REKLAMA

Wawer

zdrowie »

 

Minister Zdrowia mówi NIE rozbudowie Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego

  8 sierpnia 2023

alt='Minister Zdrowia mówi NIE rozbudowie Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego'
DB

Pieniądze są, pozwolenie na budowę - jest, zgody na rozbudowę Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie nie ma. Dyrekcja placówki ze zdziwieniem przyjęła decyzję Ministerstwa Zdrowia.

REKLAMA

Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie to kluczowa placówka medyczna, która od wielu lat prowadzona jest przez samorząd województwa mazowieckiego. To szpital, który obsługuje blisko 300 tys. warszawiaków z takich dzielnic jak Wawer, Praga Południe, Rembertów czy Wesoła, ale także pacjentów z powiatu otwockiego, mińskiego czy wołomińskiego. Czy chcesz bezpłatnej komunikacji? Czy chcesz bezpłatnej komunikacji?
Zakorkowane ulice, brak parkingów, smog - to bolączki wielu miast w kraju. Są jednak już takie, w których bezpłatna komunikacja publiczna rozwiązuje odwieczne problemy mieszkańców. Najlepszym przykładem, że "da się" są Lubin, Bełchatów oraz Kalisz i ich wzorem Bezpartyjni Samorządowcy chcą w całej Polsce wprowadzić darmową komunikację.

Szpital w Międzylesiu potrzebuje rozbudowy

Zdziwienia decyzją ministra nie kryje dyrektor szpitala dr Jarosław Rosłon, który podkreśla, że w celu realizacji zadania otrzymał wymaganą zgodę na budowę oraz pozyskał finansowanie. Inwestycja miała polegać na budowie oddziału rehabilitacji ortopedycznej, rozbudowie oddziału neurologicznego i rehabilitacji neurologicznej oraz powiększeniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, w którym panują trudne warunki. - Mając na uwadze bardzo trudne warunki panujące w SOR-ze zamierzałem powiększyć oddział, co jest związane z rozbudową szpitala. Mimo uzyskania zgody na budowę oraz pozyskania środków finansowych, Ministerstwo Zdrowia zablokowało inwestycję, lekceważąc potrzeby pacjentów - przekonuje Jarosław Rosłon.

Zapraszamy na zakupy

Ministerstwo Zdrowia przeciw rozbudowie szpitala

Opinia Ministerstwa Zdrowia miała być swoistą formalnością, wprowadzoną przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. - Ta rozbudowa pozwoliłaby na stworzenie około stu dodatkowych łóżek, przede wszystkim łóżek neurologicznych, w tym udarowych i rehabilitacyjnych, czyli tak naprawdę tych, których dziś najbardziej brakuje w stolicy. Dodatkowo zwolnione w starym budynku szpitala przestrzenie pozwoliłyby dyrekcji na rozbudowę SOR-u, a tutaj o takiej potrzebie chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Wszystko tak naprawdę jest zabezpieczone - są pieniądze, bo samorząd województwa mazowieckiego chce przeznaczyć na ten cel ponad 200 mln złotych, szpital uzyskał też pozwolenie na budowę. Nie rozumiemy decyzji Ministerstwa Zdrowia - wyjaśnia rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska.

Co ciekawe Ministerstwo Zdrowia zasadność rozbudowy szpitala w Wawrze oceniła na zero. Aby otrzymać pozytywną opinię ministerstwa, inwestycja musiałaby zebrać co najmniej 6200 punktów. Czekamy na uzasadnienie z ministerstwa. Dyrekcja szpitala złożyła do resortu zdrowia odwołanie od tej decyzji.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Boluś

09.08.2023 12:57

Całe szczęście go już nie ma. Szkodnika polskiej służby zdrowia.

# Tęczowy Pride Juzwa

11.08.2023 15:16

No dzień dobry to bym wysłał prokuratura do CZD
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break