej ma pomieścić 203 gości. Elewacja obiektu ma być połączeniem granitowej cegły, drewna i szkła.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe