REKLAMA

Wawer

drogi »

 

Trwa remont Czecha. Kiedy koniec ogromnych utrudnień?

  22 sierpnia 2023

alt='Trwa remont Czecha. Kiedy koniec ogromnych utrudnień?'
źródło: ZDM

Prace rozpoczęły się dopiero w sierpniu i niestety nie skończą przed wrześniem. Podczas robót na południowej jezdni ul. Czecha, pomiędzy Płowiecką a Kajki, kierowcy poruszają się w obu kierunkach jezdnią północną. Co się poprawi na remontowanym kilometrowym odcinku?

REKLAMA

Drogowcy wrócili na ul. Czecha. W zeszłym roku ułożyli nowy asfalt na północnej jezdni, od skrzyżowania Traktu Brzeskiego z 1 Praskiego Pułku i Jana Pawła II w Wesołej do skrzyżowania ul. Czy chcesz bezpłatnej komunikacji? Czy chcesz bezpłatnej komunikacji?
Zakorkowane ulice, brak parkingów, smog - to bolączki wielu miast w kraju. Są jednak już takie, w których bezpłatna komunikacja publiczna rozwiązuje odwieczne problemy mieszkańców. Najlepszym przykładem, że "da się" są Lubin, Bełchatów oraz Kalisz i ich wzorem Bezpartyjni Samorządowcy chcą w całej Polsce wprowadzić darmową komunikację.
Czecha z Kościuszkowców i Kajki w Wawrze. Tym razem trwa remont południowej jezdni ul. Czecha pomiędzy Płowiecką a Kajki.

Czecha na specjalnej siatce stalowej

Na kilometrowym odcinku ul. Czecha drogowcy ułożą ponad 8,5 tys. m2 nowego asfaltu. Poprawią też bezpieczeństwo w rejonie skrzyżowania z ul. Sejmikową. W ostatnich latach doszło tam do kilkudziesięciu niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

- Prace zwyczajowo rozpoczęły się od wdrożenia czasowej organizacji ruchu oraz zrywania wyeksploatowanej warstwy asfaltu. Po zakończeniu tego etapu, przejdziemy do układania nowej nawierzchni - informuje Zarząd Dróg Miejskich. Warto podkreślić, że ulica Czecha jest drogą prowadzącą ruch ponadlokalny oraz tranzytowy.

- Według przeprowadzonych przez nas pomiarów, natężenie ruchu w kierunku wschodnim dochodzi do 1739 pojazdów na godzinę. Dlatego też nawierzchnia jezdni będzie odpowiednio wzmocniona - szczególnie z uwagi na wysokie natężenie ruchu samochodów ciężarowych oraz autobusów transportu publicznego. W tym celu użyjemy specjalnej siatki stalowej. Ma ona sześciokątne oczka i wykonana jest z podwójnie splatanego drutu. Specjalnie opracowana technologia sprawia, że jest ona wyjątkowo elastyczna - zapewnia ZDM.

Zapraszamy na zakupy

Bezpieczniej na wylotówce

Jak zapowiada ZDM, oprócz naprawy nawierzchni jezdni, na ul. Czecha poprawi się też bezpieczeństwo. W rejonie skrzyżowania z ul. Sejmikową zmieni się geometria drogi na pasie do skrętu w prawo.

- Takie rozwiązanie jest spowodowane licznymi niebezpiecznymi zdarzeniami. W tym miejscu kierowcy wypadali na wyspę dzielącą. Od 2020 roku zanotowaliśmy w sumie 48 takich zdarzeń - przekonuje ZDM. Projekt zakłada wprowadzenie szykany na pasie do skrętu w prawo - wymusi to zmniejszenie prędkości przed wjazdem w ulicę Sejmikową. Dodatkowo przed przejściem dla pieszych wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

REKLAMA

ZDM cieszy się z... najdroższej oferty

W przetargu na remont południowej jezdni ul. Czecha wpłynęły w sumie trzy oferty w przedziale od 3,1 do 3,8 mln zł. Najtańsze zostały przez ZDM odrzucone ze względów formalnych. Wybrano najdroższą o wartości 3,8 mln zł. Oferta spełniła wszystkie wymogi, a cena - jak wyjaśniają drogowcy - "mimo tego, że najwyższa, to i tak wciąż poniżej kosztorysu". Udzielono aż 7-letniej gwarancji. Prace mają potrwać do końca września i tylko wypada żałować tego, że zaczęły się tak późno. Gdyby rozpoczęto je na początku lipca, to wraz z początkiem roku szkolnego wylotówka byłaby gotowa.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Stranger

22.08.2023 19:57

Na razie zerwali jeden pas, może przed zimą się wyrobią

# IDZPANWUJ

29.08.2023 11:10

Jak zwykle, zamiast zacząć wcześniej i skończyć przed rokiem szkolnym gdzie ruch się zwiększa kilkukrotnie to NIE. UPRZYKRZYC LUDZIOM ILE SIĘ DA. TAK DZIAŁA NASZA WŁADZA

# IDZPANWUJ

29.08.2023 11:12

Dodatkowo powinien zostac skret z Potockich w Bronisława Czecha i z B.Czecha w Potockich,miejsce na dodatkowy pas do skretu jest a znacznie odciazyło by to skrzyzowanie z Kosciuszkowców i zmniejszyło korki.

REKLAMA

# Stranger

29.08.2023 21:06

Wyrobią się przed wrześniem, bo od podstaw zrobiony jest tylko jeden pas, skręt w Potockich póki co zostaje
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy