REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Targówek czeka na ogólnodostępny kort tenisowy. Czy w końcu się uda?

  29 czerwca 2022

Targówek czeka na ogólnodostępny kort tenisowy. Czy w końcu się uda?
źródło: Polski Związek Tenisowy

Czy młodzież z Targówka ma szansę podążać śladem naszych tenisowych gwiazd - Igi Świątek i Huberta Hurkacza? Okazuje się, że nie bardzo. Z prostego powodu - brakuje infrastruktury do gry w tenisa. Naprzeciw młodym pasjonatom tego sportu po raz kolejny wychodzi budżet obywatelski. Czy tym razem się uda?

REKLAMA

To pytanie zostało przez nas zadane ponad rok temu. Wówczas Norbert Zieliński w ramach budżetu obywatelskiego zaproponował wybudowanie publicznego kortu tenisowego o nawierzchni poliuretanowej wraz z piłkochwytami, który mógłby powstać na terenie Zespołu Szkół nr 34 im. Mieszka I przy ul.

Wysockiego 51. Kort miał być dostępny dla mieszkańców przez minimum 25 godzin tygodniowo w godzinach ustalonych z dyrekcją szkoły. Jego koszt został oszacowany na 350 tys. zł. Gdyby wówczas projekt zyskał akceptację mieszkańców, to pewnie już za kilka tygodni młodzież cieszyłaby się z gry.

REKLAMA

Nie ma kortów

- W ostatnich latach infrastruktura tenisowa na Targówku w zasadzie przestała istnieć. Z tego co kojarzę, to w naszej dzielnicy nie ma kortów, a przynajmniej takich z prawdziwego zdarzenia. Myślę, że cała Warszawa odczuwa ogromny deficyt takich obiektów. Sukcesy naszych mistrzyń Agnieszki Radwańskiej i Igi Świątek pobudzają wyobraźnię i młodzież zaczyna interesować się tym sportem. Mieliśmy kiedyś dwa korty na Łabiszyńskiej, jednak po tym, jak wybudowaliśmy pływalnię na miejscu tych kortów i parking, nie mamy już gdzie ich ulokować - przedstawił nam wówczas stan infrastruktury tenisowej na Targówku dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jacek Pużuk.

REKLAMA

Zaktualizowany ubiegłoroczny projekt

Norbert Zieliński nie odpuszcza i znów w tym samym miejscu proponuje kort z piłkochwytami, zaś do zaktualizowanego projektu z ubiegłego roku dorzuca oświetlenie obiektu. Koszt tym razem jest o 50 tys. zł wyższy. Czy warto?

- Mam świadomość, że od zgłoszenia projektu do jego realizacji jest długa droga. Najtrudniej jest wygrać głosowanie. Dzisiaj jego szanse są spore, bo dzięki sukcesom Agnieszki Radwańskiej, Igi Świątek i Huberta Hurkacza znacznie wzrosło zainteresowanie tenisem - mówi dyrektor Jacek Pużuk.

Kort byłby dostępny minimum 25 godzin tygodniowo dla mieszkańców, zaś w godzinach szkolnych służyłby uczniom. Głosowanie trwa do 30 czerwca na stronie urzędu miasta. Czy tym razem się uda? Jeśli tak, to budowa już w przyszłym roku.

(db)

.
 

Komentarze (1)

# Buncol

30.06.2022 09:38

Jest kort przy trockiej. Z fatalna nierówną asfaltową nawierzchnię ale to jedyny obiekt na Targówku gdzie można było poodbijać za darmo.
Zresztą teraz chyba ma właśnie remontowaną nawierzchnię bo od kilku tygodni jest zamknięty
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA