REKLAMA

Białołęka

środowisko »

 

Wojna z uczniami na Tarchominie. "Depczą trawnik, wchodzą na drzewo"

  11 kwietnia 2023

alt='Wojna z uczniami na Tarchominie. "Depczą trawnik, wchodzą na drzewo"'
zdjęcia czytelniczki

Jedna z mieszkanek Tarchomina postanowiła wypowiedzieć prywatną wojnę uczniom z podstawówki imienia - nomen omen - Przyjaciół Ziemi, którzy rozdeptują trawnik oraz wchodzą na drzewo i skaczą z niego. Dyrekcja szkoły ubolewa nad postawą dzieci.

REKLAMA

Mieszkanka już od wielu tygodni z przykrością obserwuje młodych chłopców, jak wchodzą na drzewo i skaczą po gałęziach.

Dzieci opluły drzwi

Do tej pory zwracała im tylko uwagę i groziła, że zgłosi sprawę do prasy i straży miejskiej. Młodzi jednak niewiele sobie z tego robili. Parkowe altany zostaną zlikwidowane? 1:0 dla źle wychowanej młodzieży Nie ma sposobu na "dzisiejszą młodzież"?
Mieszkańcom osiedla przy ul. Skarbka z Gór zaczynają przeszkadzać altany, które wciąż demolowane są przez "trudną młodzież". Dlatego oczekują od władz dzielnicy już nie stałego dozoru i monitoringu, lecz ich całkowitego usunięcia. Czy do tego dojdzie?
Miarka się przebrała, kiedy konflikt przybrał na sile.

- Dzisiaj około 16:30, uczniowie tutejszej szkoły wdrapali się na drzewo koło bilboardu przy Porajów 5 - napisała do dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 314 mieszkanka.

Jak dodała, uczniowie czekają na autobus 518 lub 211 jadący w głąb osiedla. Zapewne wówczas się nudzą i wchodzą na pobliskie drzewo. "Proceder" ten trwa już od kilku miesięcy. Na uwagi i prośby mieszkańców młodzieńcy reagowali zazwyczaj śmiechem i żartami. Aż w końcu...

- Zobaczyli, że robię zdjęcia. Miesiąc temu na klatce schodowej były zakładane liczniki gazu, więc nie było domofonu. Kilkoro dzieci wpadło na klatkę, zapukało do drzwi i opluło mi drzwi. Oczywiście szybko uciekli - relacjonuje w mailu do dyrekcji mieszkanka.

Kup bilet

Dyrekcja: "Bardzo mi przykro"

- Nie wiem, co ja mam zrobić - zastanawia się. - Dbam o drzewka koło mojej klatki i o trawę. Niestety koło bilbordu średnio dziennie depcze trawę kilkoro uczniów - dodaje.

- Bardzo mi przykro, że uczniowie zachowują się inaczej pod opieką szkoły i inaczej, jak już opuszczą jej mury. Zapewniam, że zajęcia dotyczące poszanowania zieleni są prowadzone systematycznie dla poszczególnych poziomów klas. Zapewniam też, że dalej poprzez nasze oddziaływania pedagogiczne będziemy kształtować u naszych uczniów właściwe postawy i umiejętności kulturalnego zachowania - odpisała mieszkance Tarchomina dyrektorka szkoły Iwona Turowska.

- Pamiętam jak byłem dzieckiem, to wówczas wszyscy wchodzili dla zabawy na drzewa i skakali po gałęziach. Jabłoń, którą kiedyś niezwykle często maltretowaliśmy swoimi zabawami, po dziś dzień na osiedlu stoi cała i zdrowa. To nie dzieci stanowią zagrożenie dla drzew, tylko deweloperzy - uważa jeden z mieszkańców.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (24)

# nnn

11.04.2023 16:14

Wojna? Może tylko "operacja specjalna"

# Haha

11.04.2023 18:09

Przecież to tylko bezstresowo wychowane dzieciaczki z grodzonych prestiżowych osiedli mieszkańców ekskluzywnej Białołęki.

# ToSt

12.04.2023 12:34

Dzięki ogrodzeniom, dziki nie biegają po klatkach schodowych.

REKLAMA

# Mokotów

12.04.2023 12:38

U mnie tak depczą trawniki miłośnicy psów i przy okazji zapominają zabrać kupek po swoich pupilach

# Wredny Kocur

12.04.2023 13:07

Znałem takiego miłośnika wspinaczki drzewnej na Shroegera z dobre 35 lat temu. W momencie jak zleciał z brzozy, z wysokości 2 piętra waląc głową o kant betonowego murka, to zawartość czaszki wylądowała na chodniku obok. Tu drzewko niziutkie ale jak pod odpowiednim kątem któryś trzepnie o tą podstawę billboardu, to może się oduczy. To tylko pierwotne instynkty - w koronach drzew mniej drapieżników. Dobrze mieć kontakt ze swoją bardziej animalistyczną stroną. ;)

# Kej Kej

12.04.2023 15:11

A może by tak pod osłoną nocy podciąć te gałęzie? Konary odrosną mocniejsze i zdrowsze. Jest nadzieja, że młodzieńcy także.

