Tak zmieni się Chmielna. Ulica wróci do życia
11 maja 2020
Przed II wojną światową był to fragment ścisłego Śródmieścia Warszawy. Po 80 latach sytuacja powoli wraca do normy.
Rosnąca naprzeciwko Złotych Tarasów i Dworca Centralnego wieża Varso przekroczyła już wysokość 190 metrów, ale do końca wciąż jeszcze daleko. Do jesieni budynek urośnie jeszcze o 40 metrów, a wraz z iglicą osiągnie 310 metrów (dla porównania: Pałac Kultury mierzy 237 metrów wraz z iglicą). Wieża jest już doskonale widoczna z osi al.
Rewolucja na Jana Pawła. Umowa podpisana
Przebudowa za 18 mln zł może ruszać. Drogowcy zawarli kontrakt z hiszpańską firmą Balzola.
Jana Pawła II i pasażu Szymborskiej, biegnącego nad stacją Śródmieście.
Jak zmieni się Chmielna?
Jak zapowiada słowacki inwestor HB Reavis, przestrzeń wokół kompleksu Varso ma być wygodniejsza dla pieszych i bardziej zielona. Chodniki są poszerzane i uwalniane od parkujących samochodów, przybywa ławek i stojaków rowerowych, wymieniane są latarnie, znikają bariery dla niepełnosprawnych. Parter kompleksu Varso będzie wypełniony restauracjami i barami dostępnymi od strony chodnika Chmielnej, wyłożonego częściowo drewnem.
- Podczas wymiany nawierzchni odkryliśmy, częściowo zachowaną przedwojenną kostkę, którą w porozumieniu z władzami dzielnicy wykorzystaliśmy jako nową nawierzchnię zatok parkingowych, tak aby podkreślić charakter ulicy Chmielnej - komentuje Marcin Chruśliński z HB Reavis. - Do przebudowy wykorzystaliśmy również odkryte przedwojenne krawężniki.
(dg)
.