REKLAMA

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Zielony labirynt na Bródnie? Zdecydują mieszkańcy

  23 maja 2022

Zielony labirynt na Bródnie? Zdecydują mieszkańcy
źródło: bo.um.warszawa.pl

Jeden z mieszkańców zaproponował w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zielony labirynt na Bródnie. Urzędnicy nie widzą przeciwwskazań. Czy mieszkańcy na to zagłosują?

REKLAMA

Jak wyjaśnia Tomasz Wincenciak, celem projektu za 300 tys. zł jest stworzenie wieloletniego roślinnego labiryntu na wzór dwóch labiryntów: w pobliżu Budziszyna w Niemczech oraz w parku na Brochowie we Wrocławiu.

Zielony labirynt

Labirynty stają się coraz powszechniejsze. Co się zmieni na Chodeckiej? Duży remont rusza w czerwcu Duży remont Chodeckiej ruszy w czerwcu
Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na przebudowę ulicy na Bródnie. Zakres prac będzie bardzo duży.
Jednoroczne na polach kukurydzy powstają np. pod Kobierzycami koło Wrocławia i w sąsiednim Nieporęcie zad Zalewem Zegrzyńskim.

- Spacer po labiryncie to zabawa z pewną dozą adrenaliny. Po dłuższym marszu i kolejnym zakręcie człowiek natrafia na ścianę, więc musi zawracać. Labirynt to pewnego rodzaju łamigłówka, która wymaga zapamiętywania miejsc, w których się już było i zastanowienia, jak odnaleźć wyjście. To może być aktywne nie tylko dla nóg, ale i dla umysłu, spędzenie czasu wśród kolegów czy rodziny - przekonuje autor projektu.

Jako lokalizację dla nowej atrakcji podaje działkę o powierzchni ok. 1,5 tys. m2 w rejonie Krasnobrodzkiej, Chodeckiej i Rzepichy, w pobliżu pętli autobusowej na Podgrodziu.

Wstąp do księgarni

Czy powstanie?

Jak dodaje Tomasz Wincenciak, labirynt stwarza nieograniczone możliwości do organizacji różnego rodzaju konkursów i zajęć - wszystko zależy od inwencji organizatora. Koszt uwzględnia "techniczną" realizację projektu, usługę firmy ogrodniczej do końca roku kalendarzowego, koszt projektu sporządzonego przez architekta krajobrazu i wszelkiego typu oznaczenia. Projekt w kolejnych latach generuje koszty sprzątania i usług ogrodniczych, np. przycinanie krzewów, odżywki wzmacniające gęstość i intensywniejszy wzrost roślin.

Roczne wydatki zostały wyliczone na ok. 12 tys. zł. Urzędnicy dali zielone światło dla - nie tylko rekreacyjnej - ale też ekologicznej inwestycji. Wszystko zatem zależy od głosujących nad budżetem obywatelskim mieszkańców. Głosowanie od 15 do 30 czerwca.

(DB)

.
 

Komentarze (4)

# Kamil ooo

24.05.2022 21:34

Super!

# emeryt

01.06.2022 05:05

teraz juz nie uciekniesz bandytom,brawo ! I nikt cie nie uslyszy i nie przyjdzie z pomoca

# Lokalny

01.06.2022 11:09

Dobrze więcej zieleni mniej blokowisk i spalin z ulic tranzytowych z gett derb i Białołęki

REKLAMA

# Alicja

06.06.2022 11:31

Co z monitoringiem?
Policja wciąż szuka sprawców molestowania i próby gwałtu w lesie bródnowskim.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA