REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Tramwaj na Głębockiej. Powstanie kilometrowy wiadukt
REKLAMA

Wiadukt tramwajowy powstanie w pobliżu istniejącej estakady Głębockiej.


Tramwaj na Głębockiej. Powstanie kilometrowy wiadukt

Przygotowania do budowy linii na Zieloną Białołękę wreszcie nabrały tempa. Tramwaje Warszawskie ogłosiły, że...

REKLAMA
Szybki tramwaj dla Białołęki i Bródna. "Nie traktujmy metra jak bożka"
Szybki tramwaj dla Białołęki i Bródna. "Nie traktujmy metra jak bożka" Metro na Zieloną Białołękę nigdy nie było wpisane do oficjalnych dokumentów inwestycyjnych, ale mieszkańcy wciąż o nim marzą.
czytaj

...rozpoczynają poszukiwanie firmy, która opracuje koncepcję nowego wiaduktu nad Trasą Toruńską (S8). Ułożenie torów na istniejącej estakadzie Głębockiej jest niemożliwe m.in. ze względów technicznych, więc powstanie kolejna, o długości aż kilometra. Dzięki niej tramwaje przejadą bezkolizyjnie zarówno nad Trasą Toruńską, jak i planowaną Trasą Olszynki Grochowskiej.


REKLAMA

Jak to będzie wyglądać?

- Po północnej stronie trasy, bezpośrednio przy rondzie Małej Brzozy, zaplanowaliśmy budowę węzła przesiadkowego z autobusów do tramwajów - informują Tramwaje Warszawskie. - Perony pętli autobusowej będą zbudowane jak najbliżej przystanku tramwajowego. Nieco dalej będzie miejsce na parking P+R, na którym będzie ponad 200 stanowisk postojowych dla samochodów oraz 300 dla rowerów.

Metro na Białołękę. Czarują czy oszukują?
Metro na Białołękę. Czarują czy oszukują? W roku wyborczym białołęccy samorządowcy zajmują się nawet sprawami godnymi filmu science-fiction klasy B.
czytaj
Trasa Bródno-Białołęka będzie mieć 6,5 km długości. Tramwaje odjadą z pętli, która powstanie w pobliżu podstawówki przy ul. Zaułek i ruszą na południe w rezerwie terenu pod Trasę Olszynki Grochowskiej, przejeżdżając między osiedlami Derby i Lewandów. Po kwadransie dotrą do stacji metra przy ratuszu Targówka, natomiast w pół godziny - do Dworca Wileńskiego.

- W pobliżu centrum handlowego czeka nas wycinka drzew, ale będzie ona zdecydowanie mniejsza, niż gdyby budować drugą jezdnię Głębockiej - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.


REKLAMA

Czas, start

Wybrana w przetargu firma będzie mieć pół roku na przygotowanie koncepcji wiaduktu. Projekt całej trasy ma być gotowy w roku 2021, a prace budowlane potrwają około dwóch lat. Wynika z tego, że przy pomyślnych wiatrach mieszkańcy Zielonej Białołęki przesiądą się z autobusów do tramwajów najwcześniej w 2023 roku. Prawdopodobnie w tym samym czasie będzie gotowa cała II linia metra, łącznie ze stacjami na Bródnie.

(dg)


  • Poleć
  • Polub Tu Białołęka
  • Udostępnij





15.04.2018 22:27 Biało-ruś
Bardzo dobry pomysł! Nie może być metra to niech będzie tramwaj.
Super, to bardzo dobra informacja.
Oczywiście zraz będzie pare narzekających ale ja uważam, że mocno przyśpieszy czas przejazdu do centrum Warszawy.
16.04.2018 10:59 #Tomek S
"Przygotowania do budowy linii na Zieloną Białołękę wreszcie nabrały tempa."
"Projekt całej trasy ma być gotowy w roku 2021, a prace budowlane potrwają około dwóch lat."

Czyżby?
Biorąc pod uwagę tempo w jakim została faktycznie ruszona przebudowa Głębockiej, to może za 10-15 lat pojedzie tramwaj ;)
16.04.2018 13:36 #IPN
Kiedyś w końcu rzeczywiście zbudują po latach kilkukilometrową linię tramwajową, a potem będą argumentować, tak jak robi to niejaki "dg", że ZB przez najbliżej 100 lat nie będzie miała metra, bo przecież poniesiono koszty na ten tramwaj (tak jak to ma miejsce w wypadku Tarchomina) I znajdą się jeszcze takie głuptaki, które nie ogarniając tej kwestii będą głosić, jaki to niesamowity sukces.
17.04.2018 13:23 #gra
Jeszcze nie ruszyli a już podają opóźnienie oddania! Rekord... Miał być 2022 - tak mówili żeby zamknąć buzie mieszkńców, którzy dopominali się metra.Ehh..
17.04.2018 20:10 #mtirala
ZDM na pewno przekieruje do "węzła przesiadkowego Małej Brzozy" kursującą obecnie co 5 minut linię autobusową z Marek do stacji metra Wileńska. Zapewne stanie się to samo z liniami z Zielonki, Kobyłki, Wołomina, Radzymina, Wyszkowa. Żeby obsłużyć olbrzymi ruch pasażerski tramwaj ten będzie musiał kursować co 5 minut. Tramwaje będą zapełnione po sufit do stacji metra Kondratowicza, a później kompletnie puste - mało kto będzie jechał dalej tramwajem, jesli metrem będzie znacznie szybciej.

Lepiej od razu zaplanować zawrotkę przy stacji Kondratowicza.

Widzę te nawoływania "nie narzekać", ale uważam, że to wszystko razem jest mało sensowne. Poniesiemy koszt budowy 1km wiaduktu(!), zbudujemy linię tramwajową, która od Kondratowicza będzie wozić powietrze (pamiętajmy - tramwaje co 5 minut). Jedynym argumentem jaki słyszę za tym rozwiązaniem -vide ostatni artykuł o metrze Pana / Pani dg, to "nie da się inaczej / nie jesteśmy w stanie zrobić tego rozsądnie". To są argumenty przedstawicieli PO rządzących w W-wie, wystraszonych kiełbasą(?) wyborczą PiSu, który jakoby obiecuje zmiany trasy metra.

Oczywiście "jakieś" połączenie do stacji Kondratowicza jest lepsze od żadnego, ale po to w cywilizowanych krajach toczy się debaty, żeby dojść do optymalnego rozwiązania, a nie bylejakiego. Zamiast debat, mamy skrycie prowadzoną kampanię wyborczą. PO (w W-wie) umie już tylko bronić swoich głupich pomysów, PiS ... wiadomo co potrafi. Dlatego zagłosuję na Miasto Jest Nasze, albo podobnych "antysystemowców" (w wyborach samorządowych oczywiście). Do czego i namawiam mieszkańców ZB. Pokażmy PO (i PiS) czerwoną kartkę wyborczą.
17.04.2018 22:18 #IPN
Obecnie tramwaj nr 2 uzupelniony 17 kursuje w szczycie po Tarchominie co 2 minuty. I jest wypełnieniony po sufit, mimo że składy są bydlece, bez miejsc siedzących prawie. Dlatego szacunek, że tramwaj z ZB obsłuży tak wielki ruch jeżdżąc co 5 minut jest chyba oczywista pomyłką... Jeśli chodzi o resztę to zgoda, z tym, że ja prędzej skuszę się na kiełbasę wyborczą PiS. Styl mają kiepski, ale parę obietnic jednak dotrzymali. PIS nie PiS, najważniejsze, by przegnac oszustów i niedojdy z PO.
18.04.2018 08:59 #z ZB
#Tomek S napisał(a) 16.04.2018 10:59

"Przygotowania do budowy linii na Zieloną Białołękę wreszcie nabrały tempa."
"Projekt całej trasy ma być gotowy w roku 2021, a prace budowlane potrwają około dwóch lat."

Czyżby?
Biorąc pod uwagę tempo w jakim została faktycznie ruszona przebudowa Głębockiej, to może za 10-15 lat pojedzie tramwaj ;)
Terminy to bajki. Wczesniej mowili 2022 teraz 2023 i myślą że nikt nie zauważy. Za 10 lat ten tramwaj nie powstanie

Głębocka miała być w 2016 roku gotowa jak Roszak obiecywał. Rysownik mapek od 7 boleści, czego on nie obiecał, metra, tramwaju

PO jest skończona na Zielonej Białołęce. Tyle lat i tyle obietnic a wszystko leży. Głębocka ledwo ruszona, Lewandów, Kąty, Zdziarska ruina, z Siecznej znowu zabrali pieniądze, szkoły opóźnione, szkoda mówić dalej
19.04.2018 16:35 #Mrowka
Metro tu powinno byc a nie na brudnie gdzie jest i tak dobra komunikacja
22.04.2018 14:54 #agama
#mtirala napisał(a) 17.04.2018 20:10

(...) Dlatego zagłosuję na Miasto Jest Nasze, albo podobnych "antysystemowców" (w wyborach samorządowych oczywiście). Do czego i namawiam mieszkańców ZB. Pokażmy PO (i PiS) czerwoną kartkę wyborczą.
A potem do pracy będę chodzić pieszo, dzieci do przedszkola odwiozę rowerem z przyczepką, a na większe zakupy... hmm chyba tylko furmanką!
POPIS ma swoje za uszami, ale głosowanie na "antysystemowców" to zmiana siekierki na kijek.
22.04.2018 19:48 #IPN
Jaki POPIS? Co to za oszukańczy zabieg? BIAŁOŁĘKA I WARSZAWA od 12 lat są rządzone przez PO! Proszę nie próbować przyklejac syfu jaki się ciągnie za P0 do PiS lub innej partii. Jak się nawarzylo piwa, to trzeba je wypić drogie PO.
REKLAMA
24.06.2018 22:37 #LG3
Warszawą i dzielnicą Białołęka od kilkunastu lat rządzi PO, to po pierwsze i to oni odpowiadają za to, że się nie daje nic zrobić, nie dało i zapewne nie da. W obietnice PIS to ja także nie wierzę, Patryk Jaki obiecuje co kilka dni nowe inwestycje, na Ursynowie zrobi tunel, zamontuje filtry, przy Krasińskiego most, jednym tramwaj, drugim metro. Jak się policzy wszystko to się okaże.... Choć PIS akurat za pożyczone ze spłatą przez 100 lat, ale może chcieć wybudować.
Po drugie, nie cieszyłbym się z tramwaju tak bardzo, bo to przestarzały środek transportu, dość głośny, powolny przy dużych odległościach i komplikujący komunikację torowiskami. Inwestycje planowane są za jakieś x lat, kiedy w Chinach będą pociągi pędzić 400km/h a my układamy nasze torowiska, żeby toczyć się max 50km/h. Białołęka potrzebuje metra ! I tylko metro ma sens dla tak odległych dzielnic. Wsiadacie do pociągu i jesteście za 25 minut w centrum. Tymczasem tym tramwajem przez te 30 minut dojedziecie na Targówek czy Bródno. Oczywiście metro to dużo większe koszty, wiem. Ale to jak robić remont tanio co rok, zamiast raz a porządnie na wiele lat.
I trzecia uwaga: tramwaj na Tarchomin jest lepszy niż autobus, ale gdyby metro nie miało stacji końcowej na Młocinach, tylko gdzieś na Nowodworach, dopiero miałoby sens dla mieszkańców Tarchomina. Tramwaj jest dość wolny, trzeba się przesiadać, nie mówiąc już o tym jak skomplikował układ komunikacyjny, szczególnie w okolicy Światowida.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcej



REKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA