To już pewne. Dwie tężnie dla Białołęki
12 lipca 2018
Mieszkańcy zdecydowali. W przyszłym roku w naszej dzielnicy powstaną inhalatoria solankowe, podobne do tego na praskim pl. Hallera.
Swoje tężnie mają już Marysin Wawerski i Nowa Praga, teraz będą mieć także Tarchomin i Olesin. Oba zgłoszone przez mieszkańców pomysły zdobyły odpowiednio duże poparcie wśród sąsiadów i będą realizowane z budżetu partycypacyjnego. Frekwencja na Białołęce była w tegorocznym głosowaniu niższa (7,6%), niż w ubiegłym roku (9%), ale.
Kiedy wodny plac zabaw? Dzieci nie mogą się doczekać
Będzie to największa atrakcja dla dzieci w naszej dzielnicy.
.. najwyższa w Warszawie. W skali całego miasta budżet partycypacyjny znów poniósł spektakularną klapę. Ponownie głosowało tylko kilka procent warszawiaków - tym razem było to niespełna 90 tys. osób, z czego 11% to dzieci i młodzież.
Tężnia dla Olesina...
Robert Kamionowski starał się o budowę tężni już rok temu, ale bezskutecznie. Zarówno preferowana (Bociani Zakątek), jak i rezerwowa (park Magiczna) lokalizacja zostały odrzucone przez urzędników z powodów formalnych. Tym razem postawił na okolice pętli autobusowej Olesin i udało się zebrać ponad 670 głosów poparcia. Budowa ma kosztować 359 tys. zł.
- Miejsca są łatwo dostępne z ulicy, a jednocześnie nie są tłoczne i położone blisko leśnych terenów rekreacyjnych - uzasadniał Robert Kamionowski. - Lokalizacja obok lasu, w pobliżu budowanego terenu rekreacyjnego przy ul. Ostoja, stworzy miejsce odpoczynku i przystanek dla wędrujących, biegających i rowerzystów.
...i dla Tarchomina
- Choć zdawałoby się, że są lepsze miejsca dla takiej inwestycji, to jednak nikt nie zgłosił tężni na Tarchominie czy Nowodworach - tak w styczniu ubiegłego roku komentowaliśmy pomysł tężni przy Ruskowym Brodzie.
I prawdopodobnie zachęciliśmy do działania administratorów grupy facebookowej "Białołęka - platforma sąsiedzka", którzy zgłosili inhalatorium w parku Picassa, obok Białołęckiego Ośrodka Kultury. Anna Dragan-Babraj i Piotr Babraj wybrali to miejsce ze względu na bliskość bloków, sąsiedztwo istniejących atrakcji oraz dobry dojazd tramwajem czy autobusem. Budowa w parku Picassa to koszt 320 tys. zł.
- Budując tu małą tężnię solankową możemy stworzyć unikatowe miejsce, które zintegruje mieszkańców, poprawi jakość zdrowia i życia - piszą pomysłodawcy.
Tężnia w parku Picassa zdobyła 1330 głosów. Zgodnie z regulaminem budżetu partycypacyjnego wszystkie projekty wybrane w tym roku powinny zostać zrealizowane do końca grudnia 2019.
(dg)
.