REKLAMA

# 12345

12.04.2023 15:58

Ojej jakie problemy dzieci chodzą po trawie i drzewach.....

# nnn

12.04.2023 19:38

Chyba ktoś im kazał spadać na drzewo.

# Ojciec

12.04.2023 19:51

Proces wytoczć babie za upublicznianie wizerunku. Drzewo jest po to żeby na niego wchodzic

REKLAMA

# Podeściak

12.04.2023 19:59

#Haha napisał(a) 11.04.2023 18:09
Przecież to tylko bezstresowo wychowane dzieciaczki z grodzonych prestiżowych osiedli mieszkańców ekskluzywnej Białołęki.

Co to jest bezstresowe wychowanie?

# Nienawidzę bachorów

13.04.2023 06:20

#Ojciec napisał(a) 12.04.2023 19:51
Proces wytoczć babie za upublicznianie wizerunku. Drzewo jest po to żeby na niego wchodzic
W takim razie dziecko jest po to, żeby je być kablem od żelazka

# Habmar

13.04.2023 06:34

Rozumiem pija piwo i palą trawke oraz zaczepiaja ludzi starszych zdaniem kopsnij na szluga ...a oni depcza trawnik i wchodza na drzewo to jest prawdziwa tragedia..trawnik wyrosnie nowy a drzewo to przeżyje Trzaskowski wycial kilka tysiecy w Warszawie ....to jest problem

REKLAMA

# nela22

13.04.2023 06:38

Rozumiem złość tej pani, ale zgadzam się z opinią, że wina leży po stronie deweloperów. Bezmyślnie wycinają wszystko co się da, nie licząc się z mieszkańcami okolic, zostawiają dwa drzewa na krzyż, a potem ludzie żyją w dżungli bloków chcąc ratować to, co jeszcze ocalało. PKP po "konsultacjach spolecznych" za chwilę wytnie 200 ha lasów Jabłonowskich ( już wycięli około 10 ha), żeby przyśpieszyć pociąg z Warszawy do Gdyni o 10 minut. Niszczą przyrodę bez oglądania się na ludzi ani zwierzęta. Przetargi mają ustawione, a konsultacje społeczne odbywają się tylko po to, żeby mogli powiedzieć, że się odbyły. Chodzi przecież o to, żeby z projektu wycisnąć tyle kasy ile się da. To zakała tych czasów.
Zastanawiam się czy są w Polsce deweloperzy, którzy potrafią jeszcze zrobić coś "z głową". Czy resztka myślących jest tylko w Skandynawii ?

# Bez sensu

13.04.2023 09:18

A jak dzieciaki piją %i pala różne rzeczy na boiskach to jest dobrze? A po trawie jak chodzą to już źle? A jak pies zostawi kupę na trawie to dobrze? A co wyprawiają na boiskach jak się wydzierają piją i pala to już dobrze? Tylko po trawie to źle?!

# Nie dla bialomeki

13.04.2023 09:22

Niech łażą mniej będzie wydzierało się na boisku. Mamuśki ich stamtąd potrafią wysłać na różne boiska, ale jak już tam po trawie u siebie chodzą to wielka tragedia. Trzeba WYPISYWAĆ ZE Tragedia, niech się zajmą bo dzieciaki po trawie chodzą, chore! A teraz jak drą się ile wejdzie na boisku to dobrze! Bez kultury wychowanie, klniecie!

REKLAMA

# Idiotyczne to jest

13.04.2023 09:24

Pod blokiem u siebie jak po trawie chodzą to źle, ale jak idą gdzie indziej wydzierają się ile wlezie to już dobrze bo ich własne mamuśki nie słyszą! Boże jak jaka tragedia dzieci chodzą po trawie!!! Ale jak buzię drą ile wlezie całym dniami gdzie to dobrze!

# Niech łażą tam po drzewach

13.04.2023 13:39

Lepiej niech krzyczą komuś pod oknami! Oby mamuska swoich bombelkow nie słyszała. Mamuśki stamtąd takie są, wysyłają swoje bombelki na inne osiedla i tam się drą, ale pod oknem mamuśki owe bombelki po trawie chodzić nie mogą!

# Xyz

13.04.2023 21:38

To naprawdę straszne. Dzieci zawsze potrzebowały odrobiny swobody i dużo aktywności . Proponuje autorom wymyśleć formę aktywności dla młodzieży, bo jak widzę Urząd Miasta wspiera się tylko seniorów .Niestety rodzice czasem muszą pracować, warto pomyśleć o zajeciach między pokoleniowych.

# Ixi

14.04.2023 09:12

Ej, ale wy tak na serio z tym artykułem? I co poniektórymi komentarzami? Widzicie coś złego w tym że dzieciaki biegają po trawie i wchodzą na drzewo?
Współczuję wam i waszym dzieciom.

# Kmikol

15.04.2023 08:05

Dzieciaki depczą trawniki, to warto zobaczyć co z trawnikami wyprawiają dziki. Służby dopuściły do niekontrolowanego rozmnożenia tych zwierzaków, a one niszczą wszystko dookoła. Dawniej dzików tu nie było, to sprawa ostarnich kilku lat. Ale urżędniki nic nie robią, czekają, aż jakiś zarażony wścieklizną dzik kogoś poturbuje,
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